“Dëshmor në altarin e heronjve të Kosovës”, Basha për vrasjen e policit në veri: Çdo shqiptar sot është në zi

25 Shtator 2023, 10:08Politika TEMA

“Dëshmor në altarin e heronjve të Kosovës”,

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar për vrasjen e policit të Kosovës Afrim Bunjaku, teksa sot Kosova ka shpallur ditë zie.

Basha thekson se çdo shqiptar sot është në zi. Sipas tij, askush nuk mundet më të luajë me jetën, dinjitetin dhe sigurinë e qytetarëve të saj. 

“Jo vetëm Kosova por çdo shqiptar sot është në zi për vrasjen në krye të detyrës së rreshterit të Policisë së Kosovës Afrim Bunjaku.

Nderim për jetë Afrim Bunjakut, dëshmorit më të ri në altarin e heronjve të Kosovës së lirë dhe sovrane në të cilën askush nuk mundet më të luajë me jetën, dinjitetin dhe sigurinë e qytetarëve të saj”, shkruan Basha.

 

3 Komente

 1. h
  hasan

  nje individ kaq i vogel e i ulet ,sduhet ti zere fare ne goje heronjte e popullit ......zhuls dhe hipokrit

  1. N
   Neveri Pa kufi

   Por vecanrisht,ne nje zi te zgjatur dhe uleritse,shqiptaret duhen te jene,per kthimin e nje vemje te peshtire si ty,qe pafundesisht te zgjidhte Saliu dhe pafundesisht humbje.

   1. R
    Realisti

    Ky që vret shqiptarët në bulevard flet për heronjtë tanë..... Kulmi!!!

    Lini një Përgjigje