“Kjo do të jetë vjeshta e protestave”, Sali Berisha: Qytetarët po na presin, tek ne i kanë sytë

26 Shtator 2022, 18:25Politika TEMA

“Kjo do të jetë vjeshta e protestave”, Sali Berisha:

“Kjo do të jetë vjeshta e protestave”. Kështu deklaroi në mbledhjen e Këshillit Kombëtar, Sali Berisha, duke mos dhënë edhe këtë herë një datë fikse për fillimin e tyre.

Ish-kryeministri përpara anëtarëve të Këshillit tha se qytetarët po presin mobilizimin e tyre.

“Kjo do të jetë vjeshta e protestave ose pranvera e demokracisë. Njerëzit janë të gatshëm, presim vetëm mobilizim. Ata mobilizohemi kur të kuptojnë se ne e kemi seriozisht. Kur të binden se ne do i shkojmë deri në fund misionit tonë”, deklaroi ai.

Lidhur me mënyrën sesi do të dilet në sheshe, ish-kryeministri shpjegoi: “Një formë mbetet protesta qëndrueshme dhe e vazhdueshme. Por shumëllojshmëria e protestave duhet të jetë objektivi ynë”.

Ndryshimi në këto protesta, zbuloi Berisha do të jetë përfshirja e sindikatave. “Së shpejti do të takohemi e sindikatat që kanë një rol kryesor. Fatos Lubonja thotë ne jemi komb pa sindikata. Por ne duhet të mbështesim fuqimisht sindikatat. Unë kam besim se ato do të riorganizohen. Do të mbrojnë interesat e punonjësve”, tha ai.

Siç thekson ai “frontit për shpëtimin” do t’i bashkohen partitë opozitare. “Fronti për shpëtimin e Shqipërisë, do të zgjerohet me sindikatat, me parti të tjera, me PL dhe çdo parti tjetër. 

Kam besim se na kjo mbledhje ne do të arrijmë të shpërndahemi ne mbarë vendin në një situatë të elektrizuar nga pakënaqësia e kësaj qeverie”, deklaroi Berisha. 

12 Komente

 1. s
  shqiptar

  Ky ka lindur dobic e do vdese qelbesire.O idiot antikombetar,a i lexon cfare shkruan populli per ty o loqe dhe si ske turp kur thua populli i ka syte tek ty kur 90% e shqwiptareve lusin vdekjen tende por me ulerima e dhimbje sa te degjohen ne athine e beograd

  1. k
   k

   Kush e di çfarë ëndrrash shikon i shkreti në mëngjes. Që nuk eshte mire nga mendja kuptohet qartë.

  2. l
   luzati

   Ky ngeli budalle nuk e kupton se nuk i vjen njeri pas

   1. L
    Ligji

    Harroje.vjeshta eshte burgu yt.nuk shpeton dot duke qit budallejt ne rruge.ska kodosh qe te shpeton

    1. P
     Popull ...!

     Normal qe tallet me Popullin se fundja Ajo pjese qe i shkon nga mbrapa dhe e meritojne te vuajne si m.... Kemi qene Skllever dhe Skllever do ngelemi ne vendin ku Trimat vriten me njeri tjetrin ...

     1. V
      Vlonjati 12

      Jo mor zot , kjo plehra nuk tallet dot me popullin , se ky popull di dhe ka ditur t’u tregoj vendin qelbesirave te ketij kallepi . Se jane nje tufe trushplaresh qe e ndjekin nga pas , ata nuk perfaqesojne popullin , ashtu si Like hajduti qe betohej per popullin e 5 marsit e qe i vune gishtin ne b….

     2. K
      Komuniste i PD shoku Berrisha

      Qytetaret presin qe ti te arrestohesh per krimet qe ke kryer ..

      1. S
       Sana

       Shqiptaret po presin djalin e sheqere Karaxhixhit

       1. S
        Shqiptar

        Do na rruash koqet Ndyrësir

        1. B
         Bardha

         Ne kujtim te Sheqere Karaxhixhit se i biri i tyre po bane namin ne shpella

         1. A
          Askushi

          Sali kurva kopili vicidolit qe iku nga ato qe pa brenda familjes se vet incest plus e polli me bab serb ,duhet te behet lajmerim te te shpallin non grata edhe ne tiran te zhdukesh te vesh andej nga ke ardh funderrin .

          1. K
           Këshilltari Presidentit BEGAJ

           Në protestën e Metës tek inceneratori sharrës ishin 300 vetë (simpatizant partie, badigard, polic civil dhe gazetar), nëse katandisesh kështu në protesta, atëher konfirmohet fitorja PS në bashkiakët e pranverës 2023, dhe legjislativet e 2025, ndaj peshoni gjërat sa s'jeni katandisur në atë shkallë.

           Lini një Përgjigje