Protesta e 11 shkurtit, grupimi i Berishës: Do jenë deri në 100 mijë veta në Bulevard

9 Shkurt 2023, 13:34Politika TEMA

Protesta e 11 shkurtit, grupimi i Berishës: Do jenë deri në 100

Grupimi i Sali Berishës  i ka dërguar një kërkesë Policisë së Shtetit ku e njofton për protestën që do të organizojë ditën e shtunë përpara kryeministrisë në orën 12:00 ku do të kërkohet dorëheqja e Edi Ramës.


Në letrën e dërguar nga sekretari organizativ Ervin Minarolli paralajmërohet policia se në këtë manifestim kombëtar do të jenë të pranishëm 80-100 mbështetës të opozitës.

Kjo protestë u njoftua nga Berisha pasi në akt-akuzën amerikane për agjentin e FBI, Charles McGonigal përmendej se ai ka zhvilluar takim me kryeministrin Edi Rama.

Opozita e ka akuzuar kryeministrin Rama se ka paguar McGonigal për të shkatërruar PD, por nga ana tjetër kreu i qeverisë thotë se ka zhvilluar takim me agjentin në cilësinë e zyrtarit të FBI dhe se nuk ka asnjë lidhje me hetimin në SHBA.

 

Protesta e 11 shkurtit, grupimi i Berishës: Do jenë deri në 100

14 Komente

 1. i
  i kisha vrar te gjithe kte Jashteshqitje Kombetare

  Shqiperia ka rastin me te mire te Pastrohet si Komb

  1. k
   k

   Kush shkon pas non gratës,eshte keqadashës i kombit dhe me të meta të theksuara mendore.

   1. K
    Ky Shtet s'perfaqson popullin Shqiptare

    k, ke shume te drejte . Por eshte e paimagjinueshme qe nji Shtet ,nji Komb ,nji shoqeri te mos ndertoje te Ardhmen si gjithe popujt e tjere ,sepse kemi kte Turme Kanceroze mes nesh dhe per cudi Shteti Kaqolave rri e ben sehire !!!!!! Si mundet t'i shkaterrohet jeta disa Miljoneve per 300- ose 3000 qen rrugesh kte bande injorantesh ! Kjo eshte e pasurptueshme per Njerzimin . Prandaj Bota ,dmth Shtetet e tjra Veprojne e zhbllokojne rruget ,jo si kta Plehrat tane qe mjaftoen me Pushtetin se Shteti e ky popull s'i intereson aspak

   2. K
    Keta i mbledh pupla e hajdutit

    Ku je mer cub, qe nuk ju ndava protestave gjithe jeten. Ke 30 vjet ne protesta more bythefishkur! Pervec atyre cublliqeve qe ke bere duke vrare, vjedhur dhe tradhetuar shqiptaret gjate 3 dekadave te fundit. Po proteston qe te shpetosh familjen tende hajdute dhe kriminale nga burgosja. Non-grata, cfaredo qe te besh, te mbetet ne balle. A e di kush te ndjek ty mor cub? Vetem ata qe kerkojne te kthehet vjedhja ne zyrat e shtetit ne dicka "normale" dhe qe kane filozofine qe ai (dmth ti mor cub) vidhte vete dhe na linte te vidhnim edhe ne! Te gjitheve ju mbledh pupla e hajdutit.

   3. M
    Martin

    Pse te mos bejen protesta? Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka shpallur moskompentencë për kallëzimet e 21 janarit që ka bërë Ministria e Drejtësisë dhe Partia Socialiste. SPAK ia ka kaluar çështjen për hetim Prokurorisë së Tiranës, edhe pse PS dhe ministri Ulsi Manja depozituan padi penale ndaj Sali Berishës, Lulzim Bashës dhe Ndrea Prendin në lidhje me ngjarjen e ndodhur në protestën e 21 janarit, pas audio-regjistrimit të publikuar nga gazetari investigativ Artan Hoxha. Duket qe SPAK nuk do ta preke kryekriminelin dhe kryehajdutin Sali Sheqere Vuk Berishen!?

    1. H
     Himarioti

     Në Shqipëri ka plot të çmendur por, nuk e besoj se ka aq shumë sa thotë Berisha. Nuk bëhen 100 mijë të çmendur që të shkojnë pas të çmendurtit, kryekriminelit të kombit tonë, Sali Shpellar Berisha.

     1. Z
      ZHEJI MENDONE TE LAHET MBAS NJE VITI

      Kisha ndermend te shkoja por meqense qenkan 100 mije non gratas nuk ja vlene prania ime ... Per te qene qesharak nuk ke nevoje te jesh humorist boll ti bashkohesh non grates dhe behesh

      1. S
       Shkelzeni djali i kriminelit

       Te " gjatin" e Edi Rames do merrni

       1. t
        tata luigji

        Salih kurva mban shpresa per nje 97 te dyte, jo mor terrorist pa u bugos ti me familje dhe ilir hajduti nuk behet me

        1. P
         Poseidon

         Do jene 1000veta jo me shume .do jete e fundit per kriminelet SALEH ILIRMUTIK KK

         1. P
          Poseidon

          Do jene 1000veta jo me shume .do jete e fundit per kriminelet SALEH ILIRMUTIK KK

          1. x
           xhemal

           Sa here qe Berisha thote do protestoj e do hedh Edin ne lane ,nuk ndodh asgje pervecse ndonje i semure qe i fut germadhes ndonje grusht i nxin syrin ,kete radhe do i fusin preshin si Tritanit ne lushnje...cfare fundi ...e meriton se ka bere shume paudhesi..le ta lene rrugeve si qen rrugac duke lehur..nuk do ndodhe asgje vecse do shikoni marrshin e te marreve

           1. s
            spata

            Nuk jam kunder protestave por nje gje skuptoje me keta politkane dhe ndjeksit .Si Ministrija jone e shendetsise dhe ajo e OKB ka paraljameruar se mesi i Shkurtit do te jete piku i rritjes se pandemise gripale . Une e quaj cmenduri kete vendim qe eshte marr .Kam, qysh nga 27 Dhjetori ,qe spo stabilizohem nga gjendja e renduar e gripit qe kalova .Mjeku me keshilloje, qe ne keto dite te ftohta, te mos qarkulloje jashte por te qendroje ne ambjente te ngrohta e pa prezence te te tjerve .Shkak per kete vizite tek mjeku u bene disa dhimbje para gjoksit nga ana e zemres . Kur me tha se rrezikohesh nga ndonje atak u preva fare. Tani s'mendoje se cfare ndodh, me keta pordhilitikanet tane, qe u hapet oreksi te hedhin popullin ne te tilla vendime budallenjesh . Uroje te mos kete pasoja shendetsore tek protestuesit.Nje semundje gripale sot me kushtoje 4500 lek .A mund ta perballojne te vobektit qe shkoje qorrazi pas pasanikve miljardere te Pd se ???????Zoti vente dore . Ndeshkofte kete fare politkanesh qe eksperimentojne me popullin.

            1. a
             anti anarkisti

             Kriminelet dhe hajdutët 32 vjeçar të NON GRATA-s me kope militantësh të korruptuar nga Rublo - dinarët / serbo rus/ kundër shtetit dhe kombit. ketë sa ha as gomri i Salihut dhe i Metes.

             Lini një Përgjigje