Agron Gjekmarkaj: Fajtori më i madh për humbjen në Kukës është ai që nuk e pranon fajin

25 Shtator 2023, 10:50Politika TEMA

Agron Gjekmarkaj: Fajtori më i madh për humbjen në Kukës

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Gjekmarkaj ka reaguar për rezultatin në Kukës, ku kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë” ka humbur përballë atij socialist.

Sipas tij problemi nuk zgjidhet duke kërkuar fajin te tjetri e duke përjashtuar veten, ndërsa shtoi se të gjithë janë fajtorë, por fajtor më i madh është ai që nuk pranon fajësinë.

“Keqardhje për humbjen e thellë të demokrateve në Kukës të cilët kurrsesi nuk e meritonin. Kjo është humbja e fundit në një seri që s’ka të ndalur. Të gjithë faktorët opozitarë duhet  të mendojnë për përgjegjësitë seriozisht dhe alternativat për të dalë nga kjo situatë.

Prej kohesh kam insistuar në faktin që shoqëria nuk vjen tek ne me këtë lloj opozitarizmi që bëjmë sot dhe alternative pushteti që shfaqim para tyre për nesër. Kush i shmanget këtij realiteti dëshiron që ky realitet të përjetësohet. Nuk e zgjidh problemin kërkimi i fajit tek tjetri  duke përjashtuar veten.

Vetëviktimizimi i perhershem tek e fundit është sëmundje mendore ose hipokrizi. Të gjithë jemi fajtor por fajtori  më i madh është ai ose ata që nuk e pranojnë fajësinë. Persa me përket mua ndjesë demokrateve duke ju garantuar që nuk do resht së thëni të vërteten edhe kur ajo djeg”, thuhet ne reagimin e Agron Gjekmarkajt.

 

 

42 Komente

 1. A
  Agim

  Thur nje bejte per udheheqesin tend shpirteror, Saliun

  1. B
   Bureto

   Ore zvarranik! Cili eshte ai që per 33 vjet nuk e ka pranuar ndonjehere fajin? A ka emer ai? Sigurisht qe ka dhe ti e te tjere aty në ate që stan qe në menyre paradoksale keni usurpuar emrin "demokratike". Në kohen qe jetojme cila parti nuk eshte demokratike? Pse emri te ben demokrat apo demokratikas?. Atehere cila do ishte pergjigjia? Ai ika qene dhe eshte Salih Ram Shiqere Berisha, qe juve u pelqen ta quani "lexhenda" apo "lideri historik", që për hir të së vertete në histori ka hyre, po ama me ç'fytyre se!. E di që e ke hallin tek Basha dhe per te qenë ashtu siç thashe zvarranik, do që të ruash te ashtuquajturen equidistance prej te dyve, edhe pse nuk i do por per karrieren tende te mëpastajme te duhen. Jo more parazit i Parlamentit (kujdes mos u merzit pse te quaj keshtu, seka plot si ti aty, por ata nuk meritojne as t'ua zesh emrin me goje), duhet te dalesh para demokrateve si burrat. Të deklarosh se kjo e jona nuk eshte më parti demokratike, se per kete fajtore kryesore jane tandemi Sali Berisha dhe Lulzim Basha, te cilet ua ndau Amerika dhe jo ju. Por po aq fajtore jane dhe gjithe skota qe u ka shkuar dhe u shkon deri ne kete çast pas atyre, pa perjashtuar verberine e votuese per ta. (kuksianet sot/dje, ju treguan se po u vijen shikimi). Ç'duhet te besh ti? E thjeshte, kjo duke ndjekiur shembullin e mikut tend Mark Marku, qysh ne kongresin tuaj te korrikut 2021. Që mos te mos jesh dhe ti fajtor, mbasi t'i deklarosh publikisht objeksionet e tua (jo me fejtone qesharake), te japesh doreheqjen. Në pamundesi ta besh kete, se eshte e rende kjo, se s,' lihen ato te shkreta privilegje, ajo alamet rroge dhe kolltuku i nenkryetarit te Parlamentit!! Deklarat: Të largohesh nga ajo parti dhe deri ne zgjedhjet e reja te dalesh deputet i pavarur dhe si i tille te besh opozite dhe si opozitar t'i nxjerresh uje të zi Edi Rames. Por per skutha si ti, Bardhi etj, kjo eshte e veshtire, sepse duke iu lepire haptazi apo në distance "dy kryetareve", me shprese se, kushedi si vinë punet deri atehere, te jeni prape në listat e tyre. E keni te kote, por me qe në kete aspekt që tani jeni te humbur (po nuk e keni kuptuar atehere jeni budallenj), por ti dhe ndonje tjeter aty, qe hiqeni ca si esnafë, beni ç'te beni te pakten ruani fytyren. Ajo vlen me shume se çka ju deri me sot keni aspiruar, por qe per t'i arritur jeni sperdredhur si kurvat.

