Zgjedhjet në Kukës tjetër shuplakë për Berishën, humbja më e thellë në komunën e Flamur Nokës

25 Shtator 2023, 13:17Politika TEMA

Zgjedhjet në Kukës tjetër shuplakë për Berishën,

Kuksianët drejtimin e pushtetit vendor ia besuan sërish socialistëve duke i dhënë kështu një tjetër shuplakë Sali Berishës.

Albert Halilaj, kandidati i PS-së fitoi me një diferencë të madhe, 5594 vota kundrejt kandidatit Emri Vata i cili garoi nën siglën e koalicionit “Bashkë Fitojmë”  të Sali Berishës dhe Ilir Metës.

Humbjen më të thellë, Berisha e kishte në komunën e Flamur Nokës, Shishtavec , ku Halilaj mori 871 vota, ndërsa Vata vetëm 377 vota.

Kjo është një tjetër shuplakë brenda pak muajsh për Berishën pas asaj të zgjedhjeve të pjesshme të Rrogozhinës mbajtur më 23 korrik 2023. Kjo tregon se Berisha vijon të humbasë mbështjetjen dhe se shqiptarët po braktisin atë por dhe ata që i shkojnë pas.

Zgjedhjet në Kukës tjetër shuplakë për Berishën,

10 Komente

 1. V
  Violeta.

  Urime dhe një bravoooo të madhe kuksianëve.!!!????????????????????????

  1. k
   k

   Kur do dali shpellari non grata te denoncojẽ vjedhjen e zgjedhjeve ? Kurse servilat e degjeneruar, do duartrokasin me entuziazẽm ?

  2. F
   Familja Berisha Non Grata

   Ha MMMMMMMMMMMMMMMMMMM.... o Sali komunisti , kriminel vrases dhe non grata! Kur do filloshe te thuash na i vodhen votat ne Kukes?

   1. I
    Ilas

    Saliut nuk ja ndjen me nga votat e popullit , ai nuk e le karriken e politikes nga mos votimi per 'te . Kete e ka vertetuar realiteti ne keto 12 vjetet e fundit , qe nuk ka fituar asnje beteje . Ai iken vetem duke shkuar ne burg , apo kur ti vije vdekja ta marre .

   2. r
    robi

    Muli mbetet njeriu me i urryer ne Shqiperi pas spiunit Agush kokeducja i cili urrehet nga 99.99% e shqiptareve, kurse komandanti i grupit te motovit tek dera e kryeministrise urrehet nga 98.89% te shqiptareve.

    1. S
     Shqiperia Etnike

     Është poshtërimi që malsia ju bën tradhtarëve që shqyhen me çdo lloj kar qeni

     1. G
      Genti

      Berisha dhe "Nevojtorja" e tij e quajtur"foltorja" nuk fitoi e s'ka për të fituar me figura të djegura e të pjerdhura si Berisha dhe aleati i tij Meta që janë kthyer në lolo. Edhe përballënjë qeverisjeje të pothuaj diskredituar opozita nuk arrin as ti afrohet në rezultat. Turp për të cilin duhet të shporren dy "liderët" e saj langaraqë. Berisha dhe Meta duhet të shporren që opozita të dalë nga spiralja e humbjeve.

      1. K
       Koleg

       Kuksianet rane ne tokë! Ju lumte patriotë!

       1. g
        gjeli

        nje falenderim te madh kuksiane patriote , kurse Mutit mulit ti sekuesrtohet pasuria

        1. N
         Nardi

         Ata palo politikane si Sali krimineli e Like floriri kurre nuk kane fituar e kurre nuk kane per te fituar drejt per drejt edhe kur kane fituar i kane vjedhur dhe blere e tani akuzojne socialistet . Ata palo politikane nuk meritojne shuplake se ju eshte bere lekua sholle e nuk pyesin po duan hekurat ( plumbin ballit ) e te shkoje ne te semes per krimet e tragjedite qe i kane shkaktuar ketij vendi . Po per tu cuditur Spaku me c’fare merret kur keta e kane mbushur kupen Amerika e Anglia i ka denuar populli i ndeshkoi provat jane sheshit nuk kuptohet c’fare presin nuk veprojne , c’do dite qe kalon ata qelbin dynjane .

         Lini një Përgjigje