Ilir Meta revoltohet nga sondazhet dhe sulmon mediat: Janë të financuara nga mafia!

24 Prill 2023, 12:31Politika TEMA

Ilir Meta revoltohet nga sondazhet dhe sulmon mediat: Janë të

Ilir Meta u pyet sot nga gazetarët për sondazhet që po zhvillohen në disa televizione.

Ai tha se nuk është i shqetësuar fare, teksa akuzoi mediat se janë të financuara nga mafia.

“Sondazhet janë të financuara nga mafia. Ne kemi cdo ditë kandidatët në terren dhe do ta asgjesojmë sistemin monist” – tha Ilir Meta.

Kujtojmë se koalicioni i tij me Berishën, Dulen dhe Ndokën del humbës në të gjithë sondazhet që po zhvillohen prej muajit shkurt në vend.

6 Komente

 1. B
  Bobi

  I bej thirrje te gjithe demokrateve neqoftese duan te vijne ne pushtet mbas dy vjetesh te votojme Alibejan. Me Meten dhe Berishen nuk ka shpresa.

  1. M
   Mese e sakte.

   Mese e sakte.Meqe z.Alibeaj vjne nga nje Familie me tradite dhe i shume vuajtur.. Te lumnte flm qe lexova kete koment..

  2. E
   Experti veteran .

   Kryetari Lirisë , po jo asaj të Saliut , thërret me të madhe që do ta rrëzojë sistemin monist , njëlloj si ai fëmiu i vogël që këndon natën në pyll , për të larguar frikën . Me gjithë non gratën do fshihen nga faqja e politikës shqiptare . Janë shtrydhur e tharë komplet nga trutë e kokës , nuk kanë se çfar ti japin këtij mileti , përveç krimit dhe korrupsionit që e kanë zanat .

   1. P
    Peco priza

    Like muti peco kaka monika ladute endrit pacja sali pordha hajdarin do merni.

    1. t
     titi. bythqim

     Ik mor te qifsha monen ne goj laskar,mashkull kurve, tani te eshte afruar shpata legen

     1. J
      Juliano

      Mir ato dy debilet që ka anash, po familja, të afërmit nuk gjykojnë se për kë dhe me kë, po duan të bëjnë karrierë. Kaq të verbëra janë këzo të reja sa për emër apo sa për tu shfaqur në ekrane televizive, bëjnë krushqi me atë, me atë që lakohet si kryekorrupsionisti i gjithë kohës politike të këtyre 32 viteve. Si mundet ai/ajo, ti besojë dhe ti bashkohez një njeriu, që shantazhojë, persekutojë, dhe zhduku njerëz që të vërtetën e korrupsionit, ja thanë me video, ku faktet e lluksit të perandorisë të familjes tij, nuk e justifikojnë sido ta rrotullosh jetën dhe punën e të dy kryetarëve të partis së familjes, që këtë lluks, ta kenë me punë. Turpi është i atyre që shoqërojnë këtë surrat, që kurrë më, ai në këtë jetë, nuk vjen më si njeriu për njeriun, por si sëmundje tipike infektive, e të mësuarit rinisë se, në politikë bëhet pasuri, deri aty sa dhe macet apo maçokët, kanë tualetet e veta. Turp, për ju që i rrini në krah, kryemashtruesit dhe babës së korrupsionit.

      Lini një Përgjigje