Numërohen mbi gjysma e kutive. Kandidati i PS-së, në avantazh të thellë.Rezultati live ne linkun brenda shkrimit

25 Shtator 2023, 00:43Politika TEMA

Numërohen mbi gjysma e kutive. Kandidati i PS-së, në avantazhNumërohen mbi gjysma e kutive. Kandidati i PS-së, në avantazh

 

Kandidati i PS-së, Albert Halilaj udheheq thellë pas numërimit të mbi gjysmës së kutive. Pas numerimit te 47 kutive nga 74 gjithesej Albert Halilaj i Partise Socialiste ka 7211 vota kurse Emri Vata ka 4278 vota.

Bashke fitojme kolicioni i Berishes me Meten i perforcuar dhe nga grupi i Gazmend Bardhit duket se jane sa gjysma e rezultatit te Partise Socialiste. Partia Demokratike e Lulzim Bashes nuk mori pjese ne zgjedhje, me arsyetimin s enuk donte te percante demokratet, por me sa duket nuk i shpetoi dot.

Per te ndjekur rezultatin klikoni linkun me poshte.

https://iemis.kqz.gov.al/results2023_kukes/

 

 

14 Komente

 1. C
  Cudia shqipetare.

  Per tre ore jane numeruar vetem 14 kuti, si gjithmon avazi i Mukjes. Prit gomar sa te mbije bare se keshtu thote nje Subash.

  1. D
   DinPak

   Mero! Thjesht per kuriozitet, cili eshte Alberti dhe cili Haxhiu nga keta te dy?

   1. s
    shigjetari

    Ore injorant qe DinPak, Alberti eshte i pari se fillon me "A" ......

    1. D
     DinPak

     Ore "shìngjetar"! Une DinPaku nuk pyes cili eshte i pari dhe cili i dyti. Na thuaj ti qe "dinshume",

    2. v
     vezhguesi imazhit

     Ne fakt edhe pse jane pa emertuar nga redaksia, ai majtas eshte Emriu, ky tjetri djathtas eshte Alberti. Ndjesia e perceptimit te gjendjes dhe shprehise i percakton me nje shikim. plus maturia qe spikat tek floket e rena etj. I riu majtas pershkruan nje imazh me te paditur, qe korrenspondon ne kete rast me humbesin

    3. Z
     Zhupa

     Shancet per foltore-nevojtoren duken premtuese.

     1. S
      Soreto

      Hahaha. Bolet e Safetit nuk paskan vlejt fare. Eh more Sale, e humbe prape, as sa bolet e Safetit nuk te vlen Partija.

      1. N
       Nafta

       E hengri prape zorren e Safetit foltoria.

       1. N
        Nul Moka

        Bo Bo Bo na vodhen votat.

        1. Q
         Qytetari jo dicidal

         Kati koferenca e shtypit nga "FOLTORJA" "PARTIA E LIRISE" PD e vulës Republikanet ballist e Zogist .......... Socialistet na i vodhen votat.

         1. G
          Gomari i Babatasit

          Del qarte se populli voton per mazhorancen se nuk e don kete opozite te mbaruar,ju lutemi nderroni figurat e konsumuara se shikohet qarte se keshtu nuk ecet me,ja dhe ne kukes doli qarte se kjo lloj opozite e bere bashke me te gjitha pjeset e saj edhe ketu dolli nje zero me bisht,do i veje kush gishtin kokes apo per disa te falimentuar do vazhdoje qaramanlleku,na i vodhen,na i blene,na kercenuan.

          1. B
           Babi Xenit ...haaaa

           U vodhen zgjedhjet protesta ne fituam masaker zgjedhore u blen zgjedhjet Kemi fakte do shkruajme liber ne gjuhen Serbe haaaaaa sot fillone rituali humoristik i shokut Sali. Fitore ne fituam po rregjimi lul brava me gazmenten na tradhetuan te nderuar dhemokrate

           1. L
            Luani

            Edhe kur te mbetet vetem kërma plakë prspë militantet e qofteve dhe ujit pa gaz do vazhdojnë ti rrinë prapa, aq eshte kërkesa e tyre për jeten..!!

            1. I
             Iso

             Bolet e Safetit fitojne ndaj sali vuk boles!

             Lini një Përgjigje