Jehona për Vjosën Park Kombëtar, Rama: I ka dhënë një fuqi të re imazhit ndërkombëtar të Shqipërisë

19 Mars 2023, 12:18Politika TEMA

Jehona për Vjosën Park Kombëtar, Rama: I ka dhënë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me jehonën që mediat ndërkombëtare i kanë dhënë shpalljes së lumit Vjosa ‘Park Kombëtar’.

Këtë jehonë të mediave ndërkombëtare, Rama e konsideron si një fuqi të re për imazhin ndërkombëtar të Shqipërisë.

"Jehona e Vjosës tonë “Park Kombëtar” në mediat e mëdha të botës i ka dhënë një fuqi të re imazhit ndërkombëtar të Shqipërisë, si një vend me bukurira të pafundme dhe vetëdije qeverisëse për përgjegjësinë monumentale të mbrojtjes së mjedisit në kushtet kur planeti vuan ndryshimet dramatike klimatike",- shkruan Rama.

22 Komente

 1. M
  Mohikani

  VDEKJE BETONIT LIRI NATURES.

  1. V
   Vito mashtruesi, shoku i Orneles se Varuzhanit

   Kryeminister idiot.

   1. P
    Papi

    Jojo....thjesht pak piktor

   2. K
    Kejsi

    Me vjen shune mire qe keto bukuri qe ka kjo toke jane duke u mbrojtur.

    1. A
     Alessia

     Me ne fund edhe bota po shikon nje imazh pozitiv te ketij vend,e kjo ka ardhur fal punes tuan te palodhur,bravo

     1. t
      titi

      e vertet bravo i qoft

      1. t
       tosi

       shume bukur nje tjeter pike turistike

       1. A
        Ani

        Sa me shume ti ruajm keto zona aq me i bukur do te jet vendi yne

        1. E
         Eno

         Ju lumt pasi vetem keshtu mund ti ruajm keto thesare

         1. I
          Inis

          ja dolem me ne fund qe vjosa te behej park kombetar.Jemi krenare per bukurite qe ka shqiperia

          1. K
           Keisi

           te kujdesemi per kete park sepse do te sjelle shume zhvillim ne vendin tone ku do te behet nje nga destinacionet e preferuara te turisteve

           1. B
            Beni

            Vjosa eshte nje lum shume i bukur

            1. R
             Roni

             Keni bere gjene e duhur per cendin tone

             1. i
              ilirijan

              respekt danoco

              1. J
               Joni

               Ku ka me mire sesa te shohim kete vlersim per vendin tone

               1. L
                Ledi

                Vertet qe Shqiperia eshte bere nje nga destinacionet me te preferuara per te gjithe sidomos tani pas promovimit qe ju bo Vjoses

                1. E
                 Eli

                 E vetmja qeveri qe mendon per tere keto pasuri natyrore qe ne kemi ne vend,respekte

                 1. P
                  Phoenix

                  Shikoni se ku leshohen me teper suflaqexhinjte komentues te zyres sepropagandes, dhe aty do kuptoni se sa shume qelbet. 100% e sigurt kjo!

                  1. a
                   alphade

                   Per politiken e Jashteme, zoti KM nuk t’a hajme hakun ! Je nje “usta” i vertete por dhe gjithemone ka nje “por” : mireqenjen e popullit vecanerisht te pensionisteve qe zvarriten edhe pas qindarkes …., !!!!

                   1. o
                    orion

                    Imazhi i shqiperise sa vjen e po rregullohet ne syte e te gjithe botes

                    1. m
                     marjan

                     Nuk ka si te ndodhi ndryshe , KRENAR PER VENDIN TIM

                     1. B
                      Byrektore Rilindja

                      Jajde sufllaqe me qepe, se mishi mbaroi.

                      Lini një Përgjigje