Andi Bushati revoltohet me SHBA: S’ka shqiptar me mend në kokë, që se ka kuptuar që Rama është i korruptuar, ju pse e mbështesni

26 Shtator 2023, 09:43Politika TEMA
Andi Bushati revoltohet me SHBA: S’ka shqiptar me mend në kokë,

Andi Bushati ka thënë në televizionin e familjes Berisha, se sot nuk ka shqiptar, që nuk e ka kuptuar se Edi Rama është i korruptuar.

Ai shprehet i revoltuar me Ambasadën amerikane, pse e mbështet.

"100% Rama ka korruptuar dhe përdorur McGonigalin. Që nga shkurti nuk ka shqiptarë me mend në kokë që nuk e ka kuptuar.

Opinioni ndahet që, ca që duan të jenë pozitivë thonë, i zoti ky, bir k*rve ky, bleu dhe amerikanin, ca thonë që bleu dhe kjo është gjë e keqe.

Nuk thotë njeri që nuk bleu Rama, McGonigalin.

Kur kjo është e mirëqënë, që Rama, me Duçka, me Neza, me tuçka, me të gjithë këta bashkë e bleu, atëherë si vazhdon dhe ka mbështetje nga Ambasada amerikane", thotë ai.

74 Komente

 1. F
  Fredi

  Ti fol per ramen une po ta palloj ate qe bashkjeton fix ne keto momente. Gojoren e paska zanat besoj se te ka ardhe e mesuar bushat

  1. T
   Taraboshi

   Nuk ka shqiptare me mend ne koke qe mendo si ky specie gazetari

   1. S
    Shkodran i vertete

    Ti nuk qenke tarabosh po karabush! Jeni mesu me Enverin 50 vjet tu ju bo roc!

    1. R
     Raimond Vlonjati

     Shume drejt flet Bushati, por qe Amerika nuk del kunder politikaneve te vendeve demorkatike kur ata jane ne pushtet . Ndersa keta qe shajne Bushatin ketu jane keta bijet e putanave qe i kane nnenat bushtra qe i kane pjelle ferave , dhe grate e motrat kurva me ferman , Legena te psite , ju shekrdhefsha robt .

     1. e
      emigranti

      o rajmond vlonjati te gjithe politikanet ne shqiperi vjedhin sepse kete semundje e futi saliu me partine demokratike dhe do te jete e veshtire te sherohet sepse nuk ka SPAK te filloje qe nga saliu

      1. B
       Barxhuli

       Rajmond ! Ti e mbron Bushatin se e ke nip ne Vlore , po njelloj jeni te dy nga mendja . Ne fakt Amerika duhet te degjoje dhe besoje Bushatin qe Rama eshte i korruptuar dhe Sala eshte burre i mire ,se ka qene doktori i familjes se tij , ne kohen e shokut Enver . Kesaj i thone bir Selman i nenes ke te qaj me pare , njerin e kam nip e tjetrin djale .

    2. B
     Bureto

     E vetmja herë që bëj sikur jam dakord me këtë nepërkën e ngjizur dhe e pjellë në Bllokun komunist me farë Sigurimi. Ani, ia kemi falur të gjitha! Sot meqë jam dakord me të, që dmth Amerika bën gabim që mbështet një super të korruptuar si Rama, atëhere le ta e pyesim atë: E vërtetë është se, nëse ikën suporti për të, pra USA i kthen kurrizin, s'ka Ramë që nuk bie. Ja, sipas fabulës "në pritje të rënies së 'koqeve të dashit'", kjo ndodh.., po a mund të mendohet se në superfuqinë botërore, për fat miku dhe aleati ynë strategjik, ka 'budallenj', sa që mos ta dinë se, për arsye që ata i dinë shumë mirë, vakanca që do krijohet, me largimin e Ramës, do plotësuar apo boshllëku do mbushur? A nuk duhet bërë në këtë rast pyetja torturuese për ata, por dhe për shqiptarët: Po mirë mor jahu, po me cilët?! Epo, tani meqë pyetja është retorike, që të mos e zgjasim komentin, e ka përgjigjen. E dinë atë shqiptarët, e dinë ndërkombëtarët, e di Bushati dhe ata të cilëve u shërben, por nuk e thonë dot, see...ashtu janë ca punë!....Dhe qesëndisin, mos u ngazëlleni me Kuksin, prisni 2025 pa do ta shihni! Eh mor Ramë, pse për inat të atyre që mezi presin kokën tënde, nuk e çon vendin në zgjedhje të parakohshme. Pse të presësh të të heqë Amerika, siç do Bushati, ik më mirë vetë. Aty te sheshi i burrave le të ndeshen Davidi dmth ti, me Goliatin dmth Opozita, që për hir të së gënjeshtrës, është e 'frikshme'!.....

