Humbi thellë zgjedhjet në Kukës, reagon kandidati i Berishës: Fajin e kanë patronazhistët dhe super-ministrat

25 Shtator 2023, 17:28Politika TEMA
Humbi thellë zgjedhjet në Kukës, reagon kandidati i

Kandidati i koalicionit opozitar “Bashkë Fitojmë”, Emri Vata ka reaguar për herë të parë pas humbjes së zgjedhjeve për kreun e ri të Bashkisë së Kukësit, zgjedhje këto të mbajtura pas shkakrimit të Safet Gjicit, i cili ishte pjesë e një skandali seksual në zyrën e tij.

"Të dashur miq, të dashur bashkëpunëtorë, të dashur demokratë, të dashur kuksianë!

Dua të falenderoj, së pari strukturën e Partisë Demokratike në Kukës dhe familjet e tyre për qëndresën dhe mbështetjen në këtë sfidë të pabarabartë në shumë drejtime.

Demokratëve që më dhanë besim duke më votuar, u jam përherë mirënjohës.

Miqve që më mbështetën vazhdoj të jem borxhli dhe mirënjohës.

Përsëritja e asaj që të gjithë bashkë e kemi parë me sy është e panevojshme. Dua të theksoj se vetëm në pushtetin e Edi Ramës skandalet politike, morale dhe shoqërore nuk reflektohen në rezultat, por e thellojnë atë në favor të shkelësve.

Patronazhistët dhe super-ministrat ishin në Kukës me torbën plot, të lekëve dhe premtimeve, por tabloja e Kukësit të zbrazur në 10 vitet e pushtetit të tyre flet pa pasë nevojë për dorëzanë.

Rezultati i zgjedhjeve, me gjithë deformimet, presionin, shitblerjet e votës, krimin shtetëror duhet lexuar me kujdes.

Ne sot mbyllëm një fushatë, por jo misionin tonë që në Kukës dhe në gjithë Shqipërinë të kthejmë zgjedhjet e lira.

Uroj që vota e çdo qytetari kuksian, të mos shpërdorohet.

Pa zgjedhje të lira nuk ka zgjidhje", shkruan ai.

62 Komente

 1. A
  Artan Tare

  U pjerthsh o kantidat

  1. R
   Raimond Vlonjati

   Nuk ka faj kandidati i PD-se , perderisa Kuksianeve ju pelqejne ata qe i shkerdhejne ne zyra, qe i varferojne per dite, qe i detyrojne te marin ruget e emigrimit. Nuk ke ci ben leri te vuajne

   1. K
    Kris

    "Raimond Vlonjati"! "Rruget e mergimit" te shqiptarve u hapen me tam - tame si sukses i demokracise qe sollen shpellaret dhe maloket, prandaj lexoj drejt rezultatin e votimit po ke tru tendin jo te gjirizit Sahale. Na beni per te vjelle me keto shprehje te çiftit te urryer Meta - Brrisha, shto dhe Lulin si: po zbrazet vendi, inceneratoret, Mc Gonigall e tjera, a thua se virtyti, pastertia e shtetarit e kane shtepine ne rrugen e dhive "Mustafa Matohiti" dhe jo ne vend tjeter.

    1. M
     MARSELI

     O Emri mos fol brockulla.Ju akoma nuk keni kuptuar psen e humbleness.A e kuptoni ju pse nuk u do dge nuk duhet tu doje populli.Partia tende duke u drejtuar nga Nje bajraktar I ka sjelle deme te renda shqiperis.Ju keto nuk I pranoni ose nuk ja thoni Troc popullit fajet e krimet qe jenj kryere.Saliu I shoqeruar nga nje bande kriminelesh perseri duan ta varrosin kete vende.U pasurua me vjedhjet vrasjet dhe shkaterrimet qe I beri pasuris shqiptare.Eshte e tmerreshne ti jaoesh voten asaj bande qe kudo ku kan shkelur veten gjak e korrupsion kan line.Te tmerron kur ben fjale Saliu per oparti drmokratike.Fajet tuaja jan 100%tuajat.Me Ramen ju doni te mbuloni fajet tuaja dhe te mashtroni popullin.Turp qe e kthyet partin demokratike ne parti anti demokratike.

     1. P
      Polici burgut

      Lereni Emriun rehat, te haje ndonje tas kos me buke misri .Kush i la mend qe ti gjeje Emriu . I thane ben nje shkrim dhe si ushtar i bindur beri detyren .

