Takimi Vuçiç-Kurti në Ohër, Basha: Keqardhje që Serbia nuk pranoi marrëveshjen

19 Mars 2023, 11:27Politika TEMA

Takimi Vuçiç-Kurti në Ohër, Basha: Keqardhje që

Ish-kryedemokrati Lulzim Basha ka komentuar diskutimet për marrëveshjen Kosovë-Serbi mes Albin Kurtit dhe Aleksandër Vuçiçit, gjatë ditës së djeshme në Ohër të Maqedonisë së Veriut.

Basha shkruan në një status në rrjetet sociale se Kurti ka treguar se është në “tryezë me konstruktivitet dhe vullnetin për të nënshkruar një marrëveshje”, por shpreh keqardhjen që kjo marrëveshje nuk është firmosur nga Vuçiç.

Reagimi i Bashës:

Një hap i rëndësishem u hodh sot në Ohër nga Kosova dhe Serbia në rrugën e bashkëpunimit dhe integrimit europian. Kosova nën lidershipin e Albin Kurtit tregoi dhe njëherë se është në tryezë me konstruktivitet dhe vullnetin për të nënshkruar një marrëveshje që i shërben Kosovës por gjithashtu rajonit dhe vetë Serbisë për të hapur një faqe të re paqeje dhe stabiliteti.

Keqardhje që Serbia sërish nuk pranoi të nënshkruajë këtë marrevëshje çka do të tregonte përmasën e plotë të përkushtimit për një kapitull të ri të marrëdhënieve të saj me Kosovën dhe BE.

Mirënjohje për BE, Josep Borrell, Miroslav Lajcak për SHBA dhe Gabriel Escobar për përpjekjet titanike për të arritur deri te ky moment. Le të shpresojmë se një dritë e re po çel për Kosovën, Serbinë dhe gjithë rajonin tonë.

17 Komente

 1. h
  hahahah doli ky Borat Veshgjati

  perse se arreston Spak kte shkerdhate Krimineli e hajn me 5 -Vila ? po ju mer plehrat e kazanit keni Moral e ndjenje Shqiptare ju o putana ,qe guxoni e na qisni kte Shkerdhate ktu ? Cfar ka per te thene ky bythqim serbie ,dhe kush do me dit se cfar pjerth goje nji si ky surratbytha ,ne vend qe si medie duhet te kerkoni perballjen me Drejtesin te shkerdhatave si ky ? yyyyyyt Plehra antishqiptare

  1. E
   Eni

   Sa shume na mungonte komenti lulit te vocerr

   1. L
    Lirie Berisha hajdute e çertifikuar nongrata

    Lulzim për mendimin tim meriton nje bust për pallimin sistematik qe i bere fillimisht Argites shume shemtuar. ( si o burr tu ngrit’te për te? Qofsht ti qe je) pastaj pallove Salihun qelbanik deri sa i iku truri. Tani perpelitet e ulerin ne enderr lendinave, Luli, Luliiiiii deri sa zgjohet akull e ka nevoje per haloperidol (2me 1sh) dhe nje pampers te ri.

    1. F
     Fuati nga Skrapari

     Akoma merr frymë ky Basha? Tani që ia bëri naftën PD-së, po merret me Kosovën.

     1. M
      Mendimi im

      Shiko ti se e perjashtove nga partia dobiçin e sheqeres, por do te beje ate qe sta ka bere as gruaja.

      1. M
       Mendimi im

       Shiko ti se e perjashtove nga partia dobiçin e sheqeres, por do te beje ate qe sta ka bere as gruaja.

       1. M
        Mendimi im

        Shiko ti se e perjashtove nga partia dobiçin e sheqeres, por do te beje ate qe sta ka bere as gruaja.

        1. M
         Mara emigrante ne Itali

         Sa shpejt i haron lulushi punet e shtremberuara qe beri per Kosoven ,por populli nuk i haron o hajdut ,kriminel ,antishqiptar .

         1. G
          Gota

          Pse e shani Lulin o njerez te mire? Si do qe te jete ai dhe çfardo te metash te kete si te gjithe ne, ai beri ate qe asnjeri nuk kishte bythe ta bente: hoqi shpellarin nga qafa e Shqipetarve! Faleminderit Luli, me ne fund bere diçka te dobishme per vendin tend qe asnjeri nuk e beri!

          1. s
           shqiptaret nuk harrojne Tradhetine e Krimet e PD

           Gota , e-e-.eeeeee si mundet ta shash nji Pederaste nji plehr e karikature qenga nji dhiome e guzhine qe jetonte ,pasi u shkerdhye me Serbe e Greke e cdo Te Huaj qe i ferkonte bythen pederastit me Tanga Hollandeze , nuk la Fond Ministrishe e Financime nga Buxheti i Shtetit Shqiptare pa kaluar Drirekt ne Kontot e tij Bankare ne Utrecht /Hollande dhe sot si e dijme te gjithe ka 5 - Vila ,ky shkerdhate Hajduti i Shtetit Shqiptare /Tradhetare i Kombit se bashkpunoj me Sebet kunder UCK-s i pregatiti Dosjet per Hage dhe i fali Bakojabis _Teritorin Detare Shqiptare , sepse Ajo _ja rrasi Gishtin e saj Te Gjate aq thell ne bythe bashes ,sa asnji zezak Hollande s'ja kishte rrasur me pare ! ___luli jot or Gota, largoj kryekurven berisha njelloj si te thuash berisha solli Demokracine o Turma hajvanesh -Pastaj bashen ne s'po e shajme aspak , thjeshte po I Rrasim Karin ne gopje !