   1. B
    Bureto

    Ore zvarranik! Cili eshte ai që per 33 vjet nuk e ka pranuar ndonjehere fajin? A ka emer ai? Sigurisht qe ka dhe ti e te tjere aty në ate që stan qe në menyre paradoksale keni usurpuar emrin "demokratike". Në kohen qe jetojme cila parti nuk eshte demokratike? Pse emri te ben demokrat apo demokratikas?. Atehere cila do ishte pergjigjia? Ai ika qene dhe eshte Salih Ram Shiqere Berisha, qe juve u pelqen ta quani "lexhenda" apo "lideri historik", që për hir të së vertete në histori ka hyre, po ama me ç'fytyre se!. E di që e ke hallin tek Basha dhe per te qenë ashtu siç thashe zvarranik, do që të ruash te ashtuquajturen equidistance prej te dyve, edhe pse nuk i do por per karrieren tende te mëpastajme te duhen. Jo more parazit i Parlamentit (kujdes mos u merzit pse te quaj keshtu, seka plot si ti aty, por ata nuk meritojne as t'ua zesh emrin me goje), duhet te dalesh para demokrateve si burrat. Të deklarosh se kjo e jona nuk eshte më parti demokratike, se per kete fajtore kryesore jane tandemi Sali Berisha dhe Lulzim Basha, te cilet ua ndau Amerika dhe jo ju. Por po aq fajtore jane dhe gjithe skota qe u ka shkuar dhe u shkon deri ne kete çast pas atyre, pa perjashtuar verberine e votuese per ta. (kuksianet sot/dje, ju treguan se po u vijen shikimi). Ç'duhet te besh ti? E thjeshte, kjo duke ndjekiur shembullin e mikut tend Mark Marku, qysh ne kongresin tuaj te korrikut 2021. Që mos te mos jesh dhe ti fajtor, mbasi t'i deklarosh publikisht objeksionet e tua (jo me fejtone qesharake), te japesh doreheqjen. Në pamundesi ta besh kete, se eshte e rende kjo, se s,' lihen ato te shkreta privilegje, ajo alamet rroge dhe kolltuku i nenkryetarit te Parlamentit!! Deklarat: Të largohesh nga ajo parti dhe deri ne zgjedhjet e reja te dalesh deputet i pavarur dhe si i tille te besh opozite dhe si opozitar t'i nxjerresh uje të zi Edi Rames. Por per skutha si ti, Bardhi etj, kjo eshte e veshtire, sepse duke iu lepire haptazi apo në distance "dy kryetareve", me shprese se, kushedi si vinë punet deri atehere, te jeni prape në listat e tyre. E keni te kote, por me qe në kete aspekt që tani jeni te humbur (po nuk e keni kuptuar atehere jeni budallenj), por ti dhe ndonje tjeter aty, qe hiqeni ca si esnafë, beni ç'te beni te pakten ruani fytyren. Ajo vlen me shume se çka ju deri me sot keni aspiruar, por qe per t'i arritur jeni sperdredhur si kurvat.

   2. S
    Spak

    O Gjekmarkaj njefni vetveten! jeni te gjithe ju jashte realitetit sepse nuk keni tru per ate pune qe keni marre persiper! Ju, te gjithe PD, nuk jeni ne gjendje te kuptoni te verteten keshtu qe keni probleme me veten!

