Balla dhe Igli Hasani në varrimin e policit të vrarë në Kosovë: Përulje e nderim për Afrim Bunjakun

25 Shtator 2023, 19:09Politika TEMA
Balla dhe Igli Hasani në varrimin e policit të vrarë në

Taulant Balla ishte sot pjesë e varrimit të efektivit të rënë në detyrë, Afrim Bunjakut.

“Përulje dhe nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrës! Samadregj Vushtri, KOSOVA”- shkruan Balla.

Sic eshte lajmeruar me heret, ministri i Jashtëm, Igli Hasani si dhe ai i Brendshëm, Taulant Balla kanë udhëtuar drejt Prishtinës për të qenë pjesë e homazheve në nder të dëshmorit, Afrim Bunjakut në Kosovë.

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka ndarë dhe disa foto ndërsa shkruan për përuljet dhe nderimet e efektivit të rënë në detyrë, Afrim Bunjakut. Atij iu dha lamtumira me ceremoni shtetërore në varrezat e fshatit Samadrexhë të Vushtrrisë. Flamujt e të gjithë institucioneve u ulën sot në gjysmë shtizë.

17 Komente

 1. S
  Shqipëtari

  Balla dhe Hasani shume mire benë qe nderuhan policin e vrare nga Serbet ,kjo tregon qe Shqipetaret jane vellezer me nje pjese te Kosovareve ,por nje gjë dime ne qoftese do ndodhte ne Shqiperi asnje koqevar nuk fo vinte .ngushellime familjes .

  1. T
   Tringa

   Qenke komplet i painformuar! Shumë kosovarë (shqiptarë, jo serb të Kosovës) janë të gatshëm të vdesin për Shqipërinë! E kam përshtypjen se më shumë kosovarë (shqiptarë, jo serb të Kosovës) do të vdisnin për Shqipërinë se vetë banorët e Shqipërisë, megjithëse janë demoralizu nga mungesa e ndjenjave patriotike te vëllezërit në Shqipëri!

   1. M
    Marko

    Tringa@ nuk i nevojitet Shqiperise ndihma juaj. Ju nuk keni nevoje te vdisni per Shqiperine. Ju mbroni vehten ate beni o koqevare.

    1. l
     leo

     SHUME E VERTETE KJO ,KOSOVARET JANE ATDHETAR DHE KUR NUK TE LENE NE BALTE FLAS PER MENTALITETIN E TYRE KU DO QE ESHTE NEVOJA KUR JANE NE PYTJE SHQIPETARET DHE SHQIPTARIJA ATO KUR SE KURSEJN VETEN JAN PER SHEMBULL, EDHE SHQIPERIJA KA DJEM DHE VAJZA QE VERTET JANE PER CDO RESPEKT POR PER FAT TE KEQ KA DHE TE TILLE QE PERVEC HUNDES NUK SHOFIN ME LARG. POR NUK DUHET TE KRIJOJME VIZION TE GABUAR PER GJITHE SHQIPTARET E SHQIPERISE DUKE U BAZUAR NGA KOMENTUESIT NE GAZETEN TEMA QENT E MERO BAZES DHE POLITIKES PROSERBE TE EDIT

    2. T
     Tahir Aliu

     Shume Shume gabim jeni,kosovaret tě paret do tě vinin per ngushllime dhe per lufte neqoftese do tě jete nevoja.

    3. D
     Duhet te jet hoxha

     Serbet greket italanet marin dhe priftin ne varrime ,,,turqit marin hoxhen ,,,dhe ata shteterore i bejne ,,,po ju pse se merni ,,,,njeriun e zotit ,,allaut ,,,apo ....qoft i xhenetit

     1. K
      Koli

      Or Qeveritare:Blini Arme,Forconi ni mbrojtjen.Mos u merrni me Ameriken:Ju thane shkatrroini te gjitha,por tani vetem Breket ju kane ngele.Shtet Leshi;Mos u mbani me NATON,po ju sulmoji Greqia,Nato thote jeni dy shtete te Natos zgjidheni vete.

      1. O
       Ok

       Kosova per 1 Polic te vrare i vrau 4 Kerrma Serbe.Ju qeveritaret tane:Nje Grek Shkerdhate Vrate (Kacifas),dhe desh ju Mbyti Gerqia.Blini arme or Legena:Serbi prandaj shet pordhe se eshte Armatosur deri ne dhembe.

       1. a
        agim

        Po ajo bushtra kryetarja e kuvendit Nikolla pse nuk ka shkue apo ka qene duke lyer floket !!

        1. I
         Iliri

         POLITIKA DHEPOPULLI SHQIPTARE DUHET TE BEHEN 1 NJE PER INTERESAT KOMBETARE, JO SUPOZIME , NE ASNJE MENYRE NDARJE KRAHINORE ! KRAHINAT SHQIPTARE DHE SHQIPTARET JANE PASURI E KRIJUAR NGA ZOTI !

         1. f
          fb

          Sa ngjashmeri " Operacioni Beleri" ne jug te vendit me veprimin kriminal ne veri te Kosoves???????...nje dallim se Policia e Kosoves veproi me dinjitet, kurse FA tona me gjume te thelle.

          1. R
           Rovena

           Shqipetari@ shume sakte e ke thene. Koqevaret jane popuull turk dhe nuk kane asnje lidhje me shqiperine. Ky Ministri i brendshem i joni shume gabim beri qe shkoj atje ne varrim.kush nga koqevaret kane ardhur kur ne Shqiperi ne varrim te policeve qe jane vrare .

           1. E
            Enveri me Mehmetin e Kadriun

            Po dhe shqiptaret popull turk jane ,,,80% myslyman ,,,,,kosova 96%

           2. E
            Emigranti Deutschland

            Policin e vrau kurti ajo cfar ndodhi ne kosove eshte organizuar ne kelyshi turk albin kurti njeriu me problematikne Ballkan.

            1. G
             Gazepi

             Po çpune kane rilindasit patronazhista ne Kosove??? Kosova ka shtet dhe polici me te komsoliduar se ne. Imagjinoni keto dy ministra qe jane per burg te dy. Ssuhen lejuar te shkojme ne Kosovë sepse jame anti shqiptare dhe komunista. Kurti ka minimumin e korrupsionit ndersa xhepisti gjate ka gjysmen e qeverise ne burg

             1. T
              T

              Po rama bq pse nuk shkon, apo ndihet keq per humbjet e vucicit.

              1. A
               Arbeni

               Është në traditën shqipëtare që në mort të shkohet për t’ju gjendur pranë të afërmve.Për këtë gjë kanë shkuar edhe dy ministrat e qeverisë së RSHqipëris në shenjë mbështetje e solidariteti me familjen e policit të vrarë nga terroristët serb dhe qeverisë së Republikës së Kosovës.Nuk është njësoj vrasja e një polici në Shqipëri nga kriminal shqiptar dhe ndryshe nga vrasja e policit kosovar nga një bandë terroriste e ardhur nga Sërbia.

               Lini një Përgjigje