    2. T
     TROPOJANI

     Tani, ti zoti kandidat, se bashku me krejt shpuren e Non-grates, duhet te nxirrni nje mesim te rendesishem: Duke qene shpresehumbur ( ndryshe nga cfare thoni ne media ) per fitore, filluat t'iu dergoni kundershtareve politike grate neper zyra per t'i kompromentuar dhe pastaj per t'iu marre pushtetin. Cfare ndodhi o Emri pa emer ? Ndodhi qe grate e derguara ua moren ne goje socialisteve ndersa socialistet ua ngulen ju edhe me thelle ne pushtet. Nxirrni pra mesime sepse nuk merret pushteti as me pill, merret me mend dhe me personalitet, te cilet tek ju mungojne plotesisht. Kaq per sot.

    3. P
     Patronazhisti sufllaqexhi

     Po t'i kanë blerë votat kerko llogari kukësianeve që i "shiten" po ju zoteri u futet ne nje garë të humbur që ne fillim prandaj lere avazin e zgjedhjeve të lira. Nuk ka pasur asnjehere zgjedhje të lira ne Shqipëri të gjithë keni blerë bota PD-PS-LSI

     1. g
      gjeli

      trap ti trap kush te vuni ,sot a neser valon huuuuni ose druni. Po si paskan qene gomere te gjithe keta te PD , po pse e ben veten legen o tu mbyllte dera

      1. D
       Dakord

       Hahahahahahahahahaha

       1. t
        titi

        Une per veten time vetem Flamur Noken besoj, mezi po pres prononcimin e tij per kete "masaker zgjedhore" . Por sic duket po mbledh fakte dhe me pas do te dale me ndonje koferece shtypi me Tosin, Bushatin, Cimin, Shkullakun, nard Ndoken e Edi Paloken.

       2. M
        Murgu

        E të mendosh që ky budalla të bëhej kryetar i Kuksianëve që të japin ujë me bisht të ligës !?

        1. K
         Kuksiani jabanxhi

         Murgu, respekte. Je i madh. Me saktë nuk thuhet.

         1. Z
          Zijaqini

          Kuksi edhe pse mbahet per burreri ska burra e as bese. Islamike te perbetuar, frikacake te thekur dhe mbi te gjitha te gjithe 1.35 cm te gjate. Nuk lahen dhe jane inatçij edhe per vellezerit e vet

        2. U
         U vodhen zgjedhjet haaaa

         Kenga e vjeter u vodhen zgjedhjet u blene zgjedhjet nuk te duket pak demode ? Mos u beje qesharak ne nje ndeshje ka nje fitues dhe nje humbes nese vazhdoni me linjen e non grates do te na falesh te shkuara shoku mos harro ilacet

         1. S
          Shqiptari i Ilirisë

          Saliu ta ka dërguar këtë deklaratë mo?

          1. "
           "Bravo Kuksi"

           O kaninat!, doemos qe nuk votohesh me çfarë lexova (edhe une qe te lexova me kujdes, e kuptoj se je copy paste me te tjeret), Populli ka nje shprehje te goditur "Nuk lahet muti me shurre"

           1. E
            Eno

            me duket se e ka shkruar Zeni ose Qimi fjalimit e ketij humbesit te PD. Shko futi nje tavell me salen the liken tani.

            1. T
             Tirona

             Të kuzosh për blerje vote është më e rëndë se sa tja futësh në goje një femne , prandaj o kaqol vertetoje që është ble vota në të kundërtën do dënohesh si ai qëbja futi në gojë asaj ….

             1. S
              Sorry

              Me njè fjalè, pirdh, pirdh se çlirohesh....!

              1. a
               astriti

               Keta jane koqe nga trute fare.Nuk e di se c'ju ka bere Berisha.Apo jane koqe qe kur kane lindur prandaj i zgjedh Berisha.

               1. I
                Ilir meta

                Ah mor zotëri si nuk hoqët dorë nga kto justifikime dhe të gjeni të vërtetën e ksaj gjëndje ku jeni katandisur dhe a e di ti se ky lloj reagimi shkon vetëm në favor të Romës,ndaj ju o jeni budallenj dhe se kuptoni ,ose e bëni vet me ndërgjegje për të shkatëruar përfundimisht opozitën.

