VENDIMI: Berisha humb çështjen përballë Ramës në Gjykatën e Tiranës

22 Qershor 2022, 16:17Politika TEMA

VENDIMI: Berisha humb çështjen përballë Ramës në

Pak pasi në 23 tetor të vitit 2018, Sali Berisha do të nxirrte në facebook foton e një shtëpie në Amerikë për të cilën deklaronte se ishte në pronësi të Edi Ramës, ky i fundit do të ngrinte një padi ndaj tij.

Në kundërpërgjigje ndaj padisë së Ramës, Berisha do të ngrinte një kundërpadi brenda së njejtës çështje.

Pas shumë shtyrjeve të seancave gjyqësore me kërkesë të palës së paditur nga Edi Rama, Gjykata e shkallës së parë Tiranë, ka dalë sot me vendimin që i jep sërish një tjetër vulë zyrtare Sali Berishës, atë të shpifësit të provuar.

Gjyqtari Dritan Caka ka marrë sot vendimin për të rrëzuar kundërpadinë e Berishës dhe për të pranuar atë të Ramës, duke i kërkuar Berishës shpërblim dëmi prej 1 milion lekësh të vjetra dhe detyrimin për të përgënjeshtruar postimin e vitit 2018 në faqen e tij facebook.

Ky vendim rrëzon përfundimisht të gjitha shpifjet e Sali Berishës ndaj Edi Ramës sepse kundërpadia e tij, e rrëzuar sot nga gjykata, lidhej edhe me deklaratat që ai bënte në publik mbi një gjyq të Edi Ramës për atësinë e djalit të tij.

51 Komente

 1. A
  Andromaqi

  Une nuk po e kuptoj kete Sali Berishen pse nuk ngriti padi ndaj nje portali qe akuzonte gruan e tij z Liri berisha se ka qene dashnore e Xhelil Gjonit dhe Ajli Alushanit. Gjyqe te tilla jane te domosdoshme me qellim qe tu pritet rruga thashethemeve dhe perdhosjes se emrsve te qytetareve te ketij vendi. Nuk eshte mire te pergojojme njeri thetrin, jemi pak si popull por prodhojme intriga shume. Gjykatat per rastet e shpifjeve, daj kujtdoqofte por sidomos per figura publike e sidomos per pergojimin e grave duhet te hene teper te rrepta.

  1. L
   Lenci bira

   E kane ngrit por e humben se ishte e vertet se aliu dhe xhelili kishin bere treshe me lilin dhe dolen nje kurve argit dhe nje rrot kari zen Saliun e kan palluat byroja

   1. S
    Shpresa

    Andro Ma Qi... Mos di gje ti, se une kam degjuar se Sllobodanka, e bija e Milices, ka qene dashnorja e vellait te Doktor Mortjes, Radovan Karaxhichit?!

    1. K
     Kalec Dega

     Sa shkrim me kuptim te plote nga aventurieret e ramaxonit.... = Dobic Berisha, po Surrelin e harrove!...qe na shkove kaq larg.... Po ne Holland dhe Angli, i ka shku menja thua......... = Me qe ra fjala, sa kushton dhe ku i gjeti milionat Ramaxoni per Bunkerin e Surrelit?

    2. G
     Gati tu

     E moret vesh more bythemuter se cili eshte Sali Ram Berisha? Ua thom u: Ai eshte njeriu qe permbysi komunizmin, ai eshte njeriu qe rrasi Shqiperine ne NATO, ai eshte njeriu qe liberalizoi vizat qe ju, bythemuter te shkoni edhe vetem per te pi i kafe n;Paris. Ja pra, kush o Saleh Ram Brrrrrriiiiiisha, qi ka bo kto gjana t mira, por jo per ne, por per tmire te vllaznise maloke e shpellare te shoqates qe vnojne gjerdhe n"Toka txanuna"

     1. G
      Gati tu nevojtorja e Lirije hajdutes nongrata

      Shume mire e njihke (or gati tu) Salih karin…ja paske rru bethen e hanger mutin Salihut e gruan tij lirijes hajdutes e baxhelles Taçi-t

      1. V
       Vranakonti

       Shpifaraku Sali r ka vendin ne Rec.

       1. D
        Dardan

        Perbindeshit te Vicidolit Doktor Mortjes, qe vrau 3000 djem nenash ne vitin 1997 dhe kater baballare femijesh me 21 jananr 2011, t'i rroje komshiu i Lalezit, Arben Llalla, se sot do te ishte ne burgun e Recit.

