Arlind Qori: Edi Rama po të dojë, mund të fitojë dhe zgjedhjet brenda PD-së. Këta kanë marrë fund

26 Shtator 2023, 09:55Politika TEMA
Arlind Qori: Edi Rama po të dojë, mund të fitojë dhe

Drejtuesi i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori duke komentuar fitoren e Partisë Socialiste në Bashkinë Kukës thotë se me këtë rezultat, Rama po të dojë fiton zgjedhjet brenda Partisë Demokratike.

Qori shkruan se fitorja e PS-së në Kukës sidomos pas skandalit Gjici tregon se opozita e vjetër është e pafuqishme të ngjallë shpresë.

“Fitorja e thellë e PS në Kukës, sidomos pas skandalit Gjici, tregon se opozita e vjetër është tejet e pafuqishme për të ngritur krye dhe ngjallur shpresë. Mes drejtuesve të copave të PD po krijohet bindja disfatiste se, po të dojë, Edi Rama u fiton edhe zgjedhjet brenda partisë. Ndërkaq korrupsioni i qeverisë thellohet dita-ditës.

Vendi dhe koha po thërrasin për një opozitë të re, serioze, parimore dhe me potencial. Të tillë që bazohet në shtyllat e demokracisë, zhvillimit të qëndrueshëm, shtetit social dhe luftës kundër oligarkisë.

Që kjo të ndodhë, nevojitet që çdo qytetar i ndershëm të reflektojë thellë dhe të pyesë veten se çfarë mund të bëjë për ta nxjerrë veten dhe vendin nga pusi ku po e zhyt batërdia qeveritare.

Ndaj ftoj çdo qytetar që prej vitesh refuzon zgjedhjen e të keqes më të vogël, por edhe çdo socialist e demokrat që i ka ardhur në majë të hundës keqqeverisja, poshtërimi e gënjeshtra, që të bëhen pjesë e Lëvizjes BASHKË. Një hap i vogël sot është një impuls i fortë për të na zgjuar nga letargjia dhe pesimizmi politik”- shkruan Qori.

19 Komente

 1. P
  Patronazhisti sufllaqexhi

  Parimisht keni të drejtë Arlind po shqiptari mesatar është militant partiak i verbër do votoje liderin qoftë Berisha ose Rama nuk lexon program vetem voton Shiko tani kur tju ofendojne me liber shtëpie punonjësit e administrates që votojne PS dhe kane idhull kozakun me firmato medreseje

  1. A
   Argita shume e shemtuar e hajdute

   Ne PeDe zgjedhjet I fito Salehu gjithmone se votat i numron Paloqja me loqen Vokshi.

   1. P
    Patronazhisti sufllaqexhi

    Votimi per kryetar partie është fasade tek të gjitha. Bën mirë like floriri që ja kalon gruas ose e merr vetë pa votuar fare si kompani private

   2. p
    pilo Lala

    Arlindi ne kete moment eshte ne gare me Adriatik Llapaj, keta shihen si e ardhmja e opozites ne Shqiperi. Te dy kane formuar Parti te reja, por duhet ta deklarojne veten ne opozite, dhe e thene keshtu, jane ne lufte ne fillim me rivalet opozitare Saliu, Luli dhe Basha. Pa mposhtur ne fillim kundershtaret opozitare, Arlindi dhe Llapaj, nuk do mund te afrohen luftes politike ndaj Qeverise. Mund te bejne protesta, por do ngelen ne kuadrin e OJQve, do ngrejne probleme sociale, nuk do jene opozite politike e Qeverise. Sa me shpejt te atakojne opoziten, te marrin drejtimin e saj, aq me shpejt do i afrohen nderteses se Qeverise.

   3. P
    Pjeter....

    Respekt!

    1. M
     Mendimi im

     Nga paraqitja juaj ne protesta e televizione nuk ngjallni shpres. Me mire nje Rame i korruptuar por ndertoi Shqiperine bga e para se sa ata qe e shkaterruan apo ju qe nepermjet politikes kerkon te beni ate qe beri Saliu me banden. Nuk ka shprese tek dordolecat Qorri, Laoa apo ai karagjozi Sevaterit . Ne jemi mesuar me nje parti: ate te Enverit.

     1. T
      Taku

      Po te kisha mundesi te votoja padiskutim do te votoja per ju.

      1. I
       Iso

       Fitore e thelle e socialisteve dhe humbje e thelle deri ne gurmaz e saliut me k..in e gjicit ne goje.