    1. D
     Demokrati orëve të para

     Ik ore pirdhu, i pabesë dhe faqezi. Po ku ke tru ti o Gjeka i Markajve të japësh mënd? Ti je kokrra e legenit dhe nuk ke të drejtë të flasësh. Merr ato lekë qyl nga Luli që të vuri deputet dhe mbylle halenë se po ndot dynjanë. Ta futi Babo o malok muti!!!!

     1. Y
      Y

      Prandaj nuk fiton PD se ka deputet si puna jote

      1. K
       Karabushi

       Ti vazhdo me ato gajasjet e tua, ato shkrimet me Babon dhe te tjere... Mire e ke byrazer, per hajer!

       1. T
        Taku

        Po ti ku ben pjese,o malok legen.

        1. I
         Ilaç për kapsllëkun

         Ndrrojini emrin koalicionit, o Gjekmarkaj, nga "Bashkë Fitojmë" në "Bashkë S'fitojmë". Po pse, si mendon ti, me hartimet e tua dhe mësimet "dritëdhënëse" të Sali Berishës do fitoni ju? Ai që mund t'a çojë përpara PD është vetëm një, I MADHI FLAMUR NOKA!

        2. 5
         5 here kam ikur 6 here kam ardhur haaa

         Qeshtja eshte qeshtja eshte qeshtja eshte zgjedhjet u vodhen na i vodhi ay ay edi Rama

         1. a
          analisti

          Edhe pse eshte thjeshte nje fluger e bejtexhi,kjo specia e kap ndonjhere te verteten,por frika nga Sala e ben te flase me fjalkryqe

          1. a
           astrit

           O Gjekmarkaj si me Saliun nongrata si pa Saliun shqiptaret i kane lare duart me berishizmin per sqarim brishizmi nuk eshte vetem berisha por i gjithe mentaliteti juaj primitiv e abuzues.

           1. P
            Pal Melyshi

            Fajtore je ti maloku i Saliut banda e Tropojaneve te Salout. Ju jeni e keqe e Shqioerise Ssliu dhe banda e tije. Ju asnjhere zdo fitoni kafshet si ju e kane vendin ne shpella e stalla. 400 vjet pas e coi Saliu me shellaret e msaoket e tije vendin tone.

            1. Z
             Zana

             Fajtori më i madh i kësaj humbje është ai që kërkon të vijë në pushtet nëpermjet kulisave dhe kurtheve të pista.Kukësi mbase është më i informuar se çfar ndodhi për karrigen e Kryetarit të Bashkisë.Opozita në vend që të dalë me alternativa dhe programe ,perdor njerëz pa moral për të thurur kurthe.

             1. L
              Luani

              Me non graten Sali Kulle Berisha, perverse si Bardhi, sherbetore provinciale te neveritshem si Gjekmarkaj, Salianali etj opozita nuk fiton kurre fatkeqesisht edhe ndaj nje te superkorruptuari si Rama. Zoti dhe SHBA i shpetofte shqiptaret nga kjo kaste politikanesh.

              1. N
               Nari

               Je nje hipokrit i pa cipe dhe i pa turp.Cdo fjale dhe cdo veprim i joti eshte ne funksion te interesave te tua.Do ishe i besueshem po te beje veprimin qe beri kolegu yt dhe drejtuesi i fushates elektorale ne qarkun e Lezhes,ku beje pjese edhe zotrote,Mark Marku.

               1. L
                LULI

                Ti je nje klluf,a prezervativ,si i thoni ju andej nga nahija juaj,nje sharlatan,i grupit te sharlatanve dhe beqirve,qe jeni ba bashke te gjithe dhe prisni kur ti bin koqet Sales,qe te kapni ndonje cop,ju jeni hale te ketij vendi,prisni fitoren e rradhes

                1. F
                 Fatmiri

                 E gone ,ju beri gol prap Babo!

                 1. R
                  Realisti

                  O plako! Fajin e ka babua. Na bëj edhe nle shkrim tjetër për të, aaaaman. Mos harro që të marësh edhe sugjerime nga Salianji, mjeshtri I Babales. Të pacipë!!

                  1. P
                   Populli

                   Krimi dhe faji, o Gjek Mark Gjoni, është pushkatimi, në vitin 1990, që iu bë të djathtës historike shqiptare kur, në vend të saj, komunistët krijuan grupimin paramilitar me emrin "PD", ku bën pjesë edhe ti!