     1. k
      k

      Sa mẽ shumẽ qẽ plehrat megafonẽ tẽ korrupsionit ta shajnẽ aq mẽ shumẽ Rama votohet nga populli. Dmth se njerẽzit kanẽ mẽ tẽ zgjuar se kẽta “gjenitẽ” e non gratẽs shpellar.

     2. !
      !

      Ja kur të fillojë tani tollovia e sufllaqexhinjve të rilindjes t'a shajnë Bushatin me libër shtëpie.

      1. K
       Kot fare

       Ty te hyfte ajo qe per shenje,nxirre ku eshte korrupsioni me fakte dhe njerzit e besojne se psh Andi eshte impotent them une por skam fakte ne rregull o bole?

      2. Flisni aresyes!

       O bushat ! Nuk me the vetem nje here se kush nuk eshte i korruptuar nga ju, kush eshte kriminel, kush ka sunduar dhe terrorizuar ne komunizem, socializem dhe kapitalizem, kush rri si pule sot dhe pse ti kakaris sikur ta ka hypur kaposhi saliut?! Dhe te fundit mos ha shume se te ben dem per vete tende, por kur thua gjithe shqiptaret me mend, tregon se akoma je nje kerriç qe po rritesh dhe kur te behesh gomar i vertete do pellasesh e pertypesh nga zori qe te palmojne. Legen, i biri kriminelit dhe kurves, "vellai" i Neshos!

       1. N
        Nl

        Ti shqiptar je. Por mos e revolto se Andi flet per “ATA QE KANE DY PARE MEND NE KOKE

        1. L
         Li

         Po Andi ne ke kategori futet ?

       2. d
        deda

        edhe unë shqiptar jam (o klyshi byros dhe sigurimit).kush ta jep të drejtën të flasësh në emrim tim.

        1. A
         Agimi

         O Deda nuk eshte vetem ky ,na ka dale edhe Merua qe i boton shkrimet e ketij langaraqi.

         1. K
          Kl

          Ti shqiptar je. Por mos e revolto se Andi flet per “ATA QE KANE DY PARE MEND NE KOKE”.

          1. A
           Arjan

           DEDE EDHE RAHMUTI NGA BLLOKU VJEN DHE SALIU DOKTOR I BLLOKUT PRANDAJ LERE KELYSHIN E BLLOKUT TE SHPREHET.

          2. I
           Italia si moter

           Foli edhe ky i mencuri ,me fjale te pergjitheshme qe thoni ju eshte i koruptuar po fakte nuk ka tregoni nje fakt qe dhe populli ta kuptoje ,mos e quani te korruptuar se po con perpara drejtesise hajdutet ?amerika eshte e koruptuar se pp mbron lulushon qe i ka bere gnemen Shqiperise dhe nuk po ju denon juve qe akuzoni pa fakte ,po mbroçkullisni si tju doje qefi .kuptoni nuk vini dote ne pushtet ,populli do tju denoje si ne zgjedhjet eKuksit .Populli e di kush eshte Edi Rama .turp per median qe ju lejon juve fytyr baltosurve te flisni .

