Milaim Zeka: Albin Kurti mund të shpallet non grata nga SHBA dhe BE, nëse vazhdon të ndërhyjë në...

8 Shkurt 2024, 14:45Rajoni TEMA
Milaim Zeka: Albin Kurti mund të shpallet non grata nga SHBA dhe BE,

Analisti Milaim Zeka deklaroi se kryeministri i Kosovës Albin Kurti mund të shpallet non grata nga SHBA dhe BE, nëse vazhdon të ndërhyjë në proceset demokratike në Ballkan.

Sipas Milaimit, Kurti po ndërhynë në zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut, ndërsa tani po sulmon kryeministrin Ali Ahmeti.

“Me aq sa unë kam informacion, nëse Albini do vazhdojë kështu, ka shumë mundësi që ky njeri të shpallet non grata nga SHBA, Britania dhe BE.

Sepse ekziston një rregullore, ata njerëz që i pengojnë proceset demokratike në Ballkan, mund të shpallen non grata.

Jo që Albini ka vjedhur, por është bllokuesi kryesor i gjithë proceseve demokratike në Ballkan, tani po përzihet në zgjedhje në Maqedoni, ka futur njerëzit e vet. Dikur e tenoi në Shqipëri, dështoi, tani po sulmon Ali Ahmetin”, tha Zeka i ftuar në “Breaking”. 

 

 

15 Komente

 1. U
  Une.

  I dashur Milaim. Lere Ameriken menjane dhe na thuaj se pse Albini i ben keto "karrleqe". A i ben se eshte shejtan api se eshte budalle. Keto duhet te kuptoje populli i Kosoves....Duket sikur keni frike nga Albini dhe i bini verdalle nga Amerika....

  1. S
   Sadiu

   Po ai zagar futi brenda President Thaçin tani kërkon të godasin çlirimtarin tjetër të Shqiptarve Ali Ahmetin. E thuaj po deshe që ky nuk është çirak i Sërbve.

   1. C
    Celo Mezani

    I ka te dyja. Edhe Sociopath edhe Çirak i zellshem i Serbise.

    1. Q
     Qorr Ilazi

     Ku na e shef atë clirimin në FYROM. Ky al ameti, hoqi Arben Xhaferrin arbnor dhe riinstaloi bashkim- vallzimin e shqiptarëve të shndërruar në pakicë tipike...

    2. p
     pilo Lala

     Ali Ahmeti eshte shtylla e Shqiptareve ne Maqedoni. Arritjet e Shqiptareve, me Kryeminister, Kryetar Parlamenti, Ministra, nuk i ka pasur kurre me pare ne Maqedoni, vetem zotesia e Ali Ahmetit i beri te mundur. Ali Ahmeti vetem te shkruaj disa letra per Albinin ne Bruksel, Amerike, dhe ata mezi presin ta ndeshkojne nje kastravec si Albin Kurti. Kerkon te sjelle percarje kudo, ne Presheve, Maqedoni, Mal i Zi. Shqiperia ja theu turinjte, kur tentoi te nderhynte ne zgjedhje.

     1. B
      BDI për integrim në HALE

      si ato pashatë arnaut të osmanëve që vinin me ekspedita ushtarake e digjnin Arbninë Ali Shukria - 20 përqind

      1. a
       ali qameti haleiu

       betonarme me shufra teli - 3 mm

      2. a
       astriti

       milaim ,te jesh i sigurte qe nongrata per albinin nuk do te cfaqet kurre .

       1. X
        XYZ

        Po Milovic pse ti dhe Spiuni shumbekombesh Baton Derrkuc Haxhiu jeni debuar nga vendlindja , gra kurva ka shume po burre me kurve se ti o Milaimovic zor se gjen ne boten mbare.

        1. s
         sapa

         Kur nuk vjedh popullin e tij as qe behet fjale per nongrata!

         1. K
          Kosova ne rruge pa kry

          )kurti praktikisht eshte nongrata! Po VV?

          1. N
           Nik

           Po e tha "Znaçka" Llapaqeni u "krye" kjo pune!

           1. X
            Xheti,KS

            Foli ,,znaqka,,! E di Kadri Veseli kush je ti!

            1. O
             Oktopodi

             FJALE ylle ke shkruajtur.

             1. I
              Ilir

              Nga e di ti kar?! O kar, qe as shqip nuk di te flasesh!

              Lini një Përgjigje