Sonila Meço merr pjesë në tryezën e Berishës me shoqërinë civile: Doktor duhet të thoni troç, ku do t’i gjeni paratë?

22 Qershor 2022, 19:54Politika TEMA

Sonila Meço merr pjesë në tryezën e Berishës me

Gazetarja Sonila Meço, mori pjesë këtë të mërkurë në tryezën me shoqërinë civile të thirrur nga ish-kryeministri Berisha.

Në fjalën e saj të shkurtër që ajo mbajti në takim deklaroi se për të sjellë ndryshimin duhet mobilizim dhe alternativ.

Gazetarja i kërkoi ish-kryeministrit planin që ai ka për të përballuar rritjen e çmimeve nëse një ditë vjen në pushtet.

“Momentet që flasim Anglia ka dalë në protestë, e paimagjinueshme, protestohet kundër menaxhimit të kostove të jetesës nga ana e qeverisë, në Bullgari po bie një qeveri për shkak të inflacionit.

Nuk ka përgjigje tjetër përveç mobilizimit total të të gjithëve, por në këtë mobilizim që është në sipërfaqe doktor duhet alternativa. 

Troç, doktor duhet t’i thoni shqiptarëve ku do t’i gjeni paratë që do kompesoni këtë të rritje çmimesh, do të shkoni te biznesi i madh, do rrisni taksat, çfarë do bëni doktor?

Troç duhet t’i jepni shqiptarëve alternativën. Mobilizim dhe alternativë dy rrugë ka”, tha Meço.

27 Komente

 1. P
  Paro Turqiu

  Bravo. Sic ke rrujt kembet ruaj tani edhe p.dhin dhe je ok.

  1. N
   Nje qytetar

   Ah, lumemadhja ti, nese vertete beson ne nje ringritje te udhehequr nga Berisha. Per pyetjet qe ti shtron, Berishen kurre nuk e ka ngrene ndonjhere meraku. Menyra e tij qeverisese dhe respekti per popullin nga ana e tij, eshte e njejte me ate qe tregojne njerzit per zogjte qe vijne nga Afrika ne pranvere dhe vere, ata kujdesen vete per jeten e tyre, ndertojne fole ku te mundin, gjejne ushqim vete, etj. Berisha e trajton vehten si njerzit ne raport me keta zogj, per te ne jemi shpend apo kafshe te cilat duhet te bejme perpjekje vete per ti shpetuar seleksionimit natyral. Kjo eshte pak a shume menyra e tij qeverisese. Ky eshte shkaku, qe sa here ai ka qene ne krye te shtetit, kurdohere tek ne ka mbisunduar rrumpalla e plote. Ecja e tij perpara ngjan me shume me nje hordhi dhe aspak me nje ushtri te rregullt e cila perparimin e vendos mbi bazen e rregullave dhe ligjeve.

   1. H
    Historiani

    O qytetar! Mirë i ke thënë te tëra,por ke harruar sezonin e gjuetisë.

   2. P
    POPULLI

    SALIU DO SHKOJ NE DUBAJ DHE DO HAJE MUTIN E SHEIKEVE PER TI DHENE LEKE POPULLIT SEPSE SALIU VDES PER POPULLIN I VRET NATEN DHE I QAN DITEN.

    1. C
     Ceni

     Mut sheikesh ka vite qe po ha ky palloshi i gjate , apo se ke marre vesh akoma ti ??

    2. g
     gimi

     bashkimi i te ashtuquajtures shoqeri civile me politiken (berisha ne kete rast) eshte recete per katastrofe...

     1. A
      Arjnan Cani idiot i lindur.

      Si ka mundesi qe gjithe ruspijet dhe prostitutat e medias eksitohen me jarget e monstres Sali kriminelit, duke e ditur shume mire qe non grata nuk vjen kurre ne pushtet, perseri njera ja kref leshin e koqeve te fishkura dhe tjetra ato te bythes.

      1. m
       meçja

       Ik moj debile. Kush po ju pjerdh juve?

       1. o
        oqifshi veten

        Kjo kurva e Bexhetit i paska bo pytje me spec dhe pas pytjes e ka fut specin ne vagine per se gjeri

        1. B
         BBC

         Nje si ty vetem tek parate e ka mendjen. [email protected] Kuçove.

         1. T
          Tomi

          Ik moj baxhelle

          1. A
           Albi

           Plaku Mere nuk eshte e ardhmja, P.O. lufton te mbroje familjen hajdute e corrupt qe ka.PIKE

           1. C
            Cubi

            Po te donte te mbronte familjen dhe veten Saliu DO IKTE NGA POLITIKA kur e shpallen non grata , oferte qe ja beri edhe Kimja me Bashen ! Biles ky ishte kalkulimi qe kishin bere ata qe e shpallen !!! Po si duket Berisha jau prishi planet !!!

           2. m
            mirel

            Soni hemafroditi keshillon Salibab koqefishkurin...ha ha ha.

            1. R
             Red

             Ik moj shurrabajge me fytyre tranvestiti mos na kujto te vdekurit.