           1. T
            Toni

            Po Andi flet per “ATA QE KANE DY MEND „ or mik. Jo per ty , prandaj mos e humb qetesine . Vazhdo me realitetin tend dhe adhuro Rilindasin kryetrim. Te rrofte drejtesisa ty . Edhe Enverin e donte Populli or mik!

           2. M
            Mixha

            Shqiptarët kanë kuptuar kete qe fundërrina si puna jote duhen lene rrugeve se ha qyl pusht i kapos

            1. S
             Skraparliu

             O nipce po gjyshi jote babi jote a kane qene te koruptuar po vete si te duket vetja a je i korruptuar qe ne palce,po bolle o nipce i thone fjales SHANE I DHJERI TE PERMJERIN,nuk ja prek dote telat shqiptareve soji jote ti mere ato leket qe te jepe sala me ilirin dhe zeni dhe mos ns caje trapin cdo shqiptare te ka neveri ty plere e medjas qe je bere si sala ne cdo banak tv. Duke lehur si kelysh blloku.

             1. F
              F-22 Raptor

              Amerika nuk te ndihmon dot pa bere pak perpjekje vet. Shko beji gojore Rames si Alma K. Gjicit, se mbase ty te funksionon. Por me durim, nese nuk ngjite me nje seance, mos u dorezo, vazhdo deri sa te merzitet ekektorati me Ramen.

              1. T
               Teut' e Modhe 94-96-21

               Ne shtepine e hajdutit nuk flitet per vjedhje:(

               1. T
                T

                E ka per salen ky krici po ska byth tja thot tamam.

                1. N
                 Neti

                 Cfare do me thene i korruptuar? Rama dikur ishte vetem politikan tani eshte dhe biznesmen .Pra ku ka biznes ka dhe shperblime. Gazetare qe sdine te shesin nje veze dhe merren me lloqe kujtojne se me flamurin e korrupsionit hidhet qeverija. Cdo gje eshte merr dhe jep , Rama po e perfeksionon ndoshta ka dhe elemente korrupsioni por kemi zhvillim te pa imagjinueshem. Nuk duket alternative tjeter ne qiellin e Tiranes politike.

                 1. R
                  Rob i thjesht

                  E ke thene aq mire. Ketu nuk ka me diskutim a eshte Rama keshtu apo ashtu, ketu nuk ka alternative tjeter. Plakushi Berisha eshte dhe i korruptuar, i lig dhe i rroitur.

                 2. E
                  Erdogan

                  O Bushat ruset a po vazhdojne me t'financu? Me siguri qe vazhdon dhenja e pensionit qe nga koha e babe Stalinit.

                  1. E
                   Edi Forever...

                   O ti I Bushatllinjve, kush shqiptar me mend ne koke nuk e ka kuptuar qe Saliu eshte krimineli me I madhe I te tera koherave dhe qe ti je nje bythelepires I te dy sistemeve...Rama mund te jete gjithcka ,por para Saliut dhe monstrave si ty eshte ndryshimi .. hajde njeher ketej nga Lungomarja te shikosh si ishte me Saliun dhe si eshte, se kuptoni se nuk u pjerdh me njeri o nipi Hysniyt.

                   1. S
                    Shkodran

                    Ha ha ha ju vlonjateve gjyshi i ketij ju ka pshurr ne goje dhe e keni pi ne vend te aranxhates!