                1. S
                 Sem

                 Ky qenka rrocke fare,me kete reagim mjeran

                 1. O
                  O shoku ku te con mushka .

                  O kandidat pa emer se nuk te njoh fare , po qe te pranosh te hysh ne zgjedhje me logo nga dy kriminela si Saliu e MonaLikja me shtyn te mendoj se ju afrohesh atyre . Te pranosh qe tu lash surratin tere m . . atyre dy personave qe ja u kane dh . . . tere Shqiperia ose je fare naiv dhe as sheh e as degjon , ata i diskretitoi Amerika e Anglis ti mbull syte .

                  1. A
                   Atipok

                   Sa mire qe nuk fitove more idiot ha mut tani se te ben mire.

                   1. P
                    Patronazhisti

                    “Dru me pre”

                    1. S
                     Shaqo

                     ...o katundar i trashe, a e shikon qe nuk ju do njeri, se jeni idiote te kompletuar.

                     1. A
                      Ari

                      Si su bene njehere burra keta mo?. Po shko mor burre dhe jepi doren kundershtarit tend, dhe fillo qe tani per te projektuar fitoren me te ardhmen. ...por, gjithmone fajin e kane te tjeret. Thuajr troç,: nuk me votuat se pas meje eshte Sala dhe Like floriri...kaq

                      1. N
                       Nga fshati i Sali Vates

                       Mire që keni humbur se edhe arytimin e paskerki si udheheqesi yt shpirteror , nuk pranon qe humbe por nxjerr justifikime boshe , populli Kukesit nuk ju beson kaq dhe leri broçullat .... !

                       1. S
                        Selitasi

                        Nga i gjenë këta idiot që vënë për të garuar për kryetar të bashkive Saliu dhe Iliri ? Le që këta janë të gjithë idiota duke filluar nga i pari deri tek i fundit. Nuk ka bërë vaki ndonjëherë që të pranojnë humbjet, megjithëse humbasin fajin për humbjet e tyre e ka gjithmonë fituesi. Vazhdoni kështu, por sa të jenë në krye këto fytyra të urryera humbje do të keni sa herë që do ketë zgjedhje.

                        1. M
                         Morseta

                         Ha m... ha se te ben mire Po s hiku ai miku po kshu do ngeleni Po se kuptut vazhdoni se mire e keni

                         1. D
                          Dardani i Ri

                          Ja pra, ky është sajesa e krykriminelit të kombit tonë, Sali Shpellar Berisha. Ky humbës i keq, në vend që të guxojë të thotë të vërtetën, guxon të akuzojë popullin e krahinës së vet si i korruptuar.

                          1. G
                           Gjirokastriti

                           Hajde GOMAR hajde akoma akoma ne perrua ky tipi. Ha mut se te zbut.

                           1. S
                            Sok. Shpëtim Karaudhi

                            Gjirokastriti,sa mund të fitonte Dorian Lani Gjirokasttën ,aq do fitojë edhe Kukësi Emri VATËN.

                           2. D
                            Drini

                            Te marrte muti shalet ty ishalla

                            1. K
                             Krraba

                             Siç duket ky qenka djali Pal Vatës. Rrotë k… komplet.

                             1. S
                              Shqiptar

                              Mos...u paskan vjedh votat.Dhe jo pak por 5000. Vetem kur fitonit ju dikur, nuk ishin vjedh votat. Dhe sa here i keni humb zgjedhjet ju kane vjedh. Ha,ha,ha.Na rrofshi per rrena se per vere e dimer na rron tjeterkush.Eshte fatkeqsi kombetare ku e keni katandisur PD-ne , dhe po aq fatkeqsi qendrimi ne pushtet i nje force politike qe me sa duket do te vazhdoje shume gjate me oponencen primitive nga njerez te deshtuar ne krye te PD, qe tashme nuk perfaqson asgje.....

                              1. L
                               Like

                               Cdo me thene kjo fajin e kane patronazhistet? Po ju ku i keni patronazhistet more? Hajde trap hajde.

                               1. p
                                pilo Lala

                                Po tregohet me dobic Luli, nuk futet fare ne zgjedhje, .... Tre zgjedhjet e fundit nuk ka marre pjese. Burre shteti.

                                1. L
                                 Luani

                                 Tekstin ja paska shkruajtur vete Non Grata dora vete. Kullat kane rendesi ndersa foltorexhijte presin humbjen e rradhes

                                 1. P
                                  PD

                                  O dru me pre,ta ka fajin rfumpallhanja jo patronazhistet.O të shpartalluar po ne demokratet e thjeshtë çfaj kemi

                                  1. L
                                   Luani

                                   Faji jot o demokrat i thjeshte eshte verberia politike, eshte skllaveria ndaj liderit ish komunist mashtrues dhe sot non grata. Vendos syze ta shohesh politiken realisht, ta shohesh Berishen sic shikon Ramen, ti shohesh si rrenues te demokracise.