             1. 1
              1

              Mos e fajesoni Sonilen.Ajo eshte e detyruar te veje mbas Saliut thjesht per te vetmen arsye se punon te zeni.tv.Qeni leh per ate qe e ushqen

              1. r
               raul

               Oj Sonila botoksi apo Becheti ik moj sharebajge se na e shpif ekranin, me ato silikonet ne surrat, me hunden fallco, na dole duke rruajtur dhe leshin ne foto. Ik se je bere si Adriana Kalaja gruaja me e shpifur e planetit qe i ben fresk foltores. Harrojeni pushtetin me Vicidolin, me Sali Lush krykriminelin, me Muli horrin, populli ju ka denuar rende, e keni marre rrugen e mutit qysh se sulmuat Shqupin me hekura e molotov. Mos keni ndermend te filloni betejen me molotov perseri si para tre vitesh me naziskinet e Mamurrasit nen komanden e kryevagabondit muli horri.Tani do ju bashkohen dhe lristat e Nafije dybekut qe po trajnohen ne haremin erotiko naziskin te Jales dhe do beni frontin per shpetimin e nongrates. Ju jeni hajmutet e dutit apo hajdutet e mutit.Jeni te gjithe hunderra te neveritur.

               1. K
                Kush o msu me mbajt Koqet ne goje e bo gjithmon

                dava putanash qe per fat te keq te Shqiperise jane tufezuar ne shpellen e Kryeputanes Kombetare perball Shqiperise dhe shoqerise se mekur shqiptare . eshte nji ironi e papare qe pikerishte kto Prostituta te tufezuara ne Bordellon e Pderasteve - shiten medieve si "shoqiri civili "! hah -ha . Kto jane te gjitha Llumi shoqerise ne ate vend ,qe zhgrryen prane Kufomes se Shpelles mos i rrembejne noj (Dor $ ) sepse dijne qe shpellari shpartalloj Shtetin duke i rrembyer Miljarda . Prandaj kjo eshte Shoqeria e Bushtrave e llumit te Shqiperise . Megjithate , nuk eshte thjeshte faji i ktyre Shkerdhatave qe pellasin brenda shpelles se pederastit serbo -grek salih brrisha - por Faji Kryesore eshte i shoqerise Shqiptare dhe kryesishte Qeverrise Oportuniste e cila e ka braktisur popullin e tradhetuar cdo dinjitet kombetare ,duke e lene ne meshire te fatin ,qe mjerishte asnji nuk e shikon ne ate vend . KM te Shqiperise e qeverria e tij s'ka asnji interes per shoqerine Shqiptare dhe gjithcka ben e ben thjeshte me ruajt status quon - elektoratin dhe gezon pushtetin duke fluturuar ne nji Kariere tashme jashte Shqiperise ne ate Nderkombetare . Pepara Gjigand pa c'i qi temen shtetit tend Rrumpalle e Llumit qe po mbulon shoqerine ne ate vend

                1. m
                 miu

                 e ke pare veten si je bere moj shemtire..........shemtire

                 1. L
                  Lola

                  Aman , si te shemtohem edhe une si Sonila ?

                 2. S
                  Soni

                  Ky ka lidhje te forta me talibanet atje jan dhe parat

                  1. H
                   Ha ha ha

                   Te paska fut trute e gomarit , ngjela ty ?? “Amerika do i ktheje shqiptareve gjene e vjedhur”

                  2. Q
                   Qytetari

                   Ku esht katandisur ky vend i jepet vemendie funderinave se dhe gazetat dhe tvt nga funderinat drejtohen , saliu i ka leket se ka vjedhur ter shqiperin moj hale e len mas dore , u bet ju te mashtroni kte popull , nuk jan me ata qe kan qen njerzit , duan shtet dhe qetesi ne rradh te par , mungon mirqenia , por nuk mungojn te tera , nuk drejtohesh nga kryekrimineli shqiptar , njeriu qe shkaterroj deri ne themel kte vend , ky nuk di te ndertoj se vetem shkaterrime ka sjell ne kte vend , kjo pandofla shqyer kerkon te nxieri mister gjyshin e mar fund , me shpresen qe po fitoj vendin e par te xhvasi dhe kjo çte mundet , me mir qe dalin ne mixhilis , se dhe populli njohin ata qe nuk duan shtetin por adhurojn anarshin totale boll qe te xhvasin diçka ne menyr te paligjshme , ata jan te ter ata qe shkojn mas PDs dhe kadavres qe i drejtojn , kta jan llumi shqiptar .

                   1. a
                    asd

                    Ku do ti gjeni parate dokt-horr? Ha ha ha. Pse nuk ia bere kete pyetje Monikes tek vila me 8 banjo? Apo nuk tu duk e rendesishme? "Gazetarja" nuk eshte e interesuar se nga do te vijne parate, por vazhdon "te luftoje" per rrogen dhe pro rroges - kudo qe te dale.

                    1. A
                     Astrit usa

                     Mire i the plakut mere ku i ka parate qe do paguaj perrritje te cmimeve,por ai stu pergjigj cdo besh tani?Para ka shum ai ngaxatoqe ka vjedhur 13 vite por si ka per shqiptaret i ka per zenin e giten tani e more vesht moj kucovare qe erdhe ne krywqytet dhe u bere e zgjuar?!

                     1. A
                      Astrit usa

                      Mire i the plakut mere ku i ka parate qe do paguaj perrritje te cmimeve,por ai stu pergjigj cdo besh tani?Para ka shum ai ngaxatoqe ka vjedhur 13 vite por si ka per shqiptaret i ka per zenin e giten tani e more vesht moj kucovare qe erdhe ne krywqytet dhe u bere e zgjuar?!

                      1. A
                       Astrit usa

                       Mire i the plakut mere ku i ka parate qe do paguaj perrritje te cmimeve,por ai stu pergjigj cdo besh tani?Para ka shum ai ngaxatoqe ka vjedhur 13 vite por si ka per shqiptaret i ka per zenin e giten tani e more vesht moj kucovare qe erdhe ne krywqytet dhe u bere e zgjuar?!

                       Lini një Përgjigje