FOTOT: Sulmohen me gurë nga serbët veturat e disa mediave nga Shqipëria

30 Maj 2023, 16:00Rajoni TEMA

FOTOT: Sulmohen me gurë nga serbët veturat e disa mediave nga

Situata në veriun e Kosovës vijon të jetë e tensionuar.

Gazetarët të cilët po raportojnë zhvillimet e fundit në komunën e Leposaviçit, janë sulmuar me sende të forta nga persona të maskuar.

Automjetet e televizioneve shqiptare A2 CNN dhe Panorama TV janë sulmuar dhe thyer nga disa persona të maskuar, të cilët dyshohet se kanë qenë të pranishëm edhe gjatë protestave të djeshme në komunat veriore.

 

Lini një Përgjigje