Nis sulmi pas bojkotit të Kuvendit të Berishës - Gazetarja e Syri TV akuzon Bardhin për takime të fshehta me mazhorancën!

4 Dhjetor 2023, 12:28Politika TEMA
Nis sulmi pas bojkotit të Kuvendit të Berishës - Gazetarja e Syri

Gazetarja e Syri TV, Ambrozia Meta, i ka surprizuar të gjithë kur pas seancës së sotme parlamentare i ka bërë Gazment Bardhit një pyetje retorike "me spec", duke hedhur insinuata se ai këtu në parlament bën sikur lufton me Edi Ramën dhe mazhorancën, ndërkohë në prapaskenë e gjejnë gjuhën dhe bashkëpunojnë.

Bardhi i kapur gafil jo edhe aq për pyetjen se sa nga fakti që ajo i erdhi nga televizioni në shërbim të Berishës, dha një përgjigje konfuze dhe me fjalë të përgjithshme.

Pyetje: Zoti Bardhi, si ka qenë raporti juaj me mazhorancën në udhëtimet që keni zhvilluar në Bruksel? Pse kur jeni brenda Shqipërisë nuk arrini ta gjeni gjuhën, por jashtë shtetit ju keni arritur mesa duket të merreni vesh me mazhorancën, sepse keni pasur disa foto në rrjetet sociale?

Gazment Bardhi: Së pari, ne nuk kemi udhëtuar me mazhorancën. Kemi qenë të ftuar nga Parlamenti Europian në një aktivitet që zhvillohej në kuadër të programit për liderat e rinj. Një program që nuk vepron vetëm për Shqipërinë, por vepron për të gjithë rajonin.

Dhe sigurisht konflikti jonë i brendshëm në Kuvend mes opozitës dhe mazhorancës nuk mund të shtrihet në bojkotin tonë ndaj një ftese të marrë nga Parlamenti Europian. Pra, nuk ka qenë një udhëtim i organizuar nga Parlamenti i Shqipërisë.

Ka qenë një ftesë e Parlamentit Europian, me mbështetjen e OSBE-së në Tiranë, ku sigurisht delegacioni do të duhej të ishte I balancuar mazhorancë, opozitë. Unë nuk kam qendruar me asnjë koleg të mazhorancës, kam pasur mjaftueshëm koleg të opozitës me të cilët kam ndarë atë pak kohë.10 Komente

 1. Z
  Zvaranik deputete

  - Pse po te qendrosh dhe te flasesh me deputetet e mazhorances eshte krim ? - Keta nuk e njohin fare demokracine jane komunist o me mua o kunder meje rruge te mesme nuk ka. - Duhen dekada qe te krijohet nje opozite construitive me kera zvaranik haaaa asgje . - E para je shqiptar e dyta intelektual e treta deputet e katerta ku eshte e keqja te rine bashke jane kundershtar ne ideollogji ne mendime asgje me shume .

  1. L
   Luftuam bllokmenet dhe na erdhen salimenet

   akoma se ke mar vesht ti qe partija thote mos u shoqero me njerez me biografi te keqe.

  2. J
   Juli

   Plasen çekollatat edhe kndeje!!!!!Duhet te gjeni sa me shpejte kurajen te shporreni e e femijeve tane….e kombit tone kalbesira .Te ashtuquajtur Opozite!!!

   1. T
    Titvasi

    Or pederast ,jane ata te mazhorsnces qe nuk te afrojne ty , ( moj ) gazmende ,

    1. !
     !!!

     Koncepti qe o me mua o kunder mua, eshte i gazetares ne radhe te pare, paçavure gazetare. Sepse szali kurva i ka mesuar qe me gjysmen e shqiptareve jemi armiq, gjysma tjeter eshte jona. Keta duhen zhdukur qe te shpetoje Shqiperia!

     1. P
      Pensionisti

      Aroma e Bardhes takimet e fshehtai i ben me 7x7- 42shin

      1. 1
       1001

       Ti ne kohen e komunizmit do kesh qene AGBV i talentuar ....ata thurnin intriga dhe teori konspiracioni te rasni brenda ate qe nuk pelqenin ...ke ndonje fakt qe Bardhi takohet me Bashen ?? Po ke tregoje , po ske ri e mos thur istori nga trutete tua te thara ...

      2. G
       Gazi

       Moj bardhoshe bukuroshe Qe me bredh qoshe me qoshe Tropojanet jan te mire Sidmos per nje te q#re Jorka tropojanet i ka dobesi Se e q#nin kur e futen ne bashki Lodhet jorka jua mban ti

       1. H
        Himarioti

        Bardhi është një mi kanalesh, shkon pas erës së ushqimit më të mirë, jo pas ideologjisë. Kështu janë të gjithë militantët e Berishës, xhihadistë, që vuajnë nga pasioni për pushtet, para dhe lavdi.

        1. C
         Columbo

         Gaz Bardhi nuk është as me PD-në zyrtare, dhe as me selin blu.Si mund të vazhdoj në politik., dikush që nuk respekton ligjet dhe rregullat e demokracis.Azem Hajdari ishte më i zgjuar se këta demokrat që nuk ja kan iden demokracis. Sot duhet një opozit të bëjë opozit vëndit, pasi ata që njihnim, jan tërbuar.

         Lini një Përgjigje