                    1. R
                     Raimond Vlonjati

                     E ke gabim ore. Gjyshi i tij ka qene zotni, ka qene njeri i drejte qe i ka ndihmuar te gjithe edhe ata qe ishin balliste i ka ndihmuar me aq sa kishte mundesi. Biles Gjyshi i tij ju ka dhe bursa per Universitet edhe femijeve te atyre qe ishin me bigrafi" te keqe" per ate kohe. Ndersa ky Edi Forever , qe mburr Ramen , ky eshte nje halabak mor ti qe e ka koken te mbushur me mut qeni. Rama ka ndermend tju marri lungomaren per te bere shpi me Saimir Manen dhe do ju bllokoje pamjen e detit ne Skele, ku do duket si burg Vlora. Po ashtu Rama ju ka marre vlonjateve gjithe plazhet dhe ua ka dhene privateve, ndersa per Vlonjatet ka lejuar si plazh publik ate pjese ku derdhet kanali i mutit, Rama hajduti po ju vjedh bregdetin vlonjateve, dhe po i con te bejne plazh tutje nga Plazhi I vjeter , mirepo keta nuk kuptojne se jane nivel i ulet. Jane rrota kari . Eshte rritur shume numri i budallenjve

                     1. V
                      Vlonjat qe te qi motren

                      Ti je krye budallai mut muti!

                   2. S
                    Spak

                    Bushati eshte nje plehre!

                    1. H
                     Hajduti i Surrelit

                     Pse ka shkerdheyr tetem Bushati , prandaj

                    2. p
                     popull

                     Me ze diareja kur e shoh kete fytyre te luciduar.Spaska pike turpi e lyre ky qelbesire e topelepires i Sali buces.

                     1. I
                      I falem pageses dhe e dredh si du vet!

                      E thu ti qe esht korruptu nga Edi Rama ai se Amerikanet s‘thon hapur gjo! Mbeshtetja s‘esht nje e „keqe“ per ne,Te pakten tani per tani. Poo sic ja bene bamirsit tend peshqesh „nongraten“ s‘do ja pertojn as Edit, por tani per tani Jo!

                      1. L
                       Luani

                       Unë një gjë dua të di : Me kë janë Neza dhe Duçka ? Çfar i lidhë këta me Ramën ? Unë besoj se po të dihet kjo , do të dalë se kush është lojtari në këtë aferë .

                       1. R
                        RAIFI

                        S'ka ç'bën as Amerika,ku të gjendet një politikan shqiptar për të udhëheq Shtetin Shqiptar,të gjithë o pro serb o pro grek! Si dukët në Shqipëri më së paku kishte pas shqiptarë.Popull që për lekë është i gatçëm të shes çdo gjë,dinitetin,moralin dhe atëdheun.E dij që është e rëndë kjo thënje por fatkeqësisht e veret.Përkunder diktaturës dhe fukarallëku Enver Hoxha ka arrit me dhunë të mbaj nacionalizmin shqiptar dhe të pengon sherbimet e huaja që veq pas komunizmit arritën të ç'bëjnë Shqipërinë.S'ka rendësi nëse është i majt apo i djatht,Salihu apo Edi,për mbi 30 vite shkatërruan çdo gjë,ekonominë,fabrikat,Ushtrinë,zvogëluar popullsinë,rriten kriminalitetin ,bënë aleanca me armiqtë historik të shqiptarëve.Ju pro greket e pro serbët që jeni komentues të Tema mos u ngutni me sharje nëse nuk qendron diçka e thënë jepni mendimin tuaj por si të qytetëruar e jo si rrugaç se me sharje veç vërtetoni thenjet e mia.

                        1. A
                         Andi gjyshit Hysni bllokmen i lodhur

                         Te ishte gjalle gjyshi Hysni e gjyshja Vito Kap do krenoheshim me nipçen e vogel ndersa dajs Pellumb Kapo e Xhelil Gjoni ne extasié kurse Gaqo Nesho e Tit Gagashi Alqi Kondi pa harruar babi spiune kjo eshte demokracia qe nje pinjoll i ritur ne prehrin e diktatorit jep leksione. Mendoni ju se pinjolle ti tille qe i sherbyen Hitlerit te ftoheshin ne studiot gjermane ?