                   1. N
                    Naum Bicja

                    Po ti, pse bashkohesh me fajtorin? Zgjohuni, Agron, dhe e hidhni Salën atje ku e ka vendin, në koshin e plehrave të hisorisë! Naumi

                    1. P
                     Populli i vuajtur prej hajdutve tuaj

                     Eh Gjekmarkaj: ...Keshtu duhej te flisje neper studio qe para se te zgjidheshe DEPUTET kur Basha ishte bashke me Saliun, ose po te mos e beje dot atehere, te pakten ishe larguar ashtu si u largua me nder nga detyra e deputetit zoti Mark Marku.

                     1. D
                      Dardani i Ri

                      Ky Gjekmarrja është një bythëlëpirës i kryekriminelit të kombit tonë, Sali Shpellar Berisha. Interesant është fakti që, këta shpellarët tropojanë, akoma nuk duan t'a kuptojnë se, demokracia, nuk është punë shpellarësh. Kjo farë e keqe, po e rrezikon kombin tonë. Shikoni ngatrresën e tyre të madhe me Greqinë në Himarë. Këta shpellarë janë armiq të kombit tonë.

                      1. L
                       Luani

                       Ik e bëjë ndonjë hartim o rrot kari.., ju jeni copa bythe tr gjithë.., llamatisni lart e poshtë , në funde rreshtoheni praps sali bythes.. !!

                       1. B
                        Besnik

                        Skuth i peshtire!

                        1. E
                         EMIGRANTI

                         O gjek m.. marku pse nuk del Sala e Rithemelimi ne konference shtypi per zgjedhjet ne Kukes,por perKosoven dhe te nxjerrin ty si perzervativ.

                         1. L
                          Lleship

                          O profesor doktor Gjeka. Se ku qëndron faji i kësaj disfate katastrofike ti e di shumë mirë, mirpo nuk je nga ata burra ta thuash hapur. Arsyeja është se shpreson të të japë Saliu përsëri një copë karrige të thyet në zgjedhjet e radhës. Fajtori ëshë Saliu që duhet të largohet pa u gdhirë dita e neserme or taj.

                          1. M
                           Muzaka i Ri

                           Ne Kukes: U mblodhen dy B( bythe) bashke, dhe mbushen nje thes me kashte. Populli i Kukesit , nje nga me patriotet dhe burrat qe kane mbajtur peshe ne histori nuk meritojne gaztor politikane, ata qe nuk ngrene dot breket e tyre nuk kane vende më ne Kukes. Shqiperia u be edhe kur iku Ismail Qemali e jo me nje Halabak si keta.

                           1. J
                            Jimi

                            He mor Gono , si mu gdhine sot ? Ke te fala nga Babo ! Ai eshte shum i shqetesuar sot dhe ka frike se ky mengjez do ta shteri frymezimin dhe ne te ngratet qe mezi i presim ato shkrimet e tua brilante si ushqimin e domosdoshem, kemi frike se tani do te mbetemi pa gje. Gono ! Po ti hic mos u merzit, se jeta i ka keto dhe ti shpejt do te sherohesh dhe ne perseri do ti gezohemi atyre karagjozlleqeve te tua qe na dhjesin se qeshuri. He se harrove, bej si te besh dhe dergoi nje cope karte Babos qe ta qetesosh dhe ti thuash qe nuk e ke per ta harruar, se ti perseri nuk do te rreshtes se shkruari, nga dashuria e madhe qe ke per te. Hajde tung ! Sa na ka marre malli !!!!

                            1. S
                             Stape Pashi

                             Ore Gono, babo do te thotë baba. Po ti nuk e di se ç'i bën babai nënës tënde?!?!????????????

                            2. T
                             Tata luigji

                             Kuqo ke kohe te fillosh gojore tek basha, saliu te iku ne p…..te liris Je per te qire fisin o gjek i pa bese

                             1. © KENDVESHTRIM TJETER ©

                              Dy rrugë janë tani për ty , E para ,të largohesh nga Berisha. E dyta ,po mos e bëre dot, largohuni nga politika.

