Ilir Meta: Këtu do më keni dhe për 25 vite, nuk iki. Berisha është si Cristiano Ronaldo, s'ka vdekje

29 Shtator 2022, 18:20Politika TEMA

Ilir Meta: Këtu do më keni dhe për 25 vite, nuk iki. Berisha

Ilir Meta ka folur i prerë në raport me kryeministrin Edi Rama duke thënë se nuk do të ketë më kurrë bashkëpunime me të.

Meta u shpreh në Report TV se beteja e tij ka nisur më 25 Korrik dhe do të jetë aty për 25 vitet e ardhshme për të rivendosur demokracinë në vend dhe për t’i dhënë drejtësisë drejtimin e duhur.

“Rama te inceneratorët i ka paratë. 430 milionë euro. I ka te Bashkia e Sarandës te lekët që i ka dhënë grupit për të kënduar te tuneli. Këtu jemi në kuadrin e showt. Të gjitha ndërtimet që janë lejuar të bëhen pa leje nuk janë të rastësishme

Ai shikon të gjitha katet e 50 katsheve që janë bërë me leje dhe pa leje që i ka firmosur vetë në mes të Tiranës ku ai është gjithë ditës. Jemi në kuadër të shkatërrimit të barazisë para ligjit. Qytetarëve u bëhet e pamundur për të ndërtuar një oborr shtëpie dhe këtu u lejohen.

Nuk mund të ketë më bashkëpunime me zotin Rama. Kjo është shumë e qartë. Një njeri që shkel në mënyrë të përsëritur interesin kombëtar. Një njeri që provokon pavarësinë e Kosovës kur ata kanë nevojë më shumë se kurrë. Beteja ime sapo ka filluar. Në 25 vite do të jem këtu për të rivendosur demokracinë dhe për t’i dhënë drejtësisë drejtimin e duhur”, tha Meta.

Meta ka mohuar zërat se ai do të marrë drejtimin e opozitës në vend. I ftuar në emisionin “Kontrast”, Meta deklaroi se ai është i gatshëm që të bashkëpunojë me të gjithë faktorët e opozitës, teksa përjashtoi çdo mundësi bashkëpunimi me kryeministrin Edi Rama.

Teksa u ndal tek ish-kryeministri Sali Berisha, Meta u shpreh se ai është si Cristiano Ronaldo, pavarësisht moshës, është në formën më të mirë.

"Këto janë në kuadrin e diversioneve të Rilindjes. Një politikan që u shfaq si Lulzim Basha kishte energji vetëm për të gënjyer dhe jo për të mbajtur premtimet. Për të parë interesin e tij personal dhe jo kombëtar, jo forcës politike që trashëgoi. 

Dihet që në rastin e zotit Berisha, është si të flasim për moshën e Ronaldos ndërkohë që është më në formë se kushdo tjetër.

Qëllimi im nuk është as të kthehem në politikë aktive, as për të marrë lidershipin e opozitës. Qëllimi im është përmbusjha e një misioni që jam thërritur. 

Më ka thërritur 25 prilli. Unë në 26 e kam bërë të qartë se kur të mbaroj mandatin do rikthehem. 25 prilli ishte akti final për shuarjen e pluralizmit politik në Shqipëri.

Do bashkëpunoj me të gjithë faktorët e opozitës, që nuk duan të jenë peng e një shteti që nuk ekziston. Sot kemi parë vogëlush dhe parashkollorë që dolën në grevë përpara Kryeminsitrisë.

Fëmijë që prindërit kanë paguar lekët për një kopësht model. Ai në mënyrën më arbitrare i nxjerr ata në rrugë. Skenat që kemi parë sot kanë qenë tronditëse. Në vend të atyre prindërve, mund të ishin të tjerë. Këtu është rrëzuar siguria juridik", tha Meta.

32 Komente

 1. 1
  1

  Ty te ka theritur 25 prilli apo populli i 2 marsit.Na e sqaro kete mos na ngatero

  1. K
   Katundari jeshil nga Skrapari.

   Katundari jeshil nga Skrapari u trimeria sa i dha doren ambassdoria amerikane. Po ben sikur pa te ,dhe katundarin e zi Sali nuk behet Shqiperia.

  2. !
   !!!

   Ik mor zgjebe, ngele duke i bere elozhe Doktorit sepse pa mbeshtetjen e tij do ishe qenja me e pavlere ne kete vend. Edhe i urryer, padyshim. Kjo te ka ngelur, recito e kendo 24/7 per Doktorin o kellire! Po kur ben patriotin plehra, kampioni i ndyresise e ligesise!

