Sot ditë zie në Kosovë, Rama: Përulje për efektivin që dha jetën në krye të detyrës

25 Shtator 2023, 09:32Politika TEMA

Sot ditë zie në Kosovë, Rama: Përulje për efektivin

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën duke përkujtuar efektivin e policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili mbeti i vrarë në orët e para të mëngjesit të së dielës pas një sulmi me armë zjarri nga një grup i armatosur serb në veri të vendit.

I plagosur mbeti edhe një efektiv tjetër, që ndodhet jashtë rrezikut.

“Mirëmëngjes me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrës”, ka shkruar kreu i qeverisë.

Kosova e ka shpallur të hënën një ditë zie kombëtare në nderim të policit të vrarë.

9 Komente

 1. P
  Perg

  Ca mund te thote me shume nje bashkepunetor i ngushte i vucicit. Lideri megaloman dhe ne delir rama. Mendonte se mund te bente politike dhe protagonizem ne kurriz te Kosoves. Bravo kosovareve qe nuk u dorezuan ndaj provokimeve te uleta te rames me openballkan.

  1. O
   Open këmbët

   Open Lesh

  2. R
   Ramushi

   Dite zie Kombetare i bie qe edhe ne sot te jemi ne dite zie!Apo Al Bini e ka shpallur per "kombin kosovar"!

   1. K
    Klaus

    Ngushellime familjareve te tij!!

    1. N
     Nela

     Respekt per nje hero te tille

     1. U
      URIM

      I PAHRRUAR KUJTIMI I TYRE

      1. i
       iliri

       Ngushellime familjes

       1. s
        serxho

        Lavdi zoti per deshmorin e rene ne krye te detyres

        1. I
         Ildi

         Perulje dhe nderim per efektivin e policise qe dha jeten ne krye te detyres

         Lini një Përgjigje