                                  2. Z
                                   Zihni telha

                                   Ju nuk keni as sy as veshe as lesh E paçi sa malet komandarin legjendar e i pafshi hajrin Nga konispoli ne kukes nuk u pjeth askush e vazhdoni tu bini akoma daulleve te rames Pika qe nuk ju bie ne fakt ju ka rene por e thash ne fillim U mungojne shqisat per ta ndjere Suksese ne jete

                                   1. S
                                    Sokoli

                                    E paske merituar humnbjen . Rrofshin Kuksianat qe nuk zgjodhen kete kopje Salinist ,i cili paska mbetur berishist dhe kopist edhe ne shkrim ndaj Saliut. Bravo Kuksi ! E pakeni nohur mire kete karavishe Salinjane . Si duket justifikimin e ka orgjinal nga fjalimet e saliut per te justifikuar humbjet. Edhe ti i vertetove keto ngjarje te zhvillura gjate fushates dhe tu kujtuan tani qe humbe ? Po perse heshte para zgjedhjeve ? Pse nuk u largove dhe te nderpriteshin zgjedhjet ? Te paska zene semundja e Saliut dhe Flamurit. Me mir hesht e mos u duk neper ekrane se tregohesh budalla.

                                    1. E
                                     Emiljano

                                     Heu bre,cka je tu thene or burr,paskan vjedh zgjedhjet! Ndrojeni melodine o budalla se keni gjithe jeten me nje vrime fyellit.

                                     1. x
                                      xha Kasemi nga Çepani

                                      Sa te humbur qenkan keta te djathtet. Si duket shajne socialistet si trushplare ,por nuk e kuptojne se kur e shplan rroben ,enen ajo behet me e paster. Shkoni edhe ju dhe shpljeni trurin se u kane mbetur ende shume, shume mbeturina .Dhe po nuk e shplate trurin nga Berishismi e Ilirlizmi keshtu do te vuani. Mos therrisni : " Rrofte Salinizmi - Ilirlizemi" apo " Berishizem- Ilirlizem, Berishizem- Ilirlizem"

                                      1. P
                                       Populli.

                                       O Emri nuk pate ndonje fjale tjeter per te thene.Avazi i vjeter .Nje shrehje popullore thote "bath bath po nje kokerr."Perse i ofendon kuksianet qe nuk te votuan ata ta kane fajin.Emri qe te te mbetet emri per te mire dil ne tv lokal te Kuksit dhe kerkoju falje per ca fole kot sot.E di qe e ke patur material te gatshem per te referuar e nuk ke patur kohe te mereshe me fjalet qe do thoshje se ishe i shokuar.Nuk ke faj Po mos u merzit se edhe Brazili eshte rrahur thelle nga Gjermania apo edhe keta e kan blere Brazilin.Ermir po nuk leshoj pe PS asnjehere nuk keni per te fituar.

                                       1. R
                                        Real

                                        Ishte rezultat i paravendosur. Kishte nje muaj qe euro ishte ne pikiate si rezultat i hyrjeve ne sasi te papara nga grupet e krimit te organizuar te ndihmuara nga pushteti kriminal i ripjelljes.. Tashti pritet qe cmimi i euros ne tregun valutor te stabilizohet deri ne zgjedhjet e ardheshme

                                        1. F
                                         Franci

                                         Shkurt muhabeti keto nuk zene mend ose nuk kuptojne asgje. Ka ardhur koha qe ndoshta kjo parti duhet te shkrihet e te krijohet nje parti e re e djathte qe te jete me te vertete demokratike, pa fryme enveristo- komuniste qe futi Sali Berisha. Dhe mundesisht te mos pranoje ne rradhet e saj trushpelare , teveqele e lapanjoze.

                                         1. V
                                          Vuku

                                          Idiot surrojte

                                          1. a
                                           arrifi

                                           Ky qenka LOQE fare.Mjere ata njeres qe jetojne aty po te kish fituar ky Kastraveci.Si ka mundesi te gjithe nje prerje jane keta te NEVOJTORES.

                                           1. I
                                            Iseni

                                            Kandidat i deshtuar me ate parti pirll pirll se lirohesh.