       2. d
        dea

        Pse gjasme kishte ndonj shans qe te dilte e kunderta.Poo kush eshte ai budalla qe mund te besoje fjalet e Berishes aman.Njeri i ulet.

        1. B
         Birrisha kumunisti

         Po c'mereni me kete komuniste qe bie rruges ky ka lindur debile , vjen ne Berat para stadiumit mbledhur 30 rrugace burgaxhinje koken dhe trupi shtremte se nuk di as te iki nuk ka ekuilibre qe lidhet me trurin e vogel del ne podium dy gishta larte liri- demokraci poshte komunizmi Nano ik dhe vazdon i nerum populli Roskoveceit do ndertoje rruge qe te shkoni te deti ... i thote nje koke kuq anash jemi ne Berat nuk ka det ehh po s' ka gje e biem detin ketu . Ne vitin 1991 pasi vrau Arben Brocin sic beri me Azem kriminelin i shkoje ne shtepi te ndjerit Broci student excellent e priti e ema dhe non grata i thote :Jam i lumtur qe mar pjese ne varrimin e djalit tende.......ky ka qen psikopate i lindur po me psikopat jane dhe kane qene ata qe i shkonin pas se tani e kane lene te lehi si qen rrugesh

         1. t
          tea

          Tani Berisha meriton qe ta hedhi Rama ne gjyq Berishen sepse po hedh balte mbi emrin e tij.Edhe te perfundoje Berisha ne burg qe eshte nje ngjarje qe mezi po e presim sepse e meriton plotesisht.

          1. V
           Vera

           Esht turp i madh sesi e hodhi hapin qe te nxirte ramen keq e shi si doli vet ai mos te dali me as ne rrug

           1. E
            Esi

            Nje pler si ai pretendonte te nxirte ramen keq ti vi zor pasi rama pervecse esht munduar per popullin e ka punuar per te asgje tjeter nuk ka ber

            1. U
             Universi shprsa ime

             O ju klyshat e Ramës po qëgregori e ka vlla ramën nuk e mohoni dot. Popull bagti. 45 vjet enveri dhe 30 vjet klyshT e tij demokratët e ndershëm kan Marr rrugët.rrini si qorra taller me ju e I kan gjykatat si lodra se hallexhiu per nji feature drite e rrasni nëburg e juve veç parad as Mish as peshk. Tallet MetA , Mona botoksi sdel mesazhi me jau shkrujt emrat. Ju qofshi që per inat të berishës I thurnilevdata ram bllokmenit o qorra. Sa pak memories paski pas

            2. g
             gera

             Nuk e kuptoj me cfare llogjike ecen Berisha eshte vete i mbytur ne krime dhe ne thyerje ligji po ja qe spo del vendimi per ta futur ne burg e per te shpetuar nga ai njeri i shpifur.Uroj te denohet sa me shpejt.

             1. s
              specialisti

              Telenovela shqiptare, unike.

              1. V
               Vanesa

               Me ne fund berisha po denohet. Eshte vetem fillimi. Ai person duhet te denohet per cdo gje te keqe qe i ka bere ketij vendi

               1. a
                alesia

                Tani e ka rradhen Berisha te hidhet ne gjyq e te denohet per ato vilat qe ka blere me leket e qytetareve qe i ka vjedhur gjithe jeten,per pasurite qe i ka trasheguar tek femijet e vet qe prap jane nga leket e qytetareve dhe mos te harrojme krimet qe ka bere sic eshte 21 janari qe nuk mbulohet dhe nuk harrohet dot.

                1. N
                 Nik

                 Kush ta fuse ne burg? Komshiu i Lalezit, Arben Llalla???!!!! Apo Edwini i Surrelit, qe e ruajne si dordolec per te trembur zgjedhesit???!!!

                2. S
                 Sara

                 Normalisht qe Berisha vetem kot do te flase nderkohe qe gjithe punen vetem Rama e ka bere gjithmone

                 1. 3
                  30 vjete populli po kalon ne Depression..

                  I Forte deri me sote ! Flitet per shume gjera duke filluar nga A deri tek zh.. Per Krime djekje te te gjjthe Shqiperise, vrasje te pa numerta, Korrupsion dhe akoma kendon. ! Valle ndonje loje e dyfishte nga te Fortet e Botes qe e mbajne per Ekzemplare kete dhe shume te tjere. ! Se Ska mundesi tjeter, kure nje Qytetare I thjeshte,, sapo shkele Ligjin per nje gabim te Vogel I hidhen ne qafe gjithe Stafi I Policise Renea etj..