           1. G
            Gota

            E para nuk eshte Luli im zoteri, dhe e dyta desha te them se edhe maskarai me i madh nganjehere ben diçka te mire, me fal por mendoj se nuk e ke kuptuar ironine brenda komentit tim.Me qarte atehere: per te shpetuar nga bëmat e te shkuares se tije, pa dashur i beri nje sherbim shqiperise!

          2. K
           Koli

           Lulezime Plus Berisha,jane nje dhe te pandare.Shikoni gjithe jeten e Lulit,qysh nga koha e Kosoves,kthimi ne Tirane,Futja ne PD,Minister ne te gjitha gati Ministrite,Shitja Detit Grekeve,Ngjarja e Vrasjeve ne Bulevard,Sokol Jolldashi (Zhdukja e tij ),dhe me qindra Krime te tjera,jane te gjitha te bera nga te dy.Basha mendoi qe duke ja futur Saliut me urdher te Amerikes,ky do dali i paster,dhe do shpetonte nga Bashkepunimi Kriminal me Saliun.Por iku dhe per vete per lesh:Si figure politike eshte nje Karte e Djegur( dhe mbas 100 vitesh,ai eshte i djegur),por per te dale para Drejtesise per Krimet dhe Vjedhjet,ate nuk e di cfare do behet.Me duket ndonjehere se Amerika i ka bere te gjitha ketu,dhe ben sikur i bon Non Grata,per te mos i denuar me Burg.Keshtu qe ne si popull ,Saliun,Lulezimin,Liken do ti kemi gjithmone ne gjirin tone,sa te kemi Nenen Amerike.Tung Shqipe.

           1. N
            Noci

            Ore shiko partinë ti me shoket e t'u se me i forte do dali Nard Ndoka se ju siç e keni nisur dhe merruni me ata njerez qe kete radhe sipas terezise do votojne per Meten i cili ja ka vene syrin PD.Motoja juaj duhet te jete ku po e çoni voten sepse Sala po e shet partine

            1. S
             Suksese te metejshme

             Ky qenka kokërra e debitit... thjesht bën koment që ti thojë Berishës jam gjallë dhe ti vazhdo me muzikën tënde.

             1. A
              Argita hun preshi

              Sikur degjova qe SPAK i ka vene hekurat ketij krimineli. Ndoshta e ka ne plan. Hajt rruga e mbare bashke me ate hunde shtembaluqen. Ti je njeri koti pa tru. Kalli bosh. Ashtu do te mbetesh. Futja nje te bleme nje vile tjeter se e ke bere hak ore bastard i ndyre.

              1. L
               Liri

               Jane te gjithe te nje kallepi ...... Ndaj Marreveshjes " STSFETE" kane qene perfekt me njeri tjetrin ; per te vjedhur, per te vrare, per te shitur , shkaterruar e varferuar vendin............ Keta ishin popull sikurse neve sistemi ne te cilin neve jetuam nuk kishte as Bejlere e as Agallare , si u pasuruan keta maskarenj , me pasuri marramendese ?? Keta u zgjodhen si poletikane nga populli, qe vendi dhe jetesa e popullit te vinte ne "PROGRES" por kjo atyreve nuk ju interesonte sepse qellimit ja arriten e shpopulluan Shqiperine .... Njerezit nga varferia moren rruget, pa ditur se ku po shkonin ndersa ata nuk dinin ku ti conin parate e vjedhura te popullit ..... Kur ra termeti ne Titane e durres Lulzim Basha menjehere u largua nga apartamenti shtese i pa ligjeshem qe kishte ndertuar dhe bleu dy vila ne Tirane te shumten i mban te mbyllura, sepse ai jeton ne Hollande..... Lind pyetja , por nje i demtuar nga termeti a mund ti blinte dy vila njeheresh !!!!! Kjo nuk mund te ndodhte kurre ..... Jo dy por asnje!!!!! Sepse te ardhurat e tij jane "minimale," sa per te mbajtur "frymen" KJO ESHTE PADREJTESIA ME CNJEREZORE QE I KA BERE KJO POLITIKE POPPULLIT SHQIPTAR...... "DREJTESIA " VAZHDON TE JETE E VONUAR, PER KETA TRADHETAR ,TE POPULLIT SHQIPETAR............

               1. R
                Real

                Pse gjalle je ti ala more K..r me zile ?

                Lini një Përgjigje