Tabaku: Rama do shkojë me një këmbë në samitin e BE-së, fati i Shqipërisë është atje

22 Qershor 2022, 13:45Politika TEMA

Tabaku: Rama do shkojë me një këmbë në samitin e

Deputetja e PD, Jorida Tabaku ka reaguar për pjesëmarrjen e kryeministrit Edi Rama në samitin e BE-së. 

Me anë të një postimi në Twitter, Tabaku shkruan se Rama do shkojë me një këmbë në samitin e BE, teksa shton se fati i Shqipërisë është në BE dhe çdo gjë tjetër është justifikim që fsheh krizën e rritjes së çmimeve.

"A do shkojë ER në samitin e BE? Me një këmbë! Deliri prej narcisti me liderin rajonal që i tërheq veshin BE fsheh paaftësinë e tij për të zbatuar detyrat e shtëpisë! Fati i Shqipërisë është BE. Të tjerat janë justifikime që fshehin krizën e rritjes së çmimeve!" - shkroi Tabaku.

41 Komente

 1. B
  Bardha

  Laraska jepe detyra o zot

  1. e
   eli-tiv

   ....Tabaku ka probleme me "konplekset" e saj....p.sh....nivel te pamjaftueshem intelektual...

   1. T
    Tani

    Tani do thoni ju te pd se shkoi prej jush se skeni pune tjeter ju

    1. T
     Tili

     ju te pd nuk beni dot gje per vendin po rrini mereni sec ben rama se aty e merrni vemendjen sa te lodhur qe jeni

     1. B
      BALONA TABAKE

      Haaa pse eshte kaq e zgjuar balona tabaku fale zotit qe kemi Ramen dhe PS se me mbeturinat e partise se derrave drejtuar nga nje non grata Shqiperia sot do ishte aleate me koren e veriut

      1. E
       Elsa

       1/2 kjo tabaku arrogantja me e madhe ne shqiperi

       1. S
        Sindi

        Po ik o njeri i degjeneru aman

        1. J
         Jona

         Aman mo hiqini kto laraska qe i nxirrni se na e shpifet. Jepka urdhra kjo

         1. R
          Roberto

          Rama do e degjoje Tabakun dhe do shkoje jo me nje kembe por me dy. Po e tha Tabakaja ka marr fund kjo gje.

          1. J
           Jori

           Kush na fendi / Kush na qelbi/ Tarabaku - bythëplaku/ Kush e bëri me pahir/ Ju befte bytha gur-xhevahir.

           1. J
            Jetmir

            O xot se ku i gjejn kto qe derdellisin kot se koti. Tani qe e the ti do iki me patjeter

            1. M
             Mandi

             Po ca thua mi ca thua se sa ta konfirmoi qe do shkoj

             1. K
              Klara

              Nuk e kuptoj pse flasin kot i shofin lajmet e deklaratat kta te pds apo jane me te grekut ai sapo e konfirmoi qe do shkoj

              1. G
               Gresa

               Aman kjo tabaku vetem del e fol kot palidhje

               1. E
                Eli

                Ngeli gjithe kohes kjo tabaku Rama Rama po merru me punet e tuja moj femer idjote

                1. E
                 Enti

                 Foli kjo Tabaku po ik moj andej jep urdhra tiii…shko meso iher me drejtu vendin pastaj

                 1. G
                  Gesi

                  Hhhhhahaha kjo Tabaku eshte e madhe ,normal ka mesuar nga non grata…ik moj andej do msosh ti Ramen

                  1. M
                   Marjusi

                   Nuk ka pse te japi te tilla deklaratash kjo zonja Tabaku! Te kete edukaten e duhur kur te flasi ne lidhje me kete teme.

                   1. V
                    Vera

                    Rama shkon me deshiren me te madhe pasi ka te ardhmen e vendit te tij sty

                    1. G
                     Geri

                     Normal qe do te shkoj sepse e ka kerkuar me ngulm kete gje

                     1. S
                      Silvana

                      Foli prap kjo!!!!

                      1. R
                       Redi

                       Ahahaahah kur po flet edhe tabaku.Rama ska nevoj per mendimin tat

                       1. A
                        Alfred

                        Hahaah ja ke lare kembet saliut o tabak?

                        1. X
                         Xhilda

                         Aman ku u be kjo te flasi. Njeri pa pik shpjegimi kur flet

                         1. B
                          Besnik

                          Tabaku dhe politika jan dy drejteza paralele qe sdo puthiten kurr

                          1. P
                           Preshi I lushnjes

                           Ramsi nuk duhet te veje se evropi po na can (k) jarin

                           1. P
                            Paulin

                            Po ik o tabaku bej ndonje gje tjeter se kto i ke nga vapa.asnje se detyron ramen e aq me teper ti. Ai vendimet i merr vet dhe merr vendimet me te duhura

                            1. k
                             klodi

                             ik moj zonja Tabaku se nuk ngelem ne te flasesh ti ne emrin tone

                             1. B
                              Beni

                              kur flet dhe kjo tabaku mos ngelt njeri pa fol, kjo qe sebashku me partine e saj e shkaterruan kete vend