       1. g
        genocidi grek ne cameri vrane femije

        po o karqorri po, te te votojme ty qe te na vjedhesh dhe ti, thirrja jone bejini votat e pavlefshme o njerez te mjere

        1. K
         Kelmendi

         Ti je vetem nje "lule vjeshte" dhe asgje me shume.

         1. F
          Fuad Cela Verzheshtes

          Qorri te fala Vjerrit gjygjtarit hajdut te Sarandes dhe gruas se Bogdnovicit te Argtes se Saliut , nuk ka Shqiptare qe ti shpetoje virusit te Saliut. Mos u mundo kot ti Qorr ,Bogdani ,Argita e Co se u njohin Shiptaret.

          1. F
           Fuad Cela Verzheshtes

           Qorri te fala Vjerrit gjygjtarit hajdut te Sarandes dhe gruas se Bogdnovicit te Argtes se Saliut , nuk ka Shqiptare qe ti shpetoje virusit te Saliut. Mos u mundo kot ti Qorr ,Bogdani ,Argita e Co se u njohin Shiptaret.

           1. F
            Fuad Cela Verzheshtes

            Qorri te fala Vjerrit gjygjtarit hajdut te Sarandes dhe gruas se Bogdnovicit te Argtes se Saliut , nuk ka Shqiptare qe ti shpetoje virusit te Saliut. Mos u mundo kot ti Qorr ,Bogdani ,Argita e Co se u njohin Shiptaret.

            1. t
             toni mavrija

             Nuk eshte Arlindi ai qe e ka pas vjerrin kryetar gjykate e te tjera qe thua ti Fuad Cela por Lapaj.Arlindi eshte nje djal qytetar qe duhet inkurajuar me voten tone dhe qe po pati mundesi do ta beje punen me mire se hajdutet Sali,Ilir dhe Edi.Po the hajdut i ke thene te gjitha per karakteret e poshtra te treshes,KRIMINEL DHE TRADHETAR.

             1. N
              Nastradini

              Foli 'udheheqesi i madh' qe do e ndrisi Shqiperine. Ky po bashke me Tikun e Lapajve jane e ardhmje.? A ke pjerdhur ndonje here ne uje

              1. T
               TASI

               Për mua e rëndësishme është që të sqarohet një herë e mirë që ky kryetari e ka mbiemrin me një "r" apo me dy "r".Të tjerat nuk kanë rëndësi.

               1. A
                AQO

                Meqë opozita ka vdekur ,mendoj që kjo opozita e re(ashtu si opozita maqedonase)të quhet me një emër:llapashabaqorrferman.

                1. Z
                 Zekthi

                 Edhe kesaj here, si cdo here qe flet, sipas mendimit tim modest, ke thene ate qe duhet Arlind. Ka ama 3 probleme ne cfare propagandon ti: a) Eshte shume kollaj pozicioni i kritikuesit e shume i komplikuar i atij qe i duhet te ndertoje. Sot je ne pozicione shume komode e eshte shume e thjeshte qe ajo qe nenvizon te jete parimisht e drejte, po a mjafton kjo qe te dish neser pasneser te besh, te organizosh, te marresh me te miren nga njerezit qe do drejtosh? b) Cilet jane shoket e levizjes qe ti drejton? Ata qe njoh une, jane te denje per kampingun e LRI-se ne Jale e asgje me teper e kjo me shqeteson c) Personalisht jam shume afer bindjeve te tua politike (atyre qe ke bere publike te pakten), por ne dallim nga ty jam i zhveshur nga cdo idealizem e nuk kam asnje besim, qe me kete popullate, me menyren se si eshte percudnuar e deformuar, mund te realizosh asgje nga ato qe do doje. Sepse cfare mendon ti se eshte e realizueshme, kerkon popullate skandinave jo mesdhetare.

                 1. E
                  Ero

                  Mire mo Lindi e dime qe Saliu, Basha, Lika, jane kufoma. Por me keto ligje elektorale dhe kete Kushtetute cdo opozitar, edhe ti neser, kufome mbetet. Ndonje ligj a Kushtetute nuk duhet ndryshuar qe te mos katandisemi si Meksika, qe qeveriset nga Partia Socialiste e Meksikes ketu dhe 80 vjet dhe tani eshte shteti me i inkriminuar ne bote.

                  Lini një Përgjigje