Mero Baze: "Bashkë (nuk) fitojnë" dot as... karrigen e Safetit 

25 Shtator 2023, 07:50Politika TEMA
Mero Baze: "Bashkë (nuk) fitojnë" dot as... karrigen e

Botuesi i gazetës TemA Mero Baze ka ironizuar rezultatin e koalicionit "Bashkë FItojmë” në Kukës, ku nga numërimi i më shumë se gjysmës së kutive, koalicioni opozitar ka marrë sa gjysma e kandidatit të Partisë Socialiste. 

Baze thotë me ironi se ky rezultat do ishte dhe më i keq, po të mos ishte “ndihma e madhe” që i ka dhënë Berishës bashkimi me grupin e Gazmend Bardhit dhe mos kandidimi i Bashës në Kukës. 

"Bashkë (nuk) fitojnë" dot ... as karrigen e Safetit. 

Merre me mend sa keq do ishte, sikur të mos qe bashkuar dhe Gaz Bardhi me Doktorin. 

Pale sikur të kishte kandiduar dhe Luli. 

Duket që nuk u ka bërë punë bashkimi. Provoni të ndaheni nga Berisha se mund t’iu bëjë më shumë punë”, shkruan ai. 

36 Komente

 1. t
  tu harrofte emri more sali krimineli

  cfare pret nga nje me emrin EMER i caktuar mga sali iliri me parti pa emer.Kujtojne se do vijne ne pushtet me gojore,sa i hoqen nga goja popullit ca miliona,nga nje femer pa dinjitet qe e coi saliu per gojore,dhe nuk na tha sa e pagoi krimineli sali

  1. S
   Salaria heroike

   Mero ke te drejte sepse gjysmen e kuksit e ke ne Angli.

   1. S
    Salaria shkemb graniti

    E keni kapur per koqesh kete popull si Enveri ne 45-en. Tani futjani kenges o burra.

    1. L
     L.Xh

     Sikur me GJELA FUSHE, të përfaqesohet PS-ja, përseri do ti fitojë zgjedhjet. Lëre pastaj sikur të jenë GJELA DETI, që bëhet nami….

     1. Z
      Zeqo Pilafi

      Berisha është fare i sinqertë. Kur i vuri emrin koalicionit 'Bashkë Fitojmë' kishte parasysh vetëm bashkimin e tij me Ramën dhe Metaj, të tre këta e dinë se vetëm duke qënë bashkë fitojnë. Por nëse Berisha do ishte sadopak i sinqertë me popullin, atëherë koalicioni duhej t'a kishte emrin "Bashkë S'fitojmë".

     2. b
      ben.

      Eksperimenti doli me sukses! Ketij populli sa me shume tia ..... ne goje , aq me shume te voton.

      1. V
       Vlonjati 12

       Ti e ke ne b…., se po e kruan ca si shume

       1. N
        Nafta

        Hahaha sa me shume ta haj foltoria o plehrat e Saliut..

       2. D
        Dakord

        Mero mos i mëso more burrë, leri në hallin e vet. Fundja askush aty në foltore nuk është ndryshe ngs saliu. Janë të gjithë të lerosur.

        1. t
         tetovari2

         Jo të gjithë janë të lerosur por salilerosur!

        2. S
         Sorry

         Z.Mero je I madh....LOL....!

         1. R
          Rrofte PPSH me shokun Sali

          Zgjedhjet u vodhen, zgjedhjet u blene , masaker zgjedhoreeeeeee non grata fitoje por si gjithmone gishtin e mezit . Do ta degjoni sot ne kazanet tv te neruem demukrat Edi Rama me bandat e tij narkoshteti na vodhen zgjedhjet ne fituam . Kur do ta kuptoje ky mjeran dhe mjeranet qe i shkojne pas jo vetem qe nuk votohet por eshte njeri e familje e grupim i urryer por sic thuhesh ne kohen e Babit te Xenit komunistet nuk dorezohen barre hane dhe parimet nuk i tradhetojne . Rrofte partia me shokun Sali , para per fitorje te reja lavdi marksizem- leninizmit uurrraaa

          1. R
           RAIFI

           Gjersa fshati vogël digjet,kryetarja del e krihet...

           1. F
            Fatmiri

            Humor i kendshem

            1. R
             Rama-Basha me Linden para

             Bashke fitojne Rama qe garon si shtet plus Basha qe nuk ka kandidat ne gare...por ka Komisioneret ne KZAZ qe ja numerojne votat (e opozites apo Pushtetit, kjo kuptohet)

             1. H
              Ha ha

              Pastroja pak gojën e shqyer plakaruqit salihh se ja ka përly safeti!.

             2. D
              Duhet ndryshim por me ke?!

              Hahahahaha. Nuk eshte se jane te mire keta ta PS, por opozita nuk paraqet ASNJE shprese. Per aq kohe sa prezantimi i PD nga keta dallkauke drejtuesa (perfshi dhe Sal gomarin) dhe keta kanditate kerpaçe, PS do ta kemi ne krye deri sa te lodhen.

              1. D
               Dakord

               Hahahahahahahahahahaha

               1. P
                Pjeter....

                Ne Kukes rezultati ka qene I paracaktuar! Nga nje pazar I ndyre! Te dy "kandidatet" jane zgjedhje e "Kastratit". Kjo gare ngjan si garat ne partite politike. Ju kujtohet besoj, Maqo Lakrori apo te tjere te ngjashem me te....