                  1. K
                   Klea

                   Rama gjithmone ka qene i drejte megjithese Berisha e ka akuzuar vazhdimisht pa patur baza

                   1. F
                    Fatma

                    Gjithmone dihej qe berisha fliste kor dhe jepte komente neper media pa lidhje dhe po merr ate qe meriton

                    1. R
                     Romario

                     Si gjithmone humbet para njerezve qe punojne vertet per kete vend. Me vjen keq qe eshte katandisur ne kete gjendje ky person qe nuk di se cfare flet.

                     1. L
                      Luan

                      Hahaha po ca pretendonte se do fitonte

                      1. M
                       Marjusi

                       Me vjen keq qe kemi nje person non grata si Saliu ne krye te opozites qe hedh akuza te pabaza dhe humbet gjithmone ne argumentat e tij.

                       1. E
                        Egi

                        Kti ti vi turp njeher qe gjykon ramen kur vet cfare nuk ka ber vetem vrasje e vjedhje

                        1. G
                         Gazi

                         Ishte gje qe pritej se berisha gjithmone humbes ka qene

                         1. E
                          Era

                          Si nuk i vjen turp kti saliut qe shkon dhe hedh n gjyq ramen ai i cili vetem kanpunuar per vendin ton

                          1. M
                           Marvin

                           Bravo gjykata e pavarur ka marr nje vendim fantastik se ky shpifesi ca nuk ben e tani shyqyr qe po denohet

                           1. A
                            Albert

                            Ky saliu mir qe u denua per kte por duhet te denohet per vrasje se esht kriminel i ka duart me gjakun e popullit

                            1. m
                             mos qeshni po mundet

                             Rama me sinqeritetin e tij te plote ka deklaruar se kishte vetem 3000 Euro pasuri kur ishte Kryetar Bashkie...

                             1. D
                              Doktori

                              Saliu po te shkoje vertet ne gjyq e kapin nga 550 nene dhe nuk del me nga burgu Keto intrigat qe denohen me 1000 dollare jane limonata per Salih Malokun Ai ka nje jete qe eshte marre me intriga ,shpifje ,gjyqe e spiunlliqe

                              1. D
                               Doktori

                               Saliu po te shkoje vertet ne gjyq e kapin nga 550 nene dhe nuk del me nga burgu Keto intrigat qe denohen me 1000 dollare jane limonata per Salih Malokun Ai ka nje jete qe eshte marre me intriga ,shpifje ,gjyqe e spiunlliqe

                               1. e
                                e verteta nuk humb kurre

                                'Edi Rama ne gjygjin e tij te divorcit me Matilda Makocin, atesine e Grigorit ja faturoi bab Kristaqit" - jane fjale te ster-shkruara nga Mero Baze edhe ne kete gazete me emer TemA,

                                1. T
                                 Teo

                                 Tani duhet te ndodh e kunderta sepse shum foli ky invalidi plak po shpif kot e mkot te kthehet prap andej nga varri

                                 1. G
                                  GONI

                                  Se di pse ja degjoj fjalen gjykata ktij duhen marr masa per kete plakun hajdut te pakten kemi prova dhe fakte per vrasjet dhe vjedhjet e ktij

                                  1. e
                                   emigranti

                                   e mos vrisni trurin ka saliu plot leke dhe cdo gje nuk e vret trurin

                                   1. m
                                    mirel

                                    Te vrasesh njerez e te denohesh per shpifje!!!...vetem ne Shqiperi.

                                    1. T
                                     Trotski

                                     Boll Ma me kete Qen Serb ,me Kete PERSONA NON GRATA ,me kete Kriminel dhe Minues i Demokracise ne Shqiperi dhe me Gjere.

                                     1. D
                                      Ditmir

                                      Ishte nje vendim teprr i duhur ndaj non grates !!!! Urojme qe vendinet nga ana e drejtesise te funksionojne te tillla me te te gjithe ata qe merren me keto gjera

                                      1. Y
                                       Ylli

                                       E vetteta vonon poooor nuk harron … me dhimbset sala ???? le te jete fillim i mbare per mga marrja e vendimeve te sakta

                                       1. T
                                        Tallavaja

                                        Po komshiu i Lalzit cfare mendimi ka, hemafroditi Llala-Kraja. Birisha do gjykatat e veta, sepse vetem ashtu fiton/vjedh/vret/ ka vila dhe akuzon te tjeret/futet nen carcafin e grave e derdellis. Tani mbetet te hetohet per 280 milion dollaret qe ka akuzuar Ramen se i ka ne Spanje. Birisha fiton vetem me foltoren, ata jane militantet, gjykatesit te droguarit e tij te prirur nga Nul Moka.

