Shpëtim Idrizi, thirrje Presidentit Begaj: Mblidh urgjent Këshillin e Sigurisë Kombëtare!

24 Shtator 2023, 17:50Politika TEMA

Shpëtim Idrizi, thirrje Presidentit Begaj: Mblidh urgjent Këshillin e

Kreu i Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, ka kërkuar që Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, të mbledhë me urgjencë Këshillin e Sigurisë, në mënyrë që reagimet e Shqipërisë të jenë të koordinuara dhe në mbështetje të shtetit të Kosovës.

Kjo, pas ngjarjeje tronditëse në veriun e Kosovës, ku rreth 30 terroristë serbë janë futur në territor, duke lënë të vrarë një polic dhe duke plagosur një tjetër anëtar të Policisë së Kosovës.

Nga ana tjetër, prej kësaj të fundit është bërë me dije zyrtarisht se deri tani janë eliminuar tre terroristë dhe katër persona të tjerë të përfshirë janë arrestuar, kur pjesa më e madhe e grupit vijojnë të jenë nën rrethim nga forcat kosovare në Banjskë.

Fillimisht, Idrizi artikulon përmes një publikimi në Facebook, se ngjarjet e ditës së sotme në veri të Kosovës po trondisin gjithë opinionin shqiptar.

“PDIU dënon me forcë sulmin terrorist në Kosovë ku mbeti i vrarë një pjesëtar dhe u plagos një tjetër anëtar i policisë së Kosovës”, shton ai. 

Kreu i Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, ka kërkuar që Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, të mbledhë me urgjencë Këshillin e Sigurisë, në mënyrë që reagimet e Shqipërisë të jenë të koordinuara dhe në mbështetje të shtetit të Kosovës.

Kjo, pas ngjarjeje tronditëse në veriun e Kosovës, ku rreth 30 terroristë serbë janë futur në territor, duke lënë të vrarë një polic dhe duke plagosur një tjetër anëtar të Policisë së Kosovës.

Nga ana tjetër, prej kësaj të fundit është bërë me dije zyrtarisht se deri tani janë eliminuar tre terroristë dhe katër persona të tjerë të përfshirë janë arrestuar, kur pjesa më e madhe e grupit vijojnë të jenë nën rrethim nga forcat kosovare në Banjskë.

Fillimisht, Idrizi artikulon përmes një publikimi në Facebook, se ngjarjet e ditës së sotme në veri të Kosovës po trondisin gjithë opinionin shqiptar.

“PDIU dënon me forcë sulmin terrorist në Kosovë ku mbeti i vrarë një pjesëtar dhe u plagos një tjetër anëtar i policisë së Kosovës”, shton ai.

11 Komente

 1. K
  Kenge Dukaqote

  Ky kari jep mend .Shko claro Camerine or Trim I cartur , po mos harro te heqesh kollaret

  1. 0
   007

   Nje hajdut kronik na keshilloka Presidentin e Republikes Z. Begaj. Sa turp nje pleh i pa fytyre si ky keshilloka, hajde legen Idrizi hajde... !!!@@

   1. 0
    007

    Nje hajdut kronik na keshilloka Presidentin e Republikes Z. Begaj. Sa turp nje pleh i pa fytyre si ky keshilloka, hajde legen Idrizi hajde... !!!@@

    1. 0
     007

     Nje hajdut kronik na keshilloka Presidentin e Republikes Z. Begaj. Sa turp nje pleh i pa fytyre si ky keshilloka, hajde legen Idrizi hajde... !!!@@

     1. P
      Pordhe me rigone....

      Tourkotsami Idriz (Bayromit): ca bo ati ti,nuk e shikon se ka plas bumja!?

      1. D
       Doda

       Sa shpejt merr flake Peshtimi

       1. L
        Labeati

        Cameria Shpetim atje shiko objektivin se po flisni gjume

        1. J
         Ja e lashe nje pergjigje

         Uuuuuu cfare ka ndodhur ? nje proverbe thote : Ngordhi nje dhi ne Velabisht ngeli Berati pa qumesht. Cfare ka ndodhu qe u be tragjike u vra nje police RIP dhe ngushellime familjes . Kosova eshte e futur nje qorresokak nga amerika kthejeni thiken nga ana juaj a ju dhembe ? Kater fshatra greqishtfoles se nuk jane as greke hopa nese pamvarsi shkeputje nga Shqiperia reagimi juaj ? Te nderuar trima e patriot interneti . Ka disa idiot qe thone Rama fajtor disa te tjere Vucici o budallenje krshina e kosoves esht3d nomeslalde sa dale nje trap tip pitkini Kurti enverist berrishist marksist ne mos gabohem i thone nje i infiltruar i udb qe do ti coje koqevaret per dhjame qeni ndaj ndaloni debilizmat

         1. p
          presidenti nji Dhjak i KM tradhetar qullac

          Shantazhet e panderprera te Kurves nga Athina ,lejimi Kriminelit Bejleri te kandidoj ne Himare , qendrimi (gjasme o sigurt mbas fyerjeve ber Kriminelit perdorur si alibi nga KM ) mos reaimi e berja A s g j e nga PS-ja si ne Himare por edhe vet Shteti kur dinte mire se cfa do te arrije Grqia me kapjen e HImares , (qe fare mir duhej ndaluar me te gjtha menyrat dhe ishte e arriteshme lehte ) bythqimlliku i kordinuar edhe ne KQZ e cila duhet ta ndalonte me cdo Cmim kte Politike Antishqiptare qe aplikon shteti Grek per te zgjeruar Harten e Minoritetit ne Shqiperi ku aspak Rastesishte na vijon Censi , ( perse me kaq ngut ky Cens sot ? Kujt i sherben ? I Sherben Shqiperise ? Nqs jo , perse u viu ne Marsh ? Kush e drejton Shtetin Shqiptare duke mos i sherbyer aspak Interesave Shqiptare ? ) ky President ka shume per t'ju üergjigjur ktoj Populli e jovetem Deputeteve proShqiptare ,sepse eshte Skandaloze e antiShqiptare qe gjithcka .cdo Politike e HUaj e konkretishte Greke nuk gjen asnji Ere Kunder ne Shqiperi dhe bejen gjithcka kunder Interesit te Shqiperise .

          1. b
           banal

           E mori urdherin presidenti, tani do veproje sipas porosise se Idrizit!

           1. Çami

            Bere per Çamerine namin ti ,e tani do besh per Kosoven ,koqevaret i zgjidhin vet hallet nuk ka nevoje per ndihmen e Shqiperise

            Lini një Përgjigje