                         1. S
                          Shko o Drane

                          Te kuptuarit lidhjet me fakte,Jo me llogje nga te nipit te Husniut.Faktet nuk priten nga cdo te sjelle SHaBAni i nene Vitos.Faktet, Nese Jane,i keni ketu.Ti qe i di coji ne SPAK,Jo ne faqe gazetash,sepse ato shnserrohen ne "shpifje per shkak te detyres.Ah...harrova qe Ca gazetaruce si ti Kane imunitet.Shpifin dhe nuk i gjen gje.

                          1. H
                           Husniu dhe Kicua i Ramet

                           Husniu dhe Kristaqi ne nje burim pinin uje. Mos e nga mutin nga kjo ane se qelbet

                           1. v
                            v.l

                            Po Saliu ku pinte? Apo nga uturaku i atyre te dyve...

                          2. N
                           Nari

                           Ja dha ultimatumin imperializmit amerikan, nipi i Hysni dhe Vito Kapos.Sipas lajmeve te VOA do mblidhet urgjentisht kongresi dhe senati i SHBA,per te pare qendrimin e qeverise mbi bazen e ketij ultimatumi shume serioz,sepse ata e dine ckane hequr para 50 vjetesh kur po njesoj jepte ultimatume gjyshi i Bushatit

                           1. a
                            aleks

                            kur u be demokrat edhe ky kelysh blloku, mos mbeste demokrat ne kembe, qe ta maresh vesh ti o i mjere shqiptaret edhe te huajt ,mbeshtesin Ramen, sepse nuk ju shef dot ju me sy, ja keni shpifur ketij populli, jua shpifet edhe te huajve. prandaj sa te jeni ju gjalle dhe aktive neper media e portale Rama do te fitoje gjithmone.

                            1. B
                             Bllok xhepi

                             Edhe EdRomi yt, aty rrotull Bllokut vertitej...harrove ?

                            2. G
                             Gici

                             Se ka nje rradhe o kokloqe blloku qe smerr vesh gje

                             1. R
                              Rrok Cubi

                              Ky popull e di shume mire kush eshte opozite,dhe kush jane anal-istet e opozitës,njerëzit me byth lr te ketij vendi,prandaj sa te jeni ju beqiret ne opozite,PS dhe Rama do jene ne pushtet

                              1. E
                               Ezel

                               Vetem shqiptaret qe nuk kane asnje grame tru ne koke si puna e ketij boles, e kuptojne se Rama eshte i korruptuar.

                               1. o
                                opozitarizem ndaj c'do pushteti

                                Andi Bushati respekte! Te mbajne mend te gjithe si Opozitar i tere pushteteve ne keto 30 vite (krejt e kunderta e Mero qerosit, pra) Per te tille analiste ka nevoje opinioni e jo per lapangjoze qe i ngjiten si mut pas kepuce pushtetit te rradhes.

                                1. V
                                 Vjosa

                                 O bushatlliu i kapajve ne kemi shumë kohë që e kemi kuptuar që ti sa të jesh gjalle do vazhdosh të hash në uturakun e Sali Karaxhiçit.

                                 1. U
                                  Ushtari.

                                  Sa " Poshte paska rene ambasada amerikane " qe nuk paska degjuar e nuk degjon kete "gjeni " si bushati.Po te pakten kjo ambasade e di qe ti je pak si bile as si koqe nuk je .Se i thone nje shprehje me koqe pihet nje dopjo raki.Behet fjale per koqe dashi.Pije dashesit e dine kete shrehje.Ju pije dashes tregojani pak andit.