                              1. M
                               Markagjoni i tredhur

                               Ti je mut. Cudi si nuk fitoi tani Saliu qe u bashkove ti dhe bardh bytha me te

                               1. s
                                saliu duhet te shpallet terrorist

                                ore maskarenj mbushni jo apo nuk mbushni,me ate tufe budallenjsh,hajdut e kriminel,do fitoni ju,me kriminelin sali do fitoni,zhdukuni vete more plehra se ky popull muti nuk ka fuqi tju terheqi zvarre,na moret ne qafe

                                1. S
                                 Stape Pashi

                                 Pse i bie rrotull o gaztori Gjek i Markajve? Fajin nuk e ka Sa-lehi, por ju qe edhe i vdekur nuk e futni dot nën dhe. Ju ka futur dridhmen e ju shpeton shurra nga ai. Ne vend qe te thoni fajin e ka Sa-lehi, ulurini fajin e ka Rama. Si nuk po e kuptoni qe sa te jete Sa-lehi Ramen do ta kemi ne zverk. Beji te fala Mark Markut qe e kuptoi se kjo eshte opozite e dhjere.

                                 1. S
                                  Stape Pashi

                                  Pse i bie rrotull o gaztori Gjek i Markajve? Fajin nuk e ka Sa-lehi, por ju qe edhe i vdekur nuk e futni dot nën dhe. Ju ka futur dridhmen e ju shpeton shurra nga ai. Ne vend qe te thoni fajin e ka Sa-lehi, ulurini fajin e ka Rama. Si nuk po e kuptoni qe sa te jete Sa-lehi Ramen do ta kemi ne zverk. Beji te fala Mark Markut qe e kuptoi se kjo eshte opozite e dhjere.

                                  1. F
                                   FAZLLIQ-qires i familjes Berisha

                                   Ju shkerdhefte Kina bashke me INDINË Ty si bythe QIrë bashke me SS-Serb SALINË Po deshet te tjere te beni ORGJI Merni dhe Edvinin dhe Like FLORI Xhvishuni nudo si HAJVANË E tu shkerdhejne kafshe SALIANJË!

                                   1. K
                                    Kuksi burra

                                    Boll derdellite ,vazhdo bëjë satirë dhe humor me mazhorancën.....o pika që ste bie...

                                    1. V
                                     Vleshte

                                     Gjon Markgjekaj! Kjo ishte loja e Lulit! "Forcoi" si faktor dyshen Berisha - Metaj, I la vetem. Ne 2025, Luli vjen ne Qeverisje me Ramen! Loja sa po ka filluar. Gjynah per ty we se kuptove!

                                     1. d
                                      demokrati

                                      More si s'keni din e iman.Po ku jetoni more ne xhungel jetoni? Si mendoni ju se do tju vijne prapa njerezit dhe te votojne ende per ju qe ju derra te majmeni dhe kur tju duhet ndonje kandidat ta hipni ne makine e tja coni miletit e ti thoni ky eshte me i miri.Pse cfare dini popullin ju more tufe me bageti.Ju them une qe me kete mendje do ta beni mbret Ramen sa dhe ai vete sdo kete me qef per pushtet. I paci hajrin corbes qe keni gatuar.

                                      1. H
                                       Humoristi

                                       Ki rapsodi i opozites,ke dreqin perfaqeson si nenkryetare i kuvendit!?Zoti e di! Si filiqylsa ka parimin e kolegeve te vet opozitare ,qe japin doreheqje nga doreheqjet sapo rete hapen ne horizont.Veren e kuqe e pi me babon.Pagen e merr si zevendeskryetare i parlamentit si opozitare!?

                                       1. S
                                        Sali çmenduria me të tijët në hall të madh...

                                        Humbje kohe te merresh me leximin e ketij ''reporterit'' te pëdës! Prej kohesh dihet formula: ''Votat na i vodhi Rama"... Pëdës i ka humbur vula, Tek çezma iu thye shtamba, Prapanica gjithe gjëmba... -Si të do vijmë në pushtet?- Pyet njeri, tjetri ia pret: -As nesër, as për 100 vjet! Po s'u bë salihu djalë, Si do të hipë mbi kalë?...

                                        Lini një Përgjigje