Ish- kreu demokrat në Kukës: Skandali plas te PS, humbjen e pëson PD. S'vazhdohet më me refrenin sa i keq është Rama

25 Shtator 2023, 18:34Politika TEMA
Ish- kreu demokrat në Kukës: Skandali plas te PS, humbjen e pëson

Ish-kryetari i PD në Kukës, Ibsen Elezi, foli për humbjet e të djathtës në zgjedhjet e fundit në Kukës. Elezi u shpreh se PD nuk po mund të ruajë më as bastionin e saj ndërsa kjo gjendje, po e çon në avantazh kundërshtarin. I ftuar në Dritare TV, Elezi tha:

“PD nuk po ruan më as bastionin e saj. Skandali plas për PS, PS rritet, PD bie. Kjo skemë nuk funksionon më. Duhet parë gabimi te vetja. Duhet një opozitë e fortë dhe e shëndoshë.

Nuk mund të vijojmë më të themi se sa i keq është Edi Rama se populli e di më mirë se ne. Këto vijojnë të bëjnë të njëjtin eksperiment dhe presin rezultat të ndryshëm”, u shpreh Elezi.

6 Komente

 1. s
  saliu duhet te shpallet terrorist

  thuaja troc,saliu ja mer ne goj dhe prap humbet dhe nuk kenaqet.na thoni sa u pagua alma gojorja nga saliu

  1. p
   pilo Lala

   Opozita kerkon ta banalizoje problemin e zgjedhjeve. Por ata e dine mire, qe edhe udheheqesit e Europes te vijne te kandidojne me Edi Ramen, do humbasin. Edi Rama eshte i palodhur, me vizion Europian, ka ndertuar tynelin e Dibres, Skerfices, Llogarase, tynelin e hekurudhes Tirane-Durres, mijera apartamente te Termetit, aeroportin e Vlores, Kukesit, Sarandes. Nxorri naften ne Shpirag. Nje lider qe ben keto investime ne nje kohe kaq te shkurter, eshte i pamposhtur nga kundershtaret. Kur them kundershtaret politik, nuk kame parasysh bashibuzuke si Saliu, Luli, Likja, Flamur Noka....

  2. M
   Muco

   Haaha opozit leshi, Rama eshte i keq por opozita dhe Berisha jane shume shume shume here me keq imagjinoni vune kriminelin dha antishqiptarin kandidat ne Himare.

   1. I
    Italia si moter

    Elez ,a ka me skandal se kur qeveriste salikja ,Pangon ,etj shkateruat dogjet vrate ne te gjithe shqiperine .Safeti eshte montimi i babales se pd qe me keto provokime kerkon te mari pushtetin se me vote nuk e mund dot PS -ne .me thuaj kush eshte ai burre i ndershem qe mut te vjen ne zyre nje femer dhe te provokon ,qe ka rezistuar .prandaj jini realist Alma e ka provokuar Safetin dhe ai nuk ka rezistuar por ka vepruar ,keto qe bente pd i ve ne praktike me babale .qendroni me kembe ne toke dhe flisni si i ngre kurthet pd -ja .nuk keni per te ardhur kurre ne pushtet .

    1. K
     Kuksi

     Ibsen vazhdoni se me ata kriminela edhe nja 200 vjet Ramen ketu do ta kemi .

     1. (
      (-----)

      Nuk mund të drejtohet një parti politike në kushtet e sistemit demokratik me metodat agjenturore të sistemit diktatorial komunist. Mënyra e drejtimit nga Berisha në PD është e njëjtë me atë të rrjetit personal të diktatorit Hoxha, rrjet në të cilin Berisha ka qënë pjestar dhe është instruktuar për mënyrën e funksionimit të tij. Të bësh politikë mbi bazën e një strukturë agjenturore brënda PD, por dhe jashtë saj me anëtarët e rrjetit që ke krijuar, duke i pagëzuar me emrin 'Qytetari dixhhital' dhe të pretendosh për të ardhur në pushtet, kjo është një shaka fare pa kripë për kohën që jetojmë.

      Lini një Përgjigje