                                  1. M
                                   Malesori

                                   Po cka don ky bir kurve i partise komuniste? Ky quan Edi Ramen bir kurve, po me bir kurve se ky nuk ka ne Shqiperi. Ky nyk i dele nga bytha e trathetarit me te madhe Sali plakut matuf. Inati i ketij bir kurve nda Edi Rames, qe eshte bere Lider europian dhe boteror, qe edhe ambasadorin rus e gjunzoj. Ky duhet te burgoset per te gjitha akuzat dhe shpifjet qe i ben ndaj premierit te vedit tij. Ky eshte nje mashtruas ordiner dhe shpifs

                                   1. A
                                    Alban

                                    kur flet dhe ti o andi mos ngelt njeri pa fol

                                    1. M
                                     Mario

                                     foli ky i rrjedhuri

                                     1. N
                                      Nositi

                                      Mjaft e ule vehten duke botuar shkrimet e ketij legeni o Mero po kaq mire e paguajne kete qen sallahane

                                      1. D
                                       Dyl Belaja

                                       Ky ka hallin e Saliut, mjekut te gjyshit qe e ka dashur kaq shume kur ishte i vogel,ne bllok, e qe e mbeshteti per tu pasuruar si bicim gazetar. Puna eshte se mqs Saliu ra, e zune ko..et e saliut nen vehte e nuk leviz dot.

                                       1. E
                                        Ester

                                        Po Shqiperia eshte ktu ku eshte sot fale Rames more injorant

                                        1. J
                                         Joel

                                         Juve ju ka mbyt inati dhe hidhni vetem vrer

                                         1. C
                                          Cimi vlora

                                          O andi iku koha e te kuptuarit qe ky eshte armik i p...s,ti si gazetar qe je shum kopetent bej nje padi ne gjykat dhe shpetojme nga korupsioni ,ciao

                                          1. V
                                           Viktori

                                           Mero Baze kodosh i madh - Nxjerr shpesh nga nje shkrim e foto te Andi Bushatit e i bo me para-infarkt tere budallenjte e rilindjes...

                                           1. A
                                            Andi

                                            Xhaxhi Enver, xhaxhi Enver, kam dale te rruga, me ka marre malli te te shoh e te me perkedhelesh.

                                            1. F
                                             Franci

                                             Nipi Hysni Kapos dhe i biri i hetuesit gjakatar te diktatures Mehdi Bushati ka filluar te perdore gjithmone shprehjen kush ka mend ne koke duhet te gjykoje Ramen te korruptuar duke ju drejtuar SHBA. Ky kokebosh qe ka filluar ta mbaje vehten me te madh si i mencur nga njera studio ne tjetren i frymezuar nga trushpelaret militante te foltores se nongrades.Po i futet veremi ne shpirt qe Rama po vleresohet ne vazhdimesi nga komuniteti nderkombetar. Miu Bushati eshte e vertete qe Shkelzen Berisha nuk te ka financuar muajin e fundit ???

                                             1. N
                                              Noci

                                              Sigurisht moj bole amerikanet e kane hetuar mire bashkepunimin e Rames me Gonigal dhe amerikanet nuk kane gjetur ndonje gje qe i ben dem sigurise amerikane,si dhe nuk kane gjetur ndonje problem korruptiv nga palet dhe e kane perjashtuar Ramen nga ky rast.Tani ti do t'ia mbushesh mendjen te gjitheve se parate e Nezes jane te Rames per t'a shpallur te korruptuar por amerikanet duket i kane ndjekur parate dhe kane dale te Nezes.Ti vazhdo e bjeri kavallit inatçor me grupin antiRama dhe antiamerikan dhe rritni sa me shume votat Rames

                                              1. A
                                               Argon

                                               Ç'fytyrë e neveritshme.

