Turistja rumune vjedh 2 mermerë në Akropoli, ndalohet nga policia

20 Shtator 2023, 16:24Rajoni TEMA

Turistja rumune vjedh 2 mermerë në Akropoli, ndalohet nga policia

Një grua 36-vjeçare rumune është ndaluar nga Policia, pasi ka tentuar që të marrë me vete në shtëpi si suvenir 2 mermerë nga Akropoli. Ngjarja ka ndodhur, mëngjesin e së martës.


Ajo zgjodhi që të bënte një vizitë në Akropol dhe i ka lënë aq mbresa saqë ka vendosur që të marrë një copëz të saj me vete.

Mirëpo, ajo u pikas nga policia që bënë të mundur ndalimin e saj. Nuk dihet nëse, 36-vjeçarja ka qenë në dijeni ose jo, që kjo është një vepër penale.

5 Komente

 1. v
  vasjan

  Besoj se rumunet jane hajdutet me te medhenj ne ballkan.

  1. .
   .

   Jo ore joooo jane te marrosur me Kulturen Helene, sa qe nuk llogarisin as ndeshkimin. $$$$$$$$ Gur vodhi (per kujtim) i cili nuk eshte byrzilik floriri qe te shitet. Ne kundershtim me Arnautat pa identitet qe mundohen te vjedhin Historin e lavdishme Helene.

   1. j
    janullatos topefagos

    mos i shaj arnautat se te kane bere koken

    1. C
     Cipras

     Po mor evgjit gre qire po merr vajin e lyej bithen se pas meshes se bythes do çkepeni burre me burre. Yt u shofshi mer byth shpartalum

     1. T
      Tafejti

      Gjysma e Ger qise eshte toke shqiptare o i paudhe. Po ku e din ti... Ti don vetem kar me bythe o pis evgjit grek qe mban era mut

     Lini një Përgjigje