Vazhdoni me McGonigalin ju

26 Shtator 2023, 10:14Politika TEMA
Vazhdoni me McGonigalin ju

Nje sondazh i bere disa jave para zgjedhjeve lokale nga nje kompani teper precize e huaj, prane se ciles kam njohje, parashikonte se socialistet do te merrnin votat e tyre, te mjaftueshme per fitore, por ama opozita do te pesonte nje firo diku te 18%, qe ishin kryesisht elektorat i Lulit dhe elektorat me prirje te djathte por qe anonte me shume nga kampi gri.

Shkaqet kryesore ishin:

-Perçarja e opozites.

-Fryma demoralizuese e konfliktit me SHBA-te.

-Lidere te lodhur.

E njejta kompani beri sondazh pak kohe me pare ne nivel kombetar dhe konstatoi qe firoja e opozites ka shkuar 27% i potencialit ne nivel kombetar.

Shkaqet kryesore ishin:

-Perçarja e opozites.

-Fryma demoralizuese e konfliktit me SHBA-te.

-Lidere te lodhur.

-Kompromentimi i rende ne pazare i kupoles se Foltores me kullen 64 kate.

Skandali i kulles 64 kate paska bere dem kolosal psikologjik ne demoralizimin e demokrateve dhe ne shtimin e dozes se shperfilljes nga elektorati i pavendosur (gri).

Hajani kaken McGonigalit. (Habjon Hasani)  

9 Komente

 1. d
  daku

  Rezultatet e sondazheve per zgjedhjet nxirren para zgjedhjeve o toc kuklle! Jo pas zgjedhjeve

  1. Y
   Ylli

   McGonigal eshte Dosja qe amerikanet ja mbajne gadi Rames per ti detyruar mos-kandidim pas 2 vitesh. Amerikanet te tille jane, konjukturale. Kur kane shitur Sadam, Gaddaf, Bin Laden etj e nuk po shesin nje budall ketej ne Ballkanin perendimor.

   1. n
    nje banor i Tiranes

    Aq budalla eshte o Ylli (Ydhi , kur thone maloket) , sa , ne dhjete vjet , ka fituar nja 20 pale zgjedhje te pergjitheshme , lokale e te pjeseshme . Per t'ja qare hallin eshte , i shkreti ; dhe kushedi sa te tjera do fitoje , ndersa ju e kini gjetur ngushellimin , merruni akoma me Mc Gonigalin . Dhe , mi raccomando (kur thone Italianet) , mos e haroni kurre justifikimin e famshem "na i vodhen zgjedhjet patronazhistet" .

    1. T
     Tironci

     banori Tiranes, kur ta kuptosh ti se Rama e hongri nga amerikanet, atij Rames i ka dale bari persiper...

   2. F
    Fatmiri

    Vazhdon humori.

    1. e
     erjola hoxha e bija e flamurit dhe teutes dashnorj

     mcgonigali eshte safet gjici po eshte maskuar ha ha

     1. J
      Jani.

      Ylli,je niveli më i lartë profesional i një analfabeti funksional në politikë.Urime, biri im,si berisisht i pavarur!

      1. G
       Gjergji

       Jani Jani ,Papajani Kur të vdesi mos e qani E mbuloni me bujashka Ti dalë bytha përjashta!

      2. N
       Ne nder te Habjonit qe njihja dikur RIP

       O Habjon Hasani! Je nje servil i te “forteve”! Ke nje veneracion per kedo kriminel e keqberes qe arrin rrangje te larta! S’te bej me faj; andej nga zgeqet e periferive te Fierit ku je rritur nuk mund te presesh me shume!!! Pastaj, thone edhe qe Çami ta fut thiken pas shpine, me pak fjale pritet me shume nga nje letyre si ti dhe jo thjesht dashuria per McG dhe pislliqet e tij. Shko vill corben e prishur tani, se kembet ne nje kepuce ti kane vene

       Lini një Përgjigje