110 vjetori i pavarësisë: Rama propozon një Kuvend të përbashkët Shqipëri-Kosovë

20 Qershor 2022, 11:40Rajoni TEMA

110 vjetori i pavarësisë: Rama propozon një Kuvend të

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i bëri kërkesë homologut të tij Albin Kurti për ngritjen e një Kuvendi të përbashkët Shqipëri-Kosovë.

“Puna e dy kryetarëve të Kuvendeve ka kaluar në një nivel tjetër”, deklaroi fillimisht Rama.

31 Komente

 1. E
  ERTV

  Rent kudo, dyke bërtitur, Nëpër shekuj faqe-ndritur, Flamurin duke valvitur. Rrent ore maratonomak. O Gjigand i Rilindjes që po tall k... me Shqiptarinë. Veç me u duk dhe me qenë në qendër të vëmendjes...

  1. L
   Lala i Lushnjes

   Eee, këtu ia fute kot mor lal. A e kupton rëndësinë e një komisioni të përbashkët? Vraje mëndjen te marrt e mira të martë. Duhet të bëhet pa tjetër, do të jetë një "Lidhja e Prizërenit,.

  2. r
   redi

   propozim shume i mire nga ana e z.rames.Sot me shume se kurre ne kemi nevoje per njeri tjetrin.Urime pa fund per kete takim dhe urime pafund per cdo gje qe po bisedoni ne te mire te dy vendeve.

   1. a
    alfred

    Perbashkimi ben fuqin dhe bashkepunimi na jep nje shtyse te madhe per te ec perpara.

    1. L
     Lindita

     Nje propozim vertete shume i mire

     1. l
      livia

      ide shume e mire nga ana z. rama

      1. T
       Tukja

       Do ishte e mrekullueshme po te realizohej dicka e tille , do na kishte zili gjithe bota

       1. S
        Sabi

        Kjo po e po por e mira do ishte te beheshim nje shtet i perbashket dhe te hiqej kufiri

        1. L
         Lala i Lushnjes

         Javash, javash bëhet shelegu dash o Sabi.

        2. A
         Anila

         Propozimet tuaja zoti rama gjithmone jane shume te mira shpresojm me lajme tmira

         1. A
          Arnold

          Nje propozim i denje per te treguar se jemi gjithmone krah i njeri tjetrit

          1. R
           Redi

           Bashkepunimi dhe bashkimi na ben akoma me te forte dhe na jep mundesi te kemi zhvillim te metejshem

           1. a
            ani

            Do ishte akoma me historike se ky takim i sotem qe bete do ndihesha shume mire ta shifja nje kuvend te tille

            1. t
             tan k

             presim te behet realitet tani se ju i mbani fjalet nuk dilni prej llafi

             1. B
              Bashkim

              Kjo do ishte nje gje teper e mir dhe shpresoj shume qe te realizohet

              1. L
               Leo

               Nese kjo gje do te realizohet ka per te na bashkuar akoma me shume me njeri tjetrin

               1. G
                Granit

                Sa zili do na kishte gjithe bota nese do mund te realizohej kjo gje

                1. J
                 Joni

                 Nje propozim shume i mire nga ana juaj dhe shpresoj shume qe te realizohet pasi ka per te na bashkuar dhe forcuar me shume me njeri tjetein

                 1. t
                  tosi

                  me vjen mir qe gojet e liga tani jan te "sqaruara" .

                  1. t
                   titi

                   bravo me vjen mir qe njerzit zun mend qe rama kurr do e trradhetoj kosoven ????

                   1. E
                    Eralb

                    Duhet me sesben nje kuvend i perbashket sepse eshte menyra me e mire per te perfaqsuar te gjith shqiptaret

                    1. L
                     Leda

                     Do ishte fantastike po te behej. Do i tregonim gjithe botes se shqiptaret jane do te jeni perhere te bashkuar

                     1. t
                      tili

                      Shpresoj qe ky kuvend i perbashkt te ralizohet qe te gjithe te shohin raportin e mire qe gezon shqiperia me kosoven

                      1. r
                       redi

                       Me ane te ketij kuvendi te perbashket do forcohet akoma me shume marredhenia mes kosoves dhe shqiperise

                       1. D
                        Dritan

                        Nje ide mjaft e mire nga ana juaj shpresoj qe te realizohet sa me shpejt

                        1. s
                         sadik

                         keto datat perhere i qelloni , mezi po pres ta ndjek kete kuvend

                         1. D
                          Durim

                          Nje mendim i sakte si gjithmone shpreosj te realizohet sa me pare sepse do na bashkoje akoma e me shume me Kosoven

                          1. A
                           Ani

                           Nese kjo gje behet do te jet veret dica e bukur per 110 vjetorin e shqiperis

                           1. A
                            Andi

                            Kuvendi i perbashket per 110 vjetorin e vendit do te jet vertet nje dhurat e bukur pervendin tone nje vend i baskuar dhe me i fort se kurr

                            1. A
                             Astrit

                             Presim qe te realizohet dhe ky kuvend sepse pas mbledhjes se dy qeverive u ndermoren vendimet e duhura per zhvillimin e vendeve

                             1. A
                              Ana

                              Urojm qe te realizohet dhe takimi i kuvendeve per pervjetorin e pavarsise sepse do merren vendimet e duhura per zhvillimin e vendit

                              Lini një Përgjigje