Denoncimi i aerobistes që na "zgjonte" në RTSH: Më kanë ngacmuar shokët e burrit dhe drejtues të institucioneve. Vjehrri më ndau nga burri

25 Janar 2023, 11:43Sociale TEMA

Denoncimi i aerobistes që na "zgjonte" në RTSH: Më

Ish-balerina e njohur shqiptare dhe aerobistja, Linda Kalemi, e cila për vite me radhë na zgjonte me emisionin e saj me ushtrime në RTSH, i ka befasuar të gjithë me deklaratën e fundit.

Në një lidhje me Skype për “ABC”, ajo ka treguar se shokët e bashkëshortit dhe shumë drejtues të institucioneve të ndryshme, e kanë prekur, tërhequr deri në sforcime. 

Linda ka thënë se do t’i nxjerr në një të ardhme inicialet për të luftuar fenomenin, me të cilin hasen shumë gra.

Më kanë prekur, më kanë tërhequr, deri në sforcime. Jo vetëm nga drejtuesit, por edhe nga shokët më të afërt të bashkëshortit tim. Se unë ish-in bashkëshort e quaj, pasi është babai i fëmijëve të mi dhe njëriu më i rëndësishëm.

Edhe sot, unë kam thënë në mediat sociale që do t’i nxjerr në të ardhmen me inciale, sepse dua t’i botojë këto në atë mënyrën time. 

Këto janë fenomene shoqërore dhe unë dua t’i luftojë këto. Edhe unë në fund të jetës jam, kështu që pse mos të shprehem.

Unë jam viktimë e një drejtuesi të një institucioni, gjë që doli në gjyqin e parë dhe kjo gjë u bë spontane. 

Vetë vjehrri u detyrua nga gjykata dhe tha po. ‘Mua informacionin negativ ma dha drejtori i Teatrit dhe Operas së Baletit’ dhe tha emrin. 

Kjo deklaratë është thënë në gjyq, mua nuk më pëlqejnë thashethemet, janë gjëra reale që duhet të ballafaqohen”, u shpreh ajo ndër të tjera.

Ajo është divorcuar tre herë nga bashkëshorti dhe sot ruan një marrëdhënie shumë të mirë.

Linda ka treguar se në fillim ka qenë ish-vjehrri që e ndau pasi bëri një kërkesë në gjykatë, ndërkohë që ajo dhe burri nuk donin. Ata vazhdonin të takoheshin me njëri-tjetrin.

Vjehrri kishte shumë autoritet dhe një profesion të mirë, kishte një status, një autoritet, por nuk donte që nusja e tij të vinte netëve dhe të rrinte jashtë. Edhe shkoi pas 4 vitesh martesë në gjykatë të kërkojë për të ndarë djalin", tha ajo.

34 Komente

 1. W
  Www

  Katunarët kësaj idiotes, që po të kishte rezistuar, nuk do e njihte njeri.

  1. k
   k

   Pse çuditesh ? Nuk e di që jeton në një shoqëri dhe shtet të degjeneruar totalisht ?

   1. R
    Raimond vlonjati

    Shume mire thote kjo Zonja, Ti nxjerri te gjithe emrat e plehrave dhe ata te arrestohen dhe Gjykata ti denoje ashpersisht , Edhe nqs ata kundershtojne , le te vihen ne poligraf , dmth para makines se te vertetes , nese thone te vertetn apo jo kur te kundershtojne faktet qe jep kjo Zonja

    1. t
     tetovari2

     E kotë është,lënda është vjetëruar!?Kështu thonë gjyqtarët e Saliut.

     1. c
      ceni boston

      Zonja eshte rreth te 70 dhe ata ose kane vdekur ose jane mbi 80-85. Cfare do ju besh, tani eshte teper vone.

     2. O
      Operacioni Zjarri

      Eh e mbaj mend Linden kur ishte e re. Shume simpatike. Nuk kishte njeri qe nuk e kthente koken kur kalonte ne rruge.

