Rama pas Samitit të BE-së: Njerëz të këndshëm, por ne shqiptarët nuk jemi aq të mirë sa të dorëzohemi lehtë

23 Qershor 2022, 14:22Politika TEMA

Rama pas Samitit të BE-së: Njerëz të këndshëm,

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë në "Twitter" foton e liderëve të BE-së së bashku me liderët e Ballkanit Perëndimor krahas së cilës ka shkruar se shqiptarët nuk do të dorëzohen dhe do të punojnë shumë që ta bëjnë Shqipërinë një anëtare të mirë të Bashkimit Europian.

“Vend i bukur njerëz të këndshëm fjalë të bukura foto të bukura dhe imagjinoni sa më bukur mund të ishte nëse premtimet e bukura do të pasoheshin nga një dorëzim i këndshëm…

Por ne shqiptarët nuk jemi aq të mirë sa për tu dorëzuar lehtë! Kështu që ne do të vazhdojmë dhe do të punojmë edhe më shumë për ta bërë Shqipërinë një anëtare të mirë të BE-së”, shkruan Rama.

29 Komente

 1. d
  dondamiani krierilindas

  pse su the o lum e perua ne bruksel qe engjellushi damianit do benet krietar bashkije ne selenice se do ta keshen bindur bullgarin

  1. E
   ERTV

   Sa i gëzuar dhe më i qeshuri Edi !!. Mezi e ka pritur këtë lajm... Paranteza ishte sa për show... Dmth futemi të ngrysur e serioz, shikojme me inat, e flasim me ironi. Marrim haberet e këqija dhe qeshim. A ka gëzim më të madh. Me vrap telefono Saleh-un dhe Like-n dhe thuaju haberet. Me qëllim që të vazhdojnë lojën ata. Me gjasme kuptohet. Populli e ha sa krahu. Mjafton pushteti mos të iki nga duart tuaja.... BG nuk na ka marr neve peng. Por ne jemi KIDNAPPED nga Edi, Saleh-u, Likja dhe e gjithë kasta politike e këtyre 30-vjetëve. Mos i kërkoni fajet tjetërkund.

   1. S
    Sofia

    Ne kemi punuat shume dhe kemi plotesuar cdo kriter qe na eshte kerkuar dhe normal qe ne nuk do te derzohemi shume lehte.

    1. I
     Ismail

     Si gjithmone kemi pare sa pune produktive jane bere per te pasur nje permbushje te objektivave te BE.

    2. L
     Luli

     Cfare do qe te ndodhe ne prap do te punojm fort dhe nuk do te derzohemi.

     1. V
      Vera

      Ne do te punojme fort si gjithmone dhe nuk do te derzohemi deri sa te futemi ke BE.

      1. B
       Bledi nano

       Bukur e ke then komandant ne do hyjme me patjeter ne europe sepse e meritojme dhe kemi plotesuar cdo kriter per hapjen e negociatave

       1. A
        Andri shehu

        Mir o edo po kujt i thua se kta te europes po na nxjerrin lloj lloj pretekstesh jo bullgaria jo kriteret nderkoh ne kemi vite qe vetem bejme perparime sidomos ne fushen e drejtesis

        1. E
         Enea

         Bravo z Rama keni punuar shume per tu bere pjese e BE dhe qe nuk u futem sdo thot qe do dorzohemi

         1. L
          Lenci

          Eshte normale! Ne nuk jemi dorezuar per 8 vite as tani nuk dorezohemi seps jemi transparent dhe plot optimiste ndaj cdo situate

         2. I
          Ines

          Normale qe sdo dorzohemi aq lehtshem

          1. K
           Kevi

           Num kemi pse dorzohemi pasi ne kemi punuar dhe e meritojme te futemi ne be

           1. K
            Keli

            Mos u dorzoni z Rama nje dit do ta arrim qellimin

            1. S
             Sara

             Ne jemi vend qe nuk dorezohemi lehte dhe cdo pengese qe del perpara do ta kalojme si kjo e bullgarise