                                        1. K
                                         Ky eshte vete,turpi

                                         Po ky shkerdhat,i pa turp,me baba serb,vella per babe me xhelatin serb,Rodovan Karaxhic,ka fytyre te marre neper goje te tjeret,ky qe mikun e ngushte te vajzez,z.Lul,na e bani dhe kryetar partie,po Luli,besniku i tij,djali i shtepise,ja futi nga te gjitha krahet,ja futi ne shtepi,ja futi ne parti,ja futi dhe Amerik-qi,po ky nuk ka turp se ky eshte vete turpi

                                         1. J
                                          James

                                          Kjo shtepi ndodhet ne rrugen benedict av tod hill staten island une ne ate kohe kur Sali Berisha kishte nxjere kete foto klikova mbi shtepine e cila ndodhej 2 miles larg shtepise time shkova me makine ishte ne ndertim e siper pyeta puntoret kush eshte pronari dhe per koencidence pronari ishte aty me pranoj te flisnim dhe e pyeta kush e nderton kete shtepi ai me tha une une i them qe per kete shtepi ka fjale qe e nderton kryeministri i shqiperise ai u cudit dhe me pyeti ku ndodhet ky shtet i them europe dhe eshte kufi me Italine greqine ai nuk e kish fare idene e shqiperise ky pronari quhej John.Prandaj une kam krijuar idene per Sali Berishen qe eshte nje genjeshtar dhe mashtrues dhe i pa fytyre nuk mund te kuptosh kete njeri pse ka gjeneruar ne kete fare feje ky per pozicionet e larta ne shqiperi duheshe te ishte tjeter njeri me nje sjellje dhe kulture te pranushme nga te gjithe shqiperia nuk eshte prone e tij ne asnje rrethane ai e krevi detyren mire apo keq te largoshe duke mos e shpelare veten ne kete fare feje dhe jo te merej me qytetaret dixhital apo me gomaret pa samar qe i ka mbledhur rreth bythes.Kush urren Ramen dhe ske nje detyre per te mare apo vjedhur pare eshe mik dhe shok me Salen

                                          1. M
                                           Ministria e KomshiKulturës

                                           Ti quhesh James dhe pronari quhej John, qeni quhej Jack, dhe dashnorja Bilal, ...... peripatetic douchebag qënke. Ore po në çvit vdiq gjyshja e pronarit perballë me dyqanin e peshkut?

                                          2. F
                                           FATMIRI

                                           SI NUK DOLI NJE BIR NENÉ QE TI SHKERDHENTE ATE DOSEN QE KA NE SHTEPI TI FUSIN NJE PLUMB KETI MASKARAJ QE SKA LEN GJE PA BER MEGJITH ATE RRUSPIN SERBE QE KA NE SHTEPI FAMILJE SHKERDHYER SERBE

                                           1. Y
                                            Yildis Pata ( sinqerisht)

                                            Sot u dogj automati. Ka pas nje prodhim gjigand sufllaqesh si për fitoren e talebaneve ndaj USA. Shërbeheshin në kuti këpucësh të përdorura. COD-i vinte era kufomë bajate. Mërobazetari I djersitur dhjamësisht bërtiste fitore fitore- Vini s' është babai I Gregut po I Matildës...

                                            1. !
                                             !!!!!!!!!!!!!!!????????????

                                             Ju te PD nuk ka lum qe ju lan ndyresine.

                                            2. S
                                             Sokrati

                                             Po e bashkoj edhe une, Sokrati, mendimin tim me shumicen ne kete shkrim publik mbi humbjen e te humburit, te vdekurit te pakallur, te shpifesit sali ram vuçidolit perballe Edi Rames. Ky pis njeri eshte nje fosile e ndyre, qe asgje te mire nuk ka bere vend dhe per kete popull. Ky eshte nje mburravec dhe llapaqen i ndyre, saqë vdes cdo dite i trishtuar per pushtet dhe cdo dit rilind edhe me i terbuar nga torolia, qe e ka pushtuar gjithe qenien e tij dhe te atyre, qe e rrethojne. Eshte e tmerrshme te merremi me kete dhjeraman, qe nuk iu hoq nga qafa ketij populli, qe nen dhunen e ketij monstre u nda e perça ne mijera copa dhe ka marre arratine... Perderisa nuk ka drejtesi, keshtu do te ndodhe...

                                             1. m
                                              malsori

                                              E MORE SALI U RRITE DHE U POQE NGELE PO KOKE LOQE........

                                              Lini një Përgjigje