                                               1. E
                                                Eri

                                                Felliwesire e ndyre qe edhe ne enderr te del Eama. Po ben kaq vite vetem me mashtrime dhe genjeshtra pa fund.. po si nuk u lodhe more mashtrues ordiner . Rama, Rama, Rama,Rama ….per kaq vite . Tani fillove SHBA pse do Ramen, ai ka vjedhur …. O i poshtershko coj provat ne SPAK eshte kaq e thjeshte . Kujton se jane te gjithe hajdut si ty njeri 1 meter mbi toke . Kelysh komunisti. Ku i gjete moljonat qe bleve vilen ??? Na i trego qe ta dime nga hoja jote e ndyre. Na bej nje llogari . Ti je kryhajdut , manipulator i felliqur i shitur koke e kembe tek berishizmi , merr sterlimat tek Qimi …. Jeni mbledhur ca dagllahute dhe beni gam gam nate e dite . Ju ka dale boja fare , asnje nuk ju ka ne refene fare . Iku Kuksi Bushat , O Bushat , Bushat Apo i vodhi Rama ??? Ha ha ha .. hi .. hi Cu kenaqa. Helm nxirrni Helmi ju rente. Rama tallet me ju.Ai ju dhe Salen do. You gam votat nam .. ha ha ha .. Vemje te ndyre na i late Ramen gjithe jeten ne pushtet.

                                                1. I
                                                 Iliri

                                                 ky krimbi i hysni kapos eshte nje idiot i peshtire qe te ngjall krupen

                                                 1. A
                                                  Agimi

                                                  Mi i zi sterresic ke zemren qe vetem genjen , mashtron , manipulon . Na trego ku i hjete leket e viles . Kush ti fali . Se ne nuk dime qe gazetaret fitojne aqsa te marrin nje vile . Ka plot gazetare por asnje nuk eshte i gjate sa ty … ha ha ha . Na bej llogarine e viles o Bushat . Ketu tek gazeta e Mero Bazes . Ik more kelysh komunisti , kryehajdut … nuk ke goje ti te zesh ameriken ne goje se te vjen era qelb. Ia u peshtiroset fareShqipetareve me keta palogazetare … You llapni populli votat ia jep Eames sepse ju dhe ata qe te paguajne ju jeni per faqen e zeze , ku tu cojme . Mos harro vilen Bushat, na trego ku i gjete leket . Populli ne pritje te kesaj pergjigje !!!!!

                                                  1. H
                                                   Hasani i biri Hysenit

                                                   Si ka mundesi t'ju jepet hapesire ne media ketyre kelysheve te komunizmit? Sa i peshtire je o Bushat Hysni Kapo!

                                                   1. Ëndërrusi

                                                    Shpresa për rikthimin e kohës së ndritëshëme të Enver Hoxhës dhe Hysno Kapos nuk shuhet se ata kanë lënë pas ardhës të denjë si dy çunat e teze trimat e xha Zeqos Andi Bushati dhe Agim Nrshos

                                                    1. Y
                                                     Ylli

                                                     Asgje nuk kuptojne rilindjotet nga sa thote Bushati, nuk kane aq tru ne koke! Kjo eshte dhe arsyeja kryesore qe e sulmojne, me shume se sa nuk eshte zagari Rames

                                                     1. P
                                                      Pelion

                                                      Pirdh,Bushat pirdh se pordhët e tua vetëm haleja foltore i dëgjon dhe i shijon.

                                                      1. a
                                                       albatross

                                                       Ore po, një gazetar i paanshëm, ashtu si nuk je ti, e di shumë mirë që amrikoni sot të fërkon-nesër të dërrmon(jo të rreh me ca flakurima)

                                                       1. I
                                                        I Peremer

                                                        Denoncoje personalsht ne Spak osé hesht!

                                                        1. U
                                                         UNE

                                                         E ja, keshtu do ajo ambasade: pranon nipin e Kolekes, dhe te zbon ty nip i kapos. S'ke c'ben, hidhu perpjete po deshe. Ju ka marre dhe mbiemrin Rama, ai eshte vertet Kapo, o zvaranik.

                                                         1. P
                                                          Populli.

                                                          Sa i qute qenka ky dreqi te kishte bythen nga ka koken e koken nga ka bythen ky do bente cudira.

                                                          Lini një Përgjigje