   1. K
    Ke per te lare gjynahet.

    Do Zoti ti kalosh ne Rec 25 Vjet

    1. B
     Besniku i partisë

     Ti kërkon bashkëpunim me prapa mendim të qartë politik , për të përfituar terren dhe shtuar zonat e influencës , në kushtet kur foltoria ( nuk është bërë akoma parti demokratike) , si partiçkë e non gratave , është ende e pa ligjëruar dhe nuk ka identitet zyrtar për të hyrë në zgjedhje si parti politike . Në zgjedhjet lokale , Saliu është i detyruar të bashkëpunojë me partiçkën tate PL. Në këto kushte , je ti ai që manipulon situatën politike të opozitës së përçarë . Je mjeshtër për këto punë të pista , por me leverdi për PL , vehten , Agimin e Gaqos, Petritin e kallam kusurin tjetër . Po të shkoi kjo rrugë , hallall e paç , po në fund të fundit do bëheni kashtë e koqe.

     1. R
      ROÇKODAN

      a thua se eshte pronar I shqiperise ky kar me syze, Ky spiun sapun majmun

      1. R
       ROÇKODAN

       a thua se eshte pronar I shqiperise ky kar me syze, Ky spiun sapun majmun

       1. p
        po kerkoka plumin kokqypi me mut

        se kuptoj kte llogjike spiuni e hajni te tij Kllufi Politikani qe ngeli duke provoku shqiptaret ! Ne cdo vend te Botes ,cdo Politikan kur e shikon qe Opinioni nuk e do dhe s'e pranon per Politikan ai jep doreheqjen dhe largohet nga Politika ! Nderkohe qe ky fshatar i ndyre nga cdo kendveshtrim del e provokon shqiptaret se "ktu me keni edhe kaq apo aq vjete !" - Dikush duhet t'ja cpoj qypin qe muti ti mbuloj surratin sepse ndoshta vetem atehere largohet Mutaj nga Politika . Cfar ben Spak ? Po Vettiing po Pushtat e Qeverrise perse nuk i kerkojn justifikimin e pasurise ktij funderine qe bo edhe gangsterrin shqiptareve , dhe se ku i ka gjet Token ne Lalz nderkohe qe ky eshte nji fshatare nga cepani dhe Miljonat e Vilave etj qe posedon sot ? - Nqs nuk i kerkojne kto Pasuri qe ka vjedhur shtett dhe Thesarin ku e coj ,atehere ky do pellasi medieve dhe provokoj shqiptaret ! Ky e salh hamuti üellasin sepse Hesht Drejtesia dhe Hesht Pushti Qeverris dhe nuk e konfronton kte Maskara me Ligjin !

        1. K
         Ku është problemi këtu?

         Normalisht, për sa kohë në pushtet edhe drejtësi do ketë ish komunistë, avazi i vjetër do vazhdojë. 30 vite demokraci dhe akoma nuk janë dënuar krimet e komunizmit dhe ish spiunat e ish hetuesat.

         1. T
          Th th th th th

          Kandidati per ne REC na ben gangsterin na hiqet i ndershem a thua se nuk kemi jetuar ne kete shqiperi Zbriti nga cepani me pantallona doku te qepura me dore tanii si sheik me prona gjithandej dhe na shet edhe pordhe

          1. S
           Spiuni I.M

           Nje i semure psiqike nuk e kuptone qe eshte semure duhet nderhyrja e familjes per ta kurruar por sic duket spiuni I.M nuk ka familje e kane lene rruges

           1. K
            Kavajsi

            Hec aty Liro,mos e caj bythen kur e ke ne bythe

            1. 1
             19

             Bravo te qofte ty dhe mones pidh xhepit jeni cifti me i ndyre ne planet .gabimi i sales eshte qe behet bashk me ty .prandaj ta gezoj i gjati dhe 5 vjet te tjeea .jam i pd por nuk votoj ilir meten kaq e thjesht o popull

             1. P
              Perla e Likes

              http://www.panorama.com.al/meta-fatkeqesi-qe-ne-30-vite-nuk-kemi-politikane-te-rinj-te-qendrueshem-sdo-ishte-nevoja-te-ktheheshim-une-dhe-berisha-ne-politike-aktive/ (Kanë 30 vite që Likja, Berisha dhe Rama mbajnë peng politikën, ekonominë dhe meritokracinë, pra fatkeqësinë e kanë krijuar vetë me partitë prona. Këta të bëjnë dobiçin dhe ta lënë në derë fajin).