      1. O
       Operacioni Zjarri

       Eh e mbaj mend Linden kur ishte e re. Shume simpatike. Nuk kishte njeri qe nuk e kthente koken kur kalonte ne rruge.

      2. M
       Mario

       Kjo më kujton dashnoret e Trump apo të VIP të tjerë, që kur plaken dhe nuk i qi më njeri, kujtohen ti bëjnë publike historira të shumë viteve më parë, se mos ju marrin ndonjë lek.

       1. A
        Anonim

        Ty te qift deri nenen e cte permban pragu plehr , se po thot te verteten , ne nje ambjent injirantesh te ardhur qe i vuri partia te drejtojn institucione sollen injirant nga p.semes si puna jote dhe meqe nuk kishin par femra te civilizuara u turren si laraska pas koqeve te demit , prandaj duhet nje enver rjua shkerdhej rrobt ty dhe fares se keqe si puna jote .

      3. E
       Eriiii..

       O zemra ketu po na gjuajn ne qe s' jemi nonjè gje...jo ti qe qenke...si yll...ik e rri rehat se sa te kete meshkuj kjo dynja e femra ky muhabet do jete o zemra...ata gjuaj e ne prit,ose percill sipas rastit....Tung

       1. s
        selfo zeneli

        Ma thuj pak emrin e vjerrit qe ti montoj lekure shalqini te kepuca. Ndyrsira, ti dukesh gru flori. Sa here me ke zgju nga gjumi dhe une i shkreti me kar mnjesi shkoja beja kafen. Sh e mire!

        1. P
         Pidhazgu

         Jo me iniciale, nxirri emrat e plote.

         1. S
          Sander

          Pidhazgu isateme

         2. S
          Skenderbegasi

          I bie te maresh status in e te perndjekures nga diktatori qe I bie te jete nga coshurri I mallakastres si xha sulua ...haa Atije do I kete mbire caraci keshtu qe zahmet e ke e lidhu prap me xhunjorin se mir I ben .

          1. T
           Ter Koka

           Oooo "Skenderbegasi" o kokrre karit i thone Corrush nga jam une , o klluf

           1. M
            Mos e merr kaq seriozisht

            Mos mer kot Teri. Ti je nga Çorrushi. Ai e ka per ata qe janë nga Çoshurri. Pse të djeg ty mër lal? Nuk ka qepë ne Çorrush? Ja, hiç ne. S'merzitemi fare. A thua se i di ti të gjithë fshatrat e Kallamastrës.

           2. S
            S'e di ...!

            Linden e kam pelqyer shume per ate cfar ajo prezantonte dikur ne tvsh jovetem per ate por edhe grinden e saj si femer ,si nji njeri qe lufton te arrij ate qe do dhe nuk dorezohet ne jete ,pra karakterin e femres qe eshte . Le te flasim pa emocione ,si njerez qe njohim mir gjithcka ka te bej me shoqerine njerezore padashur t'i ngyrosim fenomet ne shoqeri . Ne te gjithe Boten ekziston ky fenomen ,prandaj ndoshta duhet trajtuar si nji fenomen qe ben pjes ne jeten tone ,pa e ekzagjeruar . Let 'na tregoj kush sot ,se ne cilen shoqeri nuk kompimentohet dhe perkedheler e bukura e mira dmth nji femer Terheqese si Linda . Kudo ,ne cdo shoqeri kto fenomene jane ne marsh ,dmth ndodhin ,kudo dhe nuk mendoj se jane probleme qe zgjidhen ne Oponion sepse te tilla do ket gjithmone sa te ket femra terheqese dhe mashkuj qe terhiqen nga femra te tilla . Nuk eshte keq ,qe te diskutohet si fenomen ,por pa "cfurk " ne duar sepse s'do kishte kuptim . Ne fund te fundit , per cdo femer eshte nji Vleresim , nqs dikush e komplimenton i hedh nonji batut , por sigurishte qe jam