Atmosfera e Krishtlindjes në Sarandë, Rama: Ndër më të bukurat sipas Forbes, Traveler dhe European Best Destinations

10 Dhjetor 2023, 13:03Sociale TEMA
Atmosfera e Krishtlindjes në Sarandë, Rama: Ndër më të

Magjia e festave të Fundvitit ka përfshirë edhe qytetin bregdetar të Sarandës, duke e renditur tregun e Krishtlindjeve ndër më të mirët në Europë.

Kryeministri Edi Rama ndau sot në rrjetet sociale shkrimet e botuara në Forbes, Traveler dhe European Best Destinations, të cilat kanë përshkruar atmosferën festive në qytetin e  Sarandës, i cili është destinacioni i mijëra turistëve vendas e të huaj gjatë sezonit veror, por jo vetëm.

“Saranda destinacion edhe në dimër. Atmosfera festive e Krishtlindjeve sarandiote, ndër më të bukurat sipas Forbes, Traveler dhe European Best Destinations”, shkruan Rama.

Në tregun e Krishtlindjes në Sarandë mbizotërojnë dekorime vezulluese, shesh patinazhi, karusel, kasolle druri dhe skena për muzikë dhe aktivitete të ndryshme kulturore në këto ditë festash.

Vitet e fundit Saranda po tërheq gjithnjë e më shumë turistët e huaj, shkak për këtë janë bërë edhe investimet e rëndësishme si shkallaret, bulevardi, ndriçimi, sinjalistika, që i kanë dhënë tjetër pamje qytetit bregdetar.

7 Komente

 1. K
  Kemi ne merak te madh

  Shoke te Partise ngjyre muti me falni te PS behuni burra dhe pregatituni per njr ngjare te rende qe do te ndodh ne parti: Erjon Veliaj nuk mund t'a duroj kete turp qe te konkurohet nga Saranda dhe Titana te dale e dyte, ai tashme e ka marre vendimin do te te bej vetevrsje.

  1. B
   Black jack

   E bone !, po kujt ja bone , Sala Dhe trushplamet vetem te shajne dine and te lemerisin

   1. B
    Ben

    Kur shkruan Forbes pse duhet Rama thote ??

    1. X
     Xheki

     Sepsr është injorant dhe narcist!

    2. S
     Shkëlqen

     Po përse nuk thoni që këtë punë e ka vënë në vijë duke e ndjekur hap pas hapi kryetari i ri i Bashkisë Sarandë, z. Olti Çaçi. Se për shëmbull Saranda nuk shkëlqente vjet për vit të ri. Shkalaret ishin dhe vjet, sinjalistika ishte dhe vjet po dhe ndriçimi po ashtu. Të lumtë zoti Kryetar suksese dhe më tej.

     1. A
      AntiCensura24517896

      ce do e dhiu kur foli piktori......

      1. L
       Luli

       Bravo Saranda!

       Lini një Përgjigje