PS takim me shqiptarët në Britani, Gjiknuri: Të angazhuar për votën e emigrantëve, qeveria mekanizma lehtësues për investimet në Shqipëri

26 Qershor 2022, 19:43Politika TEMA

PS takim me shqiptarët në Britani, Gjiknuri: Të angazhuar

Sekretari i Pqërgjithshëm i PS, Damian Gjiknuri dhe dy deputetët Blerina Gjylameti dhe Lavdrim Krashi zhvilluan një takim me shqiptarët që jetojnë dhe punojnë në Britaninë e Madhe.

Gjatë këtij takimi, Gjiknuri i njohu pjesëmarrësit me ristrukturimin dhe fuqizimin e strukturave të PS brenda dhe jashtë vendit si dhe me përpjekjet që po bëhen për vënien në jetë të së drejtës së votës për emigrantët, një angazhim ky i Partisë Socialiste.
“I njoha ata nga afër me punën që po bëhet për ristrukturimin dhe fuqizimin e strukturave të Partisë Socialiste të Shqipërisë jashtë vendit, dhe posaçërisht edhe në Britaninë e Madhe. Gjatë fjalës sime pata rastin të flas për përpjekjet që po bëhen për vënien në jetë të së drejtës së ushtrimit të votës nga shtetasit shqiptarë që jetojnë jashtë vendit, një premtim e angazhim ky i Partisë Socialiste. I njoha ata konkretisht edhe me përpjekjet e qeverisë për të lehtësuar mekanizmat dhe nxitur investimet e tyre kapitale në Shqipëri, një fazë kjo e avancuar që shkon shumë përtej thjesht skemës së remitancave, duke i bërë të ndjehen bashkë aksioner në zhvillimin ekonomik të vendit”, thekson Sekretari i Përgjithshëm i PS Damian Gjiknuri në postimin e tij në rrjete sociale.

Gjithashtu, u nda bindja se Partia Socialiste është e vetmja fuqi ndryshimi që do të bëjë të mundur ëndrrën evropiane ndërsa Shqipëria mbetet Atdheu i pazëvendësueshëm

Të pranishmit i përshëndeti me një video mesazh edhe Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama.

8 Komente

 1. D
  Deputet i biri botës

  Booo si janë bërë këta. Si puna e Ramadan Kafshës me çunat e Tironës. Këta ngelën me çunat e Londrës. "Për ca vota e more rrugën deri në Londër or Dhaskal-Damiani, Janë flori dhe shkuar floririt çunat e Londrës me xhepa plot me £ punds or trim. Dhe kuptohet paret kthehen kollaj në vota. Damiani Si ish Shiks dhe i kapur gafil në Dibër, i di mirë këto punë.... Ec aty çunat e Londrës! (Sa ju ka për zemër kryeministri).

  1. S
   Sarandioti

   Ka vajtur per ndonje $$$ hajduti i Vlores PS

   1. Q
    Qorrat e non grates

    Bravo PS ju punoni per zgjedhjet e ardheshme ehhhhh sot non grata dha sinjalin e deshperimit nuk jam une qe organizoje proteste po Sanila Mece e shoqerise civile te familjes kriminale Berrishe e kuptoje non grata qe nuk i shkone njeri pas dhe kerkone t' ja rrasi qorrave

    1. R
     Rrofshin ppp

     Ptu rrace muti Nuk mjaftoji ministria e pandit per te votuar emigrantet?? Apo ju mungon shumica ne kuvend

     1. K
      Kalec Dega

      Nuk eshte faji i politiqenve shqiptare por i gamorve shqiptare....lol = Kur do ta kuptoj kjo lloj bagetie qe bare keta hane dhe vote emigranteve nuk i japin.....si Ramazxoni apo Bajromi ...Berisha/Meta apo Lulashi....keta duhet te shihen si armiq te kombit dhe kurre shpetimtare.....

      1. T
       Tropoja

       Nuk kan kohe te vjne ne takim shqipet se jane ne shpi bari por duhet te kishit biseduar me ta kur i fikin dritat qe te jene te lire per takim,se nga qeverisja e mire e ps-se e perzut popullin nga trojet e beta e i degdiset anembane botes tani keni ftyre e shkoni ne angli?ku 95% jane ne te zezen njerez te pa integruar ne vendin e vet ne radhe te pare per faj te qeveris dhe te pa integruar aty ku jetojn informal dhe ju keni ftyre e ikni ne fushat eh mortja juve,megjithese keni eksperience me kanabizimin e vendit por ja zhytet saje qorrit faturen e dolet ne fushate ju,me mire damiani te takoje komunitetin indian se ka shum ne britani gjen dhe guru se i ka qef gruja tij behet ure lidhese mes indianeve e shqipeve

       1. v
        vlora.vlora

        ka vajte ky gruashkerdhyeri ne Angli ,po per cfare do i mesosh se si te vjedhin o hajdut

        1. 2
         2D

         Damian, keni një jetë dhe 10 vjet në pushtet që mendoni se na gënjeni me këto broçkulla. Madje na vutë edhe një ministër eunuk të Diasporës dhe e hoqët pa zhurmë. Ju paret tona i doni, por nga vota keni frikë si shejtani. Daljet tuaja se përgjëroheni për votln tonë janë bërë qesharake. Bëjeni pra! E bëri Kosova, një shtet i ri, e ju na torollisni kokën.

         Lini një Përgjigje