Avokat Ngjela: Bravo kuksianët, nderuan nënën Mbretëreshë, na nderuan dhe neve. Mirënjohja vlerë e madhe

9 Shtator 2022, 20:11Sociale TEMA

Avokat Ngjela: Bravo kuksianët, nderuan nënën

Avokati Spartak Ngjela ka vlerësuar qëndrimin e kuksianëve që jetojnë në Britani, në funebrin e Mbretëreshës së Britanisë Elisabeth II ditën e djeshme.

Në një shënim në facebook, avokati shkruan se qëndrimi i kukasianëve nderoi jo vetëm Nënën Mbretëreshë por edhe shqiptarët kudo që ndodhen.

Më tej në shënim ai citon edhe një thënie të filofozit grek Aristotel se ‘mirënjohja është virtyti më i madh i njeriut të qytetaruar’.

“Bravo kuksianet! E nderuan Mretëreshën e Britanisë  në një mënyrë tërësisht humane. Mirënjohës për ndihmën që u dha Britania dhe Mbretëresha Elisabeth në këta 20 vite, si emigrantë të punësuar.  Një ndihmë e madhe ka qenë kjo për një popull të varfër që me burimet e tij i jepte energji elektrike gjithë Shqipërisë dhe vetë jetonte në varfëri ekstreme. 

Bravo! Na nderuat të gjithëve me qëndrimin tuaj të një moraliteti të lartë në funebrin e Mbretëreshës së Britanisë, e cila ndërroi jetë dje në datën 08 shtator 2022. Mirënjohja, na ka thënë Aristoteli, është virtyti më madh i njeriut të qytetëruar.

Vlerë shumë të madhe morale treguan këto ditë banorët e Kuksit. Ata treguan edhe një herë, si në shekuj, që janë një shoqëri me moral shumë të lartë. Vlerësim për ta, që i dhanë vlerë shoqërore të gjithë shqiptarëve kudo ku ndodhen” – shkruan avokat Ngjela.

7 Komente

 1. E
  Eni

  Asgje nuk kuptova...qe eshte koqe ky dihet....kur ishte hetues ne Durres vinte bast e hidhej ngs kati dyte....koqe komplet....nuk I kishte faj Enveri

  1. E
   E verteta dhemb....

   Rrot cari, te lash gojen e piset kur te citosh Aristotelin....kjo pasi pasardhesit e tij greke mbushen zorren e thare e nje mln tourkalvanoi-ve e ti qelbanik plak nuk the kurre nje flm!?

   1. M
    Mondi Vlore

    Keto turpe dhe lepirje vetem ne Shqiperi mund te ndodhin. Jemi vend pa shtylle kurrizore, bravo ne!

    1. S
     Shefqet Çela

     Gaboj unë apo po lajthit vërtet ky avokat. Nderimi i një të vdekuri është virtut i njeriut të kulturuar qoftë mbret apo kushdo tjetër. Po ne pse na paskan nderuar Kuksianët?

     1. G
      Gushellime Taki per Nanen

      po si na la more Taki ,si na iku , si na pordhi ,si e si si si iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii oiiiiiii oiiiiiiiiiii

      1. L
       Loni pe Saigoni

       Nuk ka mjerim me te dhimbshem se mjerimi me lluster avokati

       1. C
        Catch 22

        Si mund te Nderosh Mbretereshen kur I futesh ilegalisht ne Shtetin e saj,I merr te gjitha te drejtat ne vendin e saj me emra fallco kur vendi yt nuk te jep asgje, shperdoron besimin qe morre nje Azil dhe fillon me droge, perdhunime,vjedhje, vrasje dhe mbi te gjitha shan dhe se si jetojne jeten e tyre te pabeset se parate e anglise te pelqejne por islamin e anadollit nuk e heq . Ky Ngjela nuk I njef fare anglezet, Anglezet I urrejne azilantet fallco qe perfitojne ne kurriz te ligjeve angleze. Malokeria nuk perfaqeson Kulturen e shqiperise por llumin e saj. Po Te Donin mbretereshen nuk I mbushnin burgjet e anglise ti ushqej mbreteresha falas. Sa hipokrit ky Ngjala I rritur ne bllok komunist dhe hiqet dhe gjoja I zgjuar, me shkolle sovjetike je injorant dhe avokat allaturka I te vobekeve je. Por shet patriotizem duke fshehur problemin qe maloket e kuksit krijojne ne angli. Qe kur erdhen ata ketu I nxin emrin shqiperise e shqiptareve.Nuk mbeti mbreteresha ta nderojne nje Turme Hajdutesh drogaxhi e zhvatesish. Ka vende qe e nderojne pa I bere keto dhe ata perfaqesojne civilizim jo barbarizem malokesh. Ata pasi qelben Tiranen dhe shqiperine po qelbin edhe angline . Nr 1 ne burgje ne angli,hollande,Greqi, itali e belgjike . E nxin faqen e shqiperise barabaret

        Lini një Përgjigje