Mehdi Malka e shpall veten krahun e djathtë të Berishës

22 Qershor 2022, 19:56Politika TEMA

Mehdi Malka e shpall veten krahun e djathtë të Berishës

Aktori Mehdi Malkja ishte pjesë e tryezës së ish-kryeministrit Sali Berisha me shoqërinë civile.

Malkja u shpreh se për të shpëtuar nga situata ku ndodhet sot kombi shqiptar duhet të heqin moton e tyre sa herë ndodh një ngjarje që shkel të drejtat e tyre.

“Si fillim desha të them që në të gjitha rrjetet sociale unë jam krahu i djathtë i Doktorit. 

Çfarë duhet të bëjmë? E ç’më duhet mua.

Kjo është motoja e të gjithë popullit shqiptar. 

Ne po nuk vramë 'ç'më duhet mua' nuk kemi gjë në vijë. 

U bë kjo, u shëmbën shtëpitë, u hodh gaz, ç’më duhet mua thamë. 

Duhet të heqim këtë 'ç’më duhet mua'”, u shpreh ai.

 

27 Komente

 1. l
  lenci bira

  Je i vonuar mor mehdi te kane ik dhembet me kohe, po ndjek nje kriminel,nejse jepi dhe ti medi se ndoshta dhe per ty ka ngel nje mut

  1. T
   TURPE PER DREJTESINE E EDI RAMES

   Duhet te shpetojme komunistin Berrisha non grata Berrisha dhe familjen kriminale Berrisha ik mor trap njerez pa vlera antishqiptar e harruat embsrgon e naftes i harruat firmat piramidale e harruat 1997 e harruat grusht shtetin e harruat gerdecin e harruat vjedhjen e zgjedhjeve e harruat cez i harruat kater te vrare para kryeministrise i harruat gjyqtaret e plepave remzi hoxha arben brocin shitja e detit greqise ju jeni plehra nuk meritoni asnje lloje rrespekti ti shkoshe pas nje non grata dhendrit te Serbise zoti ju denofte femije ta ndjeni dhumbjen qe ky kriminel i ka shkaktuar Shqiperise

   1. E
    EMIGRANTI

    Sillo Malko. Je menduar te shkerdheu,te fusim gjalle ne dhe.

    1. R
     Roberto

     O Emigrant c'merresh me te. Lere reaht ti gezoje edhe ato vite qe i kane mbetur. Mehdi Malko ka qene i denuar nga ish rregjimi komunist. Nuk me kujtohet se per cfare por ai tek prehri i Berishes gjen ngrohtesi sepse ashtu mendon dhe nuk eshte i vetem. Saliun e shohin si perendi por nuk e kane kuptuar akoma se c'gjarper eshte. Lere Mehdiun se e ka nga burgu dhe nuk di c'flet. Fatkeqesi te mendosh akoma se Berisha do na sjelle begatine.

    2. D
     Drejtësia

     Ik ore bajg

     1. m
      malko,emer kone

      Injorante katundare,mblidhuni ketu ketu!

      1. Z
       Zeni

       Dybekun Malko dybekun kete tundi non grates.palo burre.

       1. P
        POPULLI

        MEDI MUTI DO SHPETOJ SALI KOMUNISTIN NGA BURGU.......... O PLERE E SHOQERIS CIVILE O QELBESIRE......

        1. R
         Roberto

         Pirdh o Mehdi pirdh se pjerdh bukur. Paskeni rrjedhur te gjithe qe ju genjen mendja se Saliu do shpetoje Shqiperine. Saliu ne rinine e vet dogji,vodhi,shkaterroi dhe i vuri zjarr gjithe Shqiperise ndersa ne pleqeri ti kene ardhur mente thua??? Po qofshi ju qe besoni nje te mbaruar politikisht dhe menderisht.

         1. C
          Coli

          Ik o koqe gonari

          1. s
           shijaku

           gamori....jo gomari

          2. W
           Whitesnake

           Cfare eshte ky? Aktor jo njehere sepse provoi para do vitesh te bente nje monodrame dhe e la pergjysme sepse harroi tekstin dhe u felliq.

           1. V
            Vasili

            Mehdi Malaka ka te drejte!Shiko qirje Malaka se te pikon shtepia prej mese 15 vitesh e nuk ke kuptuar asgje!Apo jeten ia ka falur partise si Malaka qe je! Dy personalitete te humorit ka sjelle Tepelena ne Tiron njeri me kak se tjetri!I pari jetoi ne humor nja pese a shtate vite e pasketaj vetem humor nuk prodhon por ka marre edhe ate palloshin tjeter(qe duket sikur e ka marre me zor) dhe mendojne se bejne humor e i ngjajne Laki Laxopullos!Ndersa ti erdhe si provincial dhe provincial ke mbetur ore Malaka qe se kupton vehten.E meriton plotesisht te jesh krahu i djathte i Berishes si Malaka qe je!

