"Zullumet e Haxhi Qamilit", ish-deputeti u dërgon ambasadorëve provat kundër Metës

22 Qershor 2022, 12:39Politika TEMA

"Zullumet e Haxhi Qamilit", ish-deputeti u dërgon

Halit Valteri nuk i "ndahet" presidentit Meta. Ditën e sotme ai ka depozituar në postë të gjitha dokumentat dhe provat që ka kundër Ilir Metës.

Ish-deputeti me anë të një postimi në “Facebook”, shkruan se sot do të njoftohen të gjitha Ambasadat partnere të vendit për aferat korruptive të Metës.

Sipas Halit Valterit reforma në drejtësi duhet të mos mbetet vetëm në letra, por të justifikoojë investimin e partnerëve të Shqipërisë.

Sot u njoftuan te gjithe Ambasadat partnere te vendit tone per zullumet e Haxhi Qamilit (Meta) te koheve moderrne ! Reforma ne drejtesi te mos mbetet ne letra por te justifikoje investimin e partnerve tane”, shkruan Valteri.

Kujtojmë se më herët Valteri ka depozituar në SPAK kallëzimin për presidentin Ilir Meta, pasi bazuar në të dhënat e gazetës austriake, kur ai ka qenë në pushtet, ka përfituar para nëpërmjet korrupsionit dhe këto i ka përdorur për lobim.

19 Komente

 1. S
  Stefan Bardhi

  E pse je kaq loqe o Halit !

  1. b
   ben.

   Halit Meqense ja jep dosjen ambasadave, prokurorive, qeverive, alieneve. Botoe dhe per shqiptaret se nuk u be qameti. Ta marin vesh edhe shqiptaret kush eshte ilir meta.

   1. T
    Taulant

    hahahahah, po pse nuk e di ti se kush eshte ilir floriri? Ta ta treguar me ze e me fugure u ndjeri Dritan Prifti! Apo ti e do vetem nga refimet e killerit me pagesese fundmi?

  2. G
   Greta Koçi - jo kendonjesja

   Po si nuk te vjen turp more Halit?!

   1. E
    Eni

    Haxhi Qamilit i rrufshit trapin se ishte patriot. Nuk krahasohet me politikanet e sotem qe e kane shit Shqiperine dhe po i largojne shqiptaret nga Shqiperia

    1. A
     Astrit Lolaj, TR

     TE LUMTE HALIT VALTERI. KY ESHTE SHERBIM I VERTETE NDAJ SHQIPERISE DHE SHQIPTAREVE JO TRIMERI LESHI ME SPIUNLLIQE, SHARJE FYERJE ANONIME NEPER RRJETE SOCIALE SI BEJNE SHUME LEGENA. ÇIRJA MASKEN GRABITESIT TE ASETEVE PUBLIKE. LUS TE NDJEKIN DHE TE TJERE SHEMBULLIN TEND. RESPEKT PER TY.

     1. G
      Gresa

      Aman kjo taku vetem del e flet kot palidhje

      1. H
       Halit Valteri ju bën me TURP juve gazetaruce

       Halit valterit bravo I qofte se po bën punen e juve gazetarece quravec sepse duhet te ishit ju që mos tju ndehedhit ktyre politikanve maskarej nder vite

       1. S
        Salih

        T'è lumte more çun!. Le tè shpresojme, si gjithmone qe do te degjohet thirty juaj...!. Le te hane mut ata qè tè kritikojne.

        1. J
         Je i Madh Valter Halili

         ju betohem ,pa me te voglen medyshje do me pelqente nji dite kte Deputet Shembull per gjithe Parlamentin dhe vet Qeverrine (e Heshtur para Krimineleve te Lalzit ) - ta shikoja Kryeminsiter te Shqiperise . Rrespekt Politikan trim, qe lufton ,ate cfat kerkojne gjithe shqiptaret , Shtetin Ligjore Drejtesi dhe pse jo ,zbythjen nga Politika te njollave te bizges LSI se Brekusheve te KM ne fuqi !

         1. a
          arqile

          Te lumte ke gjithe mbeshtetjen e botes timen te pakufishme mire do te ishte ta botoje dosjen e plote pra ta beje publike .Meta dhe sala bile i kane vene vete njerezit e kupoles se drejtesise.Ata e votuan reformen ne drejtesi vetem kur moren garancine se nuk do te prekeshin per marezite dhe vetem pasi moren garancite qe te vihen ne kupolen e drejtesise njerzit e besuar te tyre qe i kane mekuar gjithe jeten prandaj botoje dosjen jepe kontriburin tend.Ta dish se i pari qe se paku duhej te denohej ne kete vend ishte sala dhe i syti meta por ketyre as u ka hyre e as i hyn gjemb ne kembe.

          1. I
           Imigranti

           Bravo per kurajon dhe guximin qe tregon. Keshtu duhet te jene politikanet. Coje deri ne fund kete qe ke nisur per Ilir Meten dhe per te tjere nqs ke fakte.

           1. E
            Endri

            bravo Valteri

            1. F
             Fjala ime

             O Halit " a te keqen nena" ! Po pse nuk e dine ambasadat se kush eshte Iliri Monikes apo Saliu Sheqeres? Ti je djale i ri dhe mua me behet qejfi qe je aktiv duke ngulmuar mbi shpresen e humbur nga te tjeret, por beji dhe nje pyetje vetes, jo per te te dekurajuar: Kur Pinoçeti iku nga Kili se do ta burgosnin apo vrisnin, "nena" e Amerikes e nenquajtur Anglia, i dha Azil Politik. Ke degjuar per Pinoçetin?! KJo eshte bota demokratike qe trumbetohet me kaq te madhe per te bere qorra dhe shurdha njerezit e drejte dhe per te inkurajuar dhe mbrojtur kriminelet. Perse Europa heq ligjin me vdekje per kriminelet?! Pra, te vrase sa ti doje bytha Sali Sheqerja se nuk e denon njeri; aa, vetem po e denuan njerezit e atyre qe kane vrare, por ai u mbush bythen me parate qe shiti Shqiperine dhe ata thone me ne fund: u dekuri me te dekurin, i gjalli me te gjallin. KJo eshte bota qe jetojme, Halit dhe po deshe besoje!

             1. R
              RROÇKOPANI

              Të lumtë Halit!!!! Këta që shkruajnë komentuesit ,qeveria dhe UNÈ të hamë mutin!!!jemi dhe janë llapaqenë!!

              1. R
               RROÇKOPANI

               Të lumtë Halit!!!! Këta që shkruajnë komentuesit ,qeveria dhe UNÈ të hamë mutin!!!jemi dhe janë llapaqenë!!

               1. Q
                Qytetar

                Respekt per kurajon dhe karakterin e Valterit. I lumte.

                1. d
                 doni

                 pertej faktit qe ambasadat e dine shume mire kush eshte meta dhe jo vetem...po kam frike se ketij i shijoi deputetlleku e tani po kerkon me cdo mjet te bjere ne sy per zellin qe tregon (kunder metes )ne kete rast ....qe te kape dicka serisht .....tope komplet

                 1. U
                  Una

                  Halito ti ne xhozi keni nji te perbashket urreni haxhi qamilin.Nji kshille hier emrin halt veje hamut se te shkon me shume.Biles edhe i pjese e juja me emra mysliman ndrrojini tju njofim mire kush jeni si enver.'kadriu.mehmeti.ismaili. Hajt hejvalla.

                  Lini një Përgjigje