                1. P
                 Pjetri me mustaqe te kuqe

                 Haaa estrade e Pjetrit na kenaqe si la mundeso ju komunistet e foltore-nevojtores i dini te gjitha interesante .Une mendoje u vodhen zgjedhjet

                 1. © KENDVESHTRIM TJETER ©

                  "Bashkë do shkatërohemi" por nuk e braktisim Non Grata,ai është kampioni i korrupsionit,na bëri të pasur! Udha e "mbarë" ju qoftë!

                  1. S
                   Shqiperia

                   Sakrificat e Almes me culo-bocca dhe vaginen e saj berishiste, u shpaguan. Heren tjeter gangbang. Se Saliu vete eshte i zene me gangbangun e vet, ku te shkerdhehet me mavin, Agimin e Arte, sherbimet greke dhe janullen.

                   1. N
                    NGA I MADHI N N

                    KOalicioni BASHKE NUK FITOJMË, ka fituar Salinë. Per sa kohe do e mbajmë , Edit mune do ti hamë .

                    1. a
                     arrifi

                     I shkoi gojorja kot Almes te Saliut.

                     1. A
                      Arrifi i forte

                      Arrifi komenti me i bukur dhe i forte haaa Alma e Saliut

                     2. B
                      Babalja

                      Po cte beje me i shkreti Berishe?, Inskenoi edhe nje Babale tjeter , por perseri nuk e fituan dot bashkine, kesaj here fituan vetem ate te Safetit ne goje. Edhe kjo eshte nje arritje.

                      1. N
                       Ne fituam po zgjedhjet u vodhen

                       Dergoni Sonila Meço nga kucova se Alma, . Kaci nuk beri pune , ndoshta Sonila do ta beje me mire gojoren ka experience . Foltore-nevojtore i fitoje zgjedhjet po narkoshteti , Lul brava me Bardhen na sabotuan

                       1. f
                        foltore gojore

                        Foltore - gojore Keta budallenjte qe vazhdojne ti shkojne nga pas Sali kriminel vicidolit, njeringrenesit me te pashpirt qe ka lind toka shqiptare, kujtojne se do ju jape pushtet Salllliu duke derguar putana per tjau marre ne goje socialisteve

                       2. P
                        Patronazhisti

                        Kuksi eshte bastion i PS ashtu si dhe Shkodra. Brezi i ri nuk ka ndermend te ndjek non-graden dhe gojoret e foltoreve si ende bejne baballaret e tyre 33 vjet.. Jane rritur ne Tirane dhe jane qyqetare evropian jo si prinderit naivet qe ende luftojne komunizmin me 2023 e i marrin prej hundesh. Kuksi eshte socialist dhe bastion i forte I PS.

                        1. x
                         xhoxhi

                         Të gjithë fajin nuk e ka Saliu e Bardhi por e ka SPAK-u që hap e mbyll dosjet e tyre dhe nuk vepron për ti arestuar e kështu të qërohen nga politika.Nuk e di çfarë drejtësie presim kur majtas areston pa frikë dhe djathta unk ja mban bytha SPAK-ut.Pra vetëm hekurat e nxjerin jashtë partisë "trimin që na solli demokracinë"

                         1. E
                          Emiljano

                          Se ka bere gojoren mire alma,dergoni sonila mecon heres tjeter se ajo duket si profesioniste.bashke fitojne vetem carin e noc rrokut

                          1. A
                           Ali Pasha

                           Fiton vetëm Mero Gelbaza me Edvin Kristaq Ramën, Lulzim Bravën, Alibe Bashën dhe të gjithë ato që e rropën Shqipërinë duke perfshi ketu Sali Ram Berishën, Ilir Floririn e me rradhë…Shqiptarë largohuni një sahat e më parë, mos investoni në atë vend sepse nuk eshte atëdheu që ju sherben juve por elitave bandite si ne Shqiperi ashtu dhe ne vendet ku ato suportohen dhe vazhdojnë rrjepjen e shqiptarve

                           1. D
                            Dauti

                            Ali efendi, te paska tredhur sali haleja, paske ikur per lesh.

                           2. F
                            Flas pa hile.

                            O Mero 2%të të kishin kuptuar ,nuk do ishim kështu.A ka ndonjë burrë e të shof ata mijra të vrarë me njëri tjetrin me armë ,thika makina drogë nëpër varreza rrugë .kush ja u mori pronën shqiptarëve,kush e prishi dijen arsimin,institutet kërkimore ,minierat e lemë me kaq se u fol me më kopetentët.

                            1. A
                             Avni

                             Gezuar Mero. Edhe ti me duket se luan lojen e kungulleshkave. E po mire u largua Saliu, do e marre Luli apo Tiku i Llapajve, me Cepanken e Mandrove dhe Florin e Portokallise, pa le pastaj alternativa Arlind Qorri. Mero te bej nje pyetje se nuk e kuptoj akoma, ka ndryshuar sistemi ne 1992 apo Jo? Kete me thuaj, po te lutem ta shpjegosh mire. Beni nje emision, me teme si fitohet dhe si humbet pronesia, me analistet e "shquar" Hoxha, Bushati, Abilekaj, Sejamini, Rakipi, Vasili, Suma me fal Duma, ore mblidhi te gjithe lepiresa dhe cibane te ketij sistemi. Po pate bythe beje dhe ta shohim pastaj

                             Lini një Përgjigje