              1. l
               lili

               Do ta cosh vjedhjen ku e ka cuar Rama?! Ju duheni varur ne litar te gjithe.Ti hajdut me 11 banja.Cdo gje te vjedhur, vilat, makinat shkollen e femijeve, fytyren e gruas...

               1. i
                ilir

                rti lihet jashte koalicionit, nuk e kap 2@ .E cuditeshme eshte qe te gjithe shqiptaret e dine kete fakt dhe asnje nga Opozita spo e ve kete bande hajdutesh perpara proves.

                1. c
                 ce

                 Po pas 25 viteve kur spiuni Agush kokeducja do te vije me ne fund ne pushtet dhe do zgjidhet deputet i parlamentit te Republikes se Jales , haremit erotiko naziskin te Nafije dybekut gruas me te urryer te planetit.

                 1. t
                  tani

                  Shqiperia ka shume hajdute ,Rama eshte nje pej tyre. Por kjo familje(Meta) eshte simboli i paturpesise dhe ekspozimit te luksit.Nese shqiptaret nuk "varrosin" simbolin e vjedhjes, nuk kane hajer kurre.

                  1. i
                   ilir

                   Nese kjo parti lihet jashte koalicionit, nuk e kap 2% .E cuditeshme eshte, qe te gjithe shqiptaret e dine kete fakt dhe asnje nga Opozita s'po e ve kete bande hajdutesh(LSI) perpara proves.

                   1. P
                    Pijaneci.

                    Like para berati zjar berati.rakia e re po te pret.

                    1. R
                     Rakitiku

                     Ky kari i tredhur,duhet mirekuptuar,se i dhane shume,po tani po e mer vesh se me cduket,do ti leje te gjitha

                     1. P
                      Piloti

                      KA TE drejte kur permend se do rije edhe 25 vjet ne politike.Pra fundi i tij do jete fundi i 2022.Me 1 janar 2023 ne burg do jete nje mut mateper(I.M)

                      1. Y
                       Ylvie

                       Dy te roitur qe kapen si I mbyturi pas shkumes. Ketu je ti, s ke ku shkon se je non grata po varet se ne c vend do jesh. Te ka hyre lepuri ne bark dhe ben deklarata si ai qe kendon ne erresire per t'i dhene kurajo vetes. Mbylle me mire ate hale dhe zhduku.

                       1. J
                        Jimi

                        Po si munde te rrije Shqiperia pa dobicin e Rexhepit te Cepanit !?

                        1. Tuti

                         Kush është ai popull që të duron mo ty ja hudhe çja hudhe ti ghete partitë që ja fute

                         1. H
                          Himarioti

                          Shpellarët Berisha, Meta etj, e rrenua kombin tonë.

                          1. B
                           Bredhi

                           Ik mor felliqesire.Ndyn emrin e CR7 me nje kriminel.!!

                           1. Xhaxhi Ariu

                            E hengri edhe Ronaldo!!! Ters ky Likja ia ndolli Ronaldos. Shikoni kur ta leri futbollin maksiumi sezonin teeter. Qerrata Likja. Saliun e ben Ronaldo, dhe veten Zllatan.

                            1. Çekiçi

                             Ti Ilir hajni i floririt dhe spiuni i sigurimit te shtetit dhe Sali komunisti vrasesi dhe spiuni i Enverit do jeni Ti 25 vite në burgun e REÇIT Sala deri në vdekje në burgun e REÇIT Këtu i keni siguruar vehtes ti dhe Sala pleqerinë per hajnit dhe krimet qe i keni bërë Kaliofshi pleqeri te mirë deri në vdekje në REÇ te Shkodres

                             1. Z
                              Zina Sallaksja cope muti

                              Fshatar, hajdut, spiun, genjeshtar, pijanec, kurvar, vrases, bandit. Keto jane emrat qe te vine per shtat eshe ti i meriton vertete. I M

                              1. z
                               zalli

                               zagari qe leh nuk te han,jeni nje tumor ne trupin e ketij kombi,qe veshtire tju heqin,ke te drejte te tallesh me kete popull,kur ato qe i votuam per te vendosur shtetin e te drejtes te lene ty o koklope e sali kriminelin te livadhisni si te te doni,ZOTI JU GJYKOFT

                               1. l
                                lefter kingji

                                Dy kampjone kemi si vende, Luiza Gegen me medalje ari ne 3000 m me pengesa dhe ilir meten me medalje ari kampjon bote si hajdut.

                                Lini një Përgjigje