             1. F
              Franci

              Ska pengese bullgare , ka vetem justifikim bullgar , asnje nuk e ha qe Bullgaria nga nje shtet me nivel pertoke ekonomik , te behet pengese per vendet e pasura te Eu se veriut , nese ato me gjith mendonin te na mbeshtesnin , kur ben nje marveshje , brenda ne gjith ato letra dhe shkrime te pafund ka dhe disa me germa te vogla ...keshtu ndodh gjithmone per ato shkrime qe nuk duhet ti lexojne shume veta dhe te marin vesh se cbehet ....nje nga ato thote se nje shtet si Bullgaria nuk behet pengese per interesat e BE per asnje lloj arsye , kush do qofte ajo .....kur qenka kaq serioze arsya a Bullgarise pse nuk nguli kembe qe Maq.e Veriut te mos futej ne NATO ....atje kish te tjere padrone dhe interesa specifike ...kurse tani vendet e pasura i shkelin syrin Bullgarise , dhe bullgaria nga nje vend vari lesh , me nje ekonomi pertoke , nje shtet i destabilizuar politikisht qe nderon qeverite si kemishat do diktoje EU e vjeter ?????? Sinqerisht , ka sot njeri qe e beson se Bullgaria eshte kaq e fuqishme sa te pengoje perhapjen , zgjerimin e EU ???

             2. B
              Beni

              Vendi yne e meriton te jete pjese e be sepse jemi munduar qe te gjitha kriteret e dhena nga be ti plotesojme

              1. A
               Arber

               Populli jon nuk dorezohet kurre edhe nqs kalon sfida te tilla te medha derisa te arrij qellimin e vet

               1. F
                Fredi

                Ne do vazhdojme te punojme qe te arrijme qellimet tona dhe nuk do leme disfata te tilla te na penalizojne

                1. G
                 Genci

                 Normal qe nuk do dorezohemi sepse po behet padrejtesi kundrejt nesh pikerisht ne keto momente qe ishim shume afer Be

                 1. G
                  Granit

                  Me punen e palodhur dhe me durimin tuaj uroj te arrini aty ku me verte e meritojme sepse keni punuar shume qe te arrini deri ne kete pike

                  1. M
                   Marjusi

                   Eshte per te ardhur keq qe te marrim nje pergjigje negative per antarsimin ne BE kur i kemi kryer te gjitha detyrat qe na jane dhene. Por shpresoj vertet dhe besoj qe Rama ka per ta kthyer pozitivisht kete situate.

                   1. O
                    Olti

                    Haha ke folur shume mire pasi nuk do dorezohemi deri sa te anetaresohemi ne BE

                    1. B
                     Bledi

                     BE duhet te na njohe mire se ne nuk heqim lehte nga gjerat qe duam

                     1. K
                      KLAJDI

                      Me punet e mira qe ju keni bere urojme te arrijme aty ku duam sepse e meritojme sepse i kemi plotesuar te gjitha kriteret qe BE na ka kerkuar

                      1. J
                       Joni

                       Me perkushtimin e duhur qe eshte bere ndaj ceshtjes se Shqiperise ne BE nga ana e qeverise, jam i sigurte qe shume shpejte jemi pjese e BE. Shqiperia ka marre zhvillime te medha gjate ketyre viteve dhe eshte per te ardhur keq qe te na refuzojne.

                       1. L
                        Lala

                        Neve nuk jemi nje popull qe dorzohemi lehte dhe do i arrijm qellimet tona dhe ti mbyllim gojen bullgaris

                        1. K
                         Klenti

                         Edhe pse nje pergjigje negative nga ana e Bullgarise ne prape sduhet te dorezohemi dhe te perpiqemi akoma me shume per tu antarsuar ne BE.

                         1. D
                          Danjeli

                          Normal qe sdo dorzohemi lehte. Kemi luftu shum per ket moment edhe do e marrim me zor

                          1. V
                           Vini

                           Tregoni karakter te forte edhe mjaft vendosmeri me keto deklarata qe i kan hije nje kryeministri si ti

                           Lini një Përgjigje