                              1. A
                               AGUSH

                               I QENKA NGREF EDHE KESAJ MOR AMAN EDI RAMA ESHTE POLITIKA AMERIKANE NE BALLKAN MOJ KARE. SHKON KUR I DO PALLA DHE PRESIONIN E BEN ME HYQMIN E AMERIKESS. JU JENI TE MBARIAR SEPSE KENI DY KRYEKAR NJE TE NGORDHUR QE E LINI TE PAKALLUR DUKE QELBUR DYNJANE DHE NJE TE FANDAKSUR QE SDI AS VETE KU ESHTE. YSSSSSSSHHHHH GOMARICE

                               1. m
                                mirel

                                Shume mire e ka thene balona tabake, me nje kembe te shkoje Rama ne Bruksel, me ate te mesit qe ajo ja njeh shume mire.

                                1. F
                                 Franci

                                 Po po do shkoje se po e detyroni ju a nuk e shikon

                                 1. A
                                  Alteo

                                  Mos na jepni shume mend ju te pd qe sjeni te zotit te beni asgje e na beni vetem llafe se per kto keni specialitet

                                  1. R
                                   Redi

                                   Ai do te shkoje sepse eshte ne te miren e vendit tone sepse kemi nje mundesi per te mare nje po sot jo sepse kshu thoni ju

                                   1. A
                                    Ami

                                    Me mire sec e ka vulosur fatin e shqiperis rama se ka bere njeri tjt qe kshu pushoni e mos na jepni shume mend

                                    1. I
                                     I semuri Rama i beri budallenje

                                     Ja nxori mendjen Rama eshte nje Bushati ai ka ikur per lesh 24 /24 ore qendrone me Ramen ne tru tani e ka kapur balonen Tabaku sindroma e te ikurit per lesh pa llogaritur Shkullaku Cani Rakipkari Fevziu qe Rama ka kohe qe i ka nxjere skarcoi ka bere budallenje

                                     1. e
                                      edi ; E dreqo pune me kte Shushken ze Kllocke !

                                      i eshte qep keq Ramos kjo lol ! (haaaaaaaaaahahahahahaaaaaaaa ) - Nuk e bo ate gabim KM ti afroj Te Gjatin ksaj ,se kjo qeka ndez keq e bo gabim me kafshu ! Largqofte na lat jashte BE-se . Ore ,cfar ka ndodhur me Halene Pd sot ? Duket sikur kan shperthyeur Ujrat e Zeza(kjo tarallakja - ajo skicofrenia skrim tare . Lajmeroni Kamunalen urgjent se po na mbytet ne mut salia e iku pasrtia pastaj e mori me vete ne fund te Hales

                                      1. s
                                       si nuk u ngop kjo tuj honger M ut - 3her javes

                                       Niseni me avionin e radhes menjiher - urgjente ne Dubai , te ngopet me (ate qi s'thuhet ) se qeka e uritur sume

                                       1. Fjona

                                        Z. TABAKU, EDI RAMA KA PLOT GABIME, QYSH NE FILLIMIN E KARJERES SE TIJ POLITIKE , QE NUK I TREGOI SALIUT VENDIN KU DUHET TE KISHTE,,,,,, POR E TOLEROI,,,,,,,,! KY ESHTE GABIMI ME FATAL I RAMES, POR NDRYSHIMI NDERMJET RAMES DHE BERISHES RAMA KA TJETER PREJARDHJE, VJEN NGA NJE FAMILJE INTELEKTUALESH ,,,,,, KAM PASUR FATIN TE PUNOJ ME HALLEN E TIJ DHE I NJOF SHUME MIRE, PRA Z. RAMA ME PRANINE E TIJ SI QEVERITAR NA PERFAQESON "DENJESISHT" SI KOMB .

                                        1. L
                                         LORA

                                         Keqardhje e madhe,qe Shqiperia jone vijon te mbetet pa opozite.

                                         1. P
                                          Patrioti i vertete

                                          Aty eshte e ardhmja e jone! Cudi ta kete thene Tabaku kete. Gjithenje ka qene kunder. Ka lobuar fuqishem kunder futjes ne BE. Nuk e meriton kjo qeveri. Po kush, Tabaku qe shet mendje, pa bere asgje. E kemi provuar. Pale, te jep edhe urdhera. Hajdute e punes se te tjereve. Nuk ka bere asgje ne jeten e saj, e provuam edhe kur ishte zv/kryetare e Bashkise me vota te vjedhura te Lulit. Le te beje mode, te tundet e shkundet. Normal, Rama eshte votuar tre here, dhe e di ai, Ka pergjegjesi ndaj popullit per vendimin qe merr. Nuk merr urdhera nga ty. Mbylle ate hale se qelb ere. Vdiqe per pushtet, por asnjehere nuk do fitosh, do qelbesh ne ate pozicion qe je. Nuk te beson populli se punon e ke aftesi te punosh dhe se ke ide transformuese per vendin. Do humbasesh prap dhe do thuash masaKAR zgjedhore. Ate dini. Yyyyyyt. Vrome

                                          Lini një Përgjigje