Minxhozi: Kriza reale s’janë zyrat e 4 komunave, por çarja mes qeverisë së Kosovës dhe SHBA-të

1 Qershor 2023, 22:35Rajoni TEMA

Minxhozi: Kriza reale s’janë zyrat e 4 komunave, por çarja mes

Për analistin Skënder Minxhozi, kriza aktuale e Kosovës është marrëdhënia e saj me perëndimin dhe jo thjeshtë godinat e katër komunave.

Duke folur në ‘Real Story’ të Sokol Ballës, Minxhozi tha se deklaratat e Albin Kurtit ndaj ambasadorit amerikan janë ‘haxhiqamilizëm’.

“Ku eshte kriza sot ne Kosove? Mendoj se kriza nuk qendron ne pushtetin qe ngerthejne 4 zyrat rajonale, por carja qe ka ndodhur mes qeverise dhe SHBA eshte pika e krizes sot.

Ambasadori ka krijuar kushtet qe Kurti te votohet dhe ai garanton ne cdo moment pavaresine juridike.

Si mund te thote ai se nuk me ka votuar ambasadori, ky eshte ‘haxhiqamilizem’. Nese Kurti do i jepet hobive te tij ideologjike dhe shperfill kushtin qe garanton sot qenien e Kosoves si shtet, atehere ketu nuk ke kuptuar asgje” – tha Skënder Minxhozi në “Real Story”.

3 Komente

 1. E
  Eni

  Minxhozi mendon gjithnje si komandanti.

  1. D
   Dakord

   Pavarësisht se mund të kesh të drejtë, do bëje mirë mos flasësh se edhe heshtja flet. Ne duhet të ruajmë dinjitetin kombëtar. Po të kishim pasur ushtrinë dhe armatimet që shkatërroi shiti dhe vodhi saliu, serbia nuk do hidhte nga këto vickla sot. Po, Albini mund të jetë gabim, por mëshoji më fort gabimeve dhe krimeve të serbisë zotëri.

   1. S
    Serozisht Edvin Rama

    Këtë gazepin bifocal do ta bej ambasador ne Veri, prane qeverise se Tomës. Qetësohet edhe Arta Dade kështu.

    Lini një Përgjigje