            1. S
             Shqiptari i Ilirisë

             Po koqe katunari mbete gjithë jetën mor Mehdi! Nga inati Ramës që shëmbi teatrin për të bërë një të ri,shkon me atë që ka 32 vjet që shëmbi,dogji dhe vrau gjithë Shqipërinë. Katunar bole do vdesësh o Mehdi!

             1. M
              Malo

              Po merru me punet e familjes, o Malko! Rregullo djalin dhe pastaj rregullo Sali Berishen. Sa per krah te djasthte, ai ka Zonjen Karro, ndersa ti, e shumta, mund te jesh krahu i mesit. Po perse kaq ulet dhe kaq teveqel o Z. Malko! Nese ke marre ndonje shuk me pare, mire ben, se te vjedhura ika dhe ti behesh bashkepunetor ne vjedhjet qe Sali Berisha i ka bere shqiptareve.

              1. v
               veliu

               Cfar do presesh nga nje katundar....

               1. K
                Koli

                Hahde Shoqeri Civile,hajde.Therrisni dhe Azem Hajkarin,Sokol Jolldashin,Kosta Trebicken ,Remzi Hoxhen,dhe dhjetra te tjere qe i vrau Babai juaj shpirteror Sali .O Koqe,po tani 80 vjec do besh shoqerine civile,bashke me ate Karakurven e Italjanit,Sonila Mecen,do shpetoni popullin.Po kjo Petagogia e famshme,kush eshte qe do rezoje qeverine?Po ikni futini nga nje te gjate me ate te gjatin,se Saliu ja ka matur tek Fotoja plazhit qe sa e ka,dhe Sonila do lepij buzet pastaj,si goce e ndershme qe eshte.Shkoni shkerdhehuni te gjithe ju qe jeni aty,merrni dhe Agush Ilir Meten mbas 24,dhe te gjithe ne shesh na keni,per te pru ne pushtet Salken dhe Lilken.????????.

                1. B
                 Babale

                 Na hengsh mune o palo estradaxhi, qe vetem rol kllouni di te besh !

                 1. m
                  mirel

                  Qurrashi i Memaliajt krahu i djathte i Salikadavres...pu pu pu.

                  1. S
                   Sinanaj

                   Mjeran mbete o Mehdi Muti. Boll i dherbeve Sigurimit, tani do i dherbesh edhe Non Grates. Po te idhe nje çike i mençur dhe te te vridye ndergjegja, soy ti do heshtnje. Shko kerko çertifikate pastertie te Autoriteti i Dosjeve dhe mos perto dhe ma e boto po tek TEMA. Po bere kete... i ben mje. Sherbim te madh Rithemelimit. Beje e mos na shit pordhe.

                   1. k
                    kasemi

                    Apo nuk i vlen ai krahu jot politikes, sidomos berisher. Me kete "rini" do te fitosh pushtetin e xha brahooooo. Turp per nje te themi "artist", se ne fakt ke qene thejshte nje kloun ne art.

                    1. S
                     Simpatizanti yt

                     O Zoti Mehdi ! Shai bythes aty ku je dhe lere politiken se nuk te shkon.

                     1. m
                      miu

                      mesa duket ka hore edhe ky nje luge me corbe te prishur.

                      1. A
                       AGUSH

                       PO KUJDES ME CANTEN QE MBAN NE KRAHE SE PO TE HUMBEN PANOLINAT AHERE E DHJEVE GJITHE DYNJANE. RROFSHIN PANOLINAT!!!!! MER CA TEPER SE I HYJNE EDHE SALEHUT NE PUNE.

                       1. A
                        AGUSH

                        PO KUJDES ME CANTEN QE MBAN NE KRAHE SE PO TE HUMBEN PANOLINAT AHERE E DHJEVE GJITHE DYNJANE. RROFSHIN PANOLINAT!!!!! MER CA TEPER SE I HYJNE EDHE SALEHUT NE PUNE.

                        1. A
                         AGUSH

                         PO KUJDES ME CANTEN QE MBAN NE KRAHE SE PO TE HUMBEN PANOLINAT AHERE E DHJEVE GJITHE DYNJANE. RROFSHIN PANOLINAT!!!!! MER CA TEPER SE I HYJNE EDHE SALEHUT NE PUNE.

                         1. A
                          AGUSH

                          PO KUJDES ME CANTEN QE MBAN NE KRAHE SE PO TE HUMBEN PANOLINAT AHERE E DHJEVE GJITHE DYNJANE. RROFSHIN PANOLINAT!!!!! MER CA TEPER SE I HYJNE EDHE SALEHUT NE PUNE.

                          Lini një Përgjigje