Artikulli skandaloz i "The Sun": Shumica e emigrantëve janë vrasës dhe përdhunues (merr shembull një shqiptar)

20 Janar 2023, 12:28Sociale TEMA

Artikulli skandaloz i "The Sun": Shumica e emigrantëve janë

Media britanike  “The Sun” ka publikuar një artikull  në të cilin thotë se e shumë nga emigrantët që hynë në Britani janë “vrasës, terroristë dhe përdhunues”, dhe për këtë përdor shembullin e një personi për të cilin pretendon se është shqiptar.

Personi në fjalë, sipas medias britanike ka vrarë gruan dhe ndodhet në Angli ku kërkon azil pasi ka frikë se mund të vritet në vendin e tij për shkak të gjakmarrjes.

"Tregtarët e drogës, gangsterët , mashtruesit dhe përdhunuesit e fëmijëve janë gjithashtu në mesin e dhjetëra mijërave që kanë kaluar Kanalin – shumë prej tyre jetojnë në shtëpi të financuara nga taksapaguesit dhe marrin para në dorë, ndërsa punojnë ilegalisht", shkruan "The Sun".

"Por në një rast befasues, një shqiptar që vrau gruan e tij nuk mund të dërgohet në shtëpi për arsye të të drejtave të njeriut nga frika se familja e viktimës së tij do ta ndjekë dhe do ta vrasë.", vijon media britanike.

"Ai tani punon një lavazh makinash me para në dorë pranë një supermarketi Waitrose në Northamptonshire ndërsa kërkon përfitime dhe lufton për azil përmes gjykatave me ndihmën ligjore të financuar nga taksapaguesit", vijohet më tej në artikull.

Media britanike shkruan se shqiptari mburrej me të kaluarën e tij kriminale.

"Shqiptari konfirmoi se vrau gruan e tij, duke shtuar: “Bëra dhjetë vjet burg. Tashmë kam një problem të madh në Shqipëri. Nëse kthehem, familja e gruas sime dëshiron të më vrasë. Dua të qëndroj këtu sepse jam i frikësuar. Kam ardhur për një jetë të re. Unë jetoj në Northampton dhe kam një të dashur me një fëmijë. Mbërritjet me precedentë të rëndë kriminalë monitorohen nga shërbimi i sigurisë MI5 dhe agjenci të tjera të ndryshme si dhe nga Home Office", thuhet në artikull.

8 Komente

 1. G
  Gaz

  Nuk po genjejne! Po te shohesh intervistat qe ne japin jane: gjakmarrje, perdhunim, trafikim,bixhoz, droge. Ndoshta neve nuk peqen por realiteti ky eshte. ( nqs nuk besoni pyetni ato qe marrin letrat)

  1. "
   "....nese gervish sadopak nje myslimon shqipfoles

   Beqiraaaaaaaaaa tourkalvanoi, qelbet boten anembane shurre arabi..... ptuuuuu plehra arabe!

   1. k
    k

    Ku eshte skandali se une nuk e shikoj. Një vrasës që vret dhe pastaj ka frike nga ndeshkimi ? Ndeshkuesit duhen dekoruar.

   2. b
    ben

    ça ka skandaloze ktu , keshtu bejn 90 % e shqptareve mashtrojn me azilin shajn shtetin e tyre pastaj kur fitojne azilin dalin me shqipnje ne duar si patriota te medhenj

    1. k
     kjo duhet quajt The Sume i shko me shum

     No Comet .

     1. t
      tata luigji

      Kete sumqirin ta kthejne ne shqiperi dhe per vrasjen qe ka bere ti fusin 40 vjet burg ne spac,pasi te dalin te kerkoj te behet british Fuck all this people

      1. z
       zeni i kurves lirie

       Ketij cubit qe ka vrare gruan dhe kerkon azil!!!!!! Ketij duhet shkerdhy i tere fisi, po si duhesh te marresh azil si vrases mor ndyrsire Une mendoj se shteti anglez duhet tu bej nje skaner te gjitheve pa perjashtim,dhe te na sjellin pjesen tjeter te ketyre cobaneve se u be nami fluturoj kg mishit 20 mij lek si rezultat i ikjes kesaj shtrese. Bile vete shqiperia duhet bere kerkes per kthim

       1. T
        Tropoja

        Note proteste direkt Anglise,mullah barjami dhe olta xhufka

        Lini një Përgjigje