                                            1. B
                                             Balo t’ë hëngërt tënja , të keqen e keni brënda .

                                             Nuk ke të drejtë të ofendosh një qytet të tërë , nuk shiten kuksianët për lekë , po këtë histori e sajuat që para zgjedhjeve , dhe kjo ka një perqindje jo të vogël të humbjes tuaj , përveç një mijë e një arsye të tjera ku më kryesorja është që ju hytë në zgjedhje pa identitet , apo më mirë me identitet të marë me qira . Përmënde dhe patronazhistët apo super ministrat , po ç’prisje ti që ata t’ë bënin punë për ty , ndërsa ti t’ë kapardiseshe në Tiranë bashkë me të deleguarit e qëndrës .

                                             1. E
                                              Eri

                                              Si nuk keni pikem e turpit o deshtak felliqesira. Nuk bleu dhe shiti vota asnjenjeri . Shkoni me SPAK se late kokrren e namit. Nuk voton njeri krykriminelin , kryhajdutin, minuesin e demokracise, ai qe akoma i kullojne duar gjak nga protestuesit e bulevardit dhe nga Gerdeci . I vdekuri dhe i psksllur . Familjehsjdutesh te gjithe ndyresira. Sali mashtruesi, genjeshtari , manipuluesi , felliqesira plaku matuf .

                                              1. E
                                               Eri

                                               Si nuk keni pikem e turpit o deshtak felliqesira. Nuk bleu dhe shiti vota asnjenjeri . Shkoni me SPAK se late kokrren e namit. Nuk voton njeri krykriminelin , kryhajdutin, minuesin e demokracise, ai qe akoma i kullojne duar gjak nga protestuesit e bulevardit dhe nga Gerdeci . I vdekuri dhe i psksllur . Familjehsjdutesh te gjithe ndyresira. Sali mashtruesi, genjeshtari , manipuluesi , felliqesira plaku matuf .

                                               1. F
                                                Flamuri

                                                E ka shkruar Saliu, dora vete!

                                                1. K
                                                 Kuksi ri

                                                 Akoma me salen apo me monaliken nuk ka me mjafte shporruni nje her e pergjimon nga politika te babzitur lereni te rijve po nuk u larguat ju nuk largohet dhe ai i gjati

                                                 1. J
                                                  Jimi

                                                  U ble elektorati thote ky fakiri !? Po pse more idiot perse i injoron duke i konsiderion njerezit placke tregu, qe shiten e blihen sa here qe tu teket zuzareve !? Po si munmd te blihen 5000 votues dhe me cfare cmimi mund te jene blere ata? Nese do te ishte kaq e lehte, Saliu yte dhe boborrtaret e tij nuk jane keq per para, pse nuk i bleu ai keta njerez ? E kupton se jo vetem Saliu por edhe te gjithe ata sejmene dhe oborrtare qe shkojne prapa bythes se tij jane non grata, por tashme jo nga Amerika e Anglia, por nga populli shqiptar.

                                                  1. Z
                                                   Zheni

                                                   ku jane mbledh gjithe rrotat e karit te PeDja

                                                   1. x
                                                    xhoxhi

                                                    Ti po të kishe mënd nuk do hyje fare në këtë lojë të ndyrë të Sali bajgës.Ju prandaj unk fitoni sepse fajin ja hidhi të tjerëve.Ju jeni njerzit më të poshtër të planetit që keni qeverisur duke vjedhur vota e djegur kuti.Ti po të kishe 5 para mënd do dilje e do falnderoje atë që fitoi dhe qytetarët që ja besuan bashkinë partisë socialiste.Vetëm duke dëgjuar pallavrat tuaj populli avash avash do ju fshijë të gjithëve...

                                                    1. B
                                                     Bashkim sh

                                                     Kujtoi Emriu se çfare fluturon hahet. Jo o Emri se sje burre e as ke dinjitet. Te ka ece deri tani por me Mulin ne krah ste jep kush vota e as pozicjone. Ke ba gabimin e jetes qe kandidove per ilir meten dhe nul moken. Te dija gomar por paske qene debil komplet.

                                                     1. G
                                                      Gazepi

                                                      Kuksianet me mut se dibranet. Dava islamikesh rrace e keqe. Ishalla ju hyn gici neper shpija

                                                      1. s
                                                       sander

                                                       Populli eshte i zgjuar dhe nuk voton nje RRK....

                                                       Lini një Përgjigje