Kurti pret Ramën me ceremoni shtetërore, nis mbledhja e dy qeverive

20 Qershor 2022, 11:09Rajoni TEMA

Kurti pret Ramën me ceremoni shtetërore, nis mbledhja e dy qeverive

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka pritur me ceremoni shtetërore, homologun e tij nga Shqipëria, Edi Ramën.

Pjesëmarrës janë të gjithë ministrat e të dyja shteteve, kurse mbledhja pritet të nis.

Në këtë mbledhje do të nënshkruhen disa marrëveshje, kurse pas saj, do të ketë edhe një konferencë për media.

Kohëve të fundit, Rama e Kurti kanë pasur dallime në lidhje me Ballkanin e Hapur.

Kjo mbledhje po mbahet me moton “Të përbashkuar”. Kjo është mbledhja e tetë e qeverive të Kosoës dhe Shqipërisë.

31 Komente

 1. V
  Veritas

  Ore ne parkim eshte zhvilluar ceremonia shtetrore e Kosoves? Se mu duk pak e cuditshme dhe me hten te drejten unk mbaj mend ku jan zhvilluar ceremonit e Kosoves me shtetet e tjera

  1. A
   Ana

   Nje ceremoni mbreslenese nje pritje dinjitoze shpresojm te mbaroj me po kaq emocione te forta sa nisi

   1. F
    Fatma

    Nje ceremoni shume e bukur dhe nje pritje e denje nga ana e kosoves per kryeministrin tone

    1. t
     toni

     nje pritje shume e bukur me pelqevi ????

     1. t
      tini

      bravo shume pritje e bukur suksese 2 shteteve per marveshjet

      1. D
       Dea

       Nje pritje e denje per kryeministrin tone. Presim qe nga kjo mbledhje kaq e rendesishme ata te dalin me projekte fitimprurese per te dyja palet

       1. G
        Gledi

        Nje ceremoni dhe nje mikepritje plot emocion! Marredhenie te cikat po forcohen dita dites dhe po na tregojne se ne jemi te pandara!

        1. I
         Iris

         Jemi te sigurt qe nga kjo mbledhje na presin shume projekte pozitive per te dy vendet ! Kemi besim te ju z.kryeminister rama

         1. L
          Lela

          Uroj qe nga ky takim te degjojme lajme pozitive prej te dyja paleve

          1. f
           flamuri

           Nje pritje madheshtore ashtu sic e meritoni

           1. B
            Bledi

            E sakte si pritje dhe e kordinuar shume mire , bravo kosoves qe na rrespekton kaq shume

            1. A
             Alvisa

             Nje pritje shume e mire kjo e sotmja nga ana e vellezerve tane

             1. r
              redi

              Keshtu ka lezet sepse marreveshja eshhte gjeja me e mire qe mund te bejme me njeri tjetrin.Shqiperi Kosove jane nje dhe te bashkuar jemi akoma dhe me te forte

              1. a
               alfred

               nje pritje sic i ka hije nje njeriu si Rama sepse eshte vertete nje lider i veretet dhe nje njeri me shume vlera.Nje ceremoni vertete madheshtore nga ana e Kurtit per pritjene e Rames

               1. J
                Jorgo

                Nje pritje shume e mire nga albin kurti ,shpresojme qe me ane te kesaj mbledhjeje te kete sa me shume bashkepunime dhe realizime projektesh

                1. L
                 Lesio

                 Zemra mal kur shikojme shqipetaret se bashku , jemi 1 ????????????????????????????????

                 1. L
                  Leo

                  Shpresojme te kemi nje marreveshje te suksesshme mes qeverive tona , pasi duhet qe te bashkepunojme per te ecur perpara ????????

                  1. A
                   Arber

                   Nje ceremoni e denje per kryeministrin tone ishte mirorganizuar cdo gje me Se miri

                   1. K
                    Klea

                    Nje ceremoni shume e bukur dhe ku ka me Bukur se ti shohim te dy kryeministrat bashke

                    1. L
                     Luis

                     Ishte nje ceremoni teper e organizuar dhe nje mikpritje teper e bukur. Nje emocion shume i madh qe keto dy vende po bashkepunojne me njera tjetren

                     1. G
                      Gesti

                      Nje mikpritje e duhur qe i shkon per shtat kryeministrit tone????????.Respekte kryeministri yne,na nderoni sot ne Prishtine sic beni gjithmone!

                      1. S
                       Santi

                       Uroj qe nga kjo mbledhje te kemi pergjigje pozitive???? Nje organizim perfekt per te pritur kryeministrin shqiptar!

                       1. B
                        Beni

                        Nje pritje dinjitoze mes vellezerve per me shume pune te mira per shqiptaret

                        1. N
                         Noel

                         Shpresoj te kemi lajme pozitive dhe sa me shume suksese ne keto bashkepunime

                         1. G
                          Goni

                          Keshtu duhet te jete fryma e bashkpunimit mes dy vendeve per tu bashtuar sa me shum

                          1. k
                           koli

                           Krenari e madhe per mikepritjen qe i beri zoti Kurti, zotit Rama, ashtu sic i ka hije

                           1. g
                            gazi

                            Sa mire qe po forcojne marredheniet mes njera tjetres me ane te ketyre marreveshjeve qe do kene nje ndikim pozitiv dhe tek zhvillimi ekonomik i gjithesecilit

                            1. M
                             Marko

                             Nje mblejdhje e cila do te shtoj akoma dhe me shume bashkupnimin midis dy vendeve

                             1. A
                              Andi

                              Rama nje lider i cili do te shtoj akoma dhe shume bashkpunim mes kosoves dhe shqiperis po dhe me komplet rajonin

                              1. A
                               Ana

                               Kishin realizuar nje pritje me te vertet te bukur sic i ka hije te pritet z. Rama. Nga kjo mbledhje midis dy qeverive do perfitojnw dy vendet tona

                               1. A
                                Astrit

                                Lideri yne meriton te pritet ne menyre te tille sepse ai gjithmon ka menduar per zhvillimin e metejshem te kosoves

                                Lini një Përgjigje