Zgjedhjet në Kukës, Albert Halilaj i PS-së kryeson bindshëm me mbi 3800 vota

25 Shtator 2023, 09:17Politika TEMA

Zgjedhjet në Kukës, Albert Halilaj i PS-së kryeson bindshëm

Në Kukës vijon numërimi i kutive të votimit për të zgjedhur kryetarin e ri të bashkisë.

Deri tani janë numëruar 53 kuti votimi nga 74 dhe sipas të dhënave të KQZ-së, Albert Halilaj i Partisë Socialiste kryeson me 3825 vota. 

Albert Halilaj  9222

Emri Vata 5397     

Sipas KQZ-së në zgjedhjet e të dielës morën pjesë 45,63 %. 

Zgjedhjet në Kukës u përsëritën, pas skandalit seksual të Safet Gjicit.

1 Komente

  1. N
    Noci

    Une mendoj se ajo shifer e pjesmarrjes eshte mjaft e larte duke patur parasysh zbrazjen e Kukesit nga te rinjtë por edhe te tjere te larguar keshtu qe fitorja e socialisti eshte e larte.Perfundimisht opozita e Berishes,Metes dhe tani dhe e Bardhit e ka mbyllur çdo cikël ne politike dhe duke qendruar aty me kokefortesi vetem deme i sjell jo vetem kuksianeve por gjithe shqiptareve.Rrezikon me kete ritem PS ne zgjedhjet e pergjitheshme te fitoje jashte llogjike e te kemi nje parlament monist

    Lini një Përgjigje