Gjukanoviçi nis procedurat për shkarkimin e Abazoviçit pas marrëveshjes me Kishën serbe

3 Gusht 2022, 11:23Rajoni TEMA

Gjukanoviçi nis procedurat për shkarkimin e Abazoviçit pas

Partia Demokratike e Socialistëve e Milo Gjukanoviçit do të nisë sot një nismë për mocion mosbesimi ndaj Qeverisë së drejtohet nga Dritan Abazoviq

Kjo pasi Abazoviç e ka nënshkruar një marrëveshje themelore me Kishën Ortodokse Serbe.

Përmes një deklarate në Twitter, ky subjekt politik ka thënë se iniciativa është e hapur për të gjithë ata deputetë që besojnë që qeveria duhet të jetë e përgjegjshme ndaj interesave të Malit të Zi.


“Marrëveshja e nënshkruar sot, e cila është në kundërshtim me Kushtetutën e Malit të Zi, do të pezullohet menjëherë pas zgjedhjes së Qeverisë së re”, thuhet në njoftim.

2 Komente

 1. B
  Baca

  Edhe shqiptari me i mire nuk do e bente kaq mire sa po e ben Milo Gjukanovic. Edhe Abaz edhe viç edhe mashtrues katundi. Thjesht nje farēprishur. Faleminderit Prrsident!

  1. ?
   ?./

   Sa Hamzara dhe Esatër ka kombi shqiptar! Dhe sa pak Avni Rustema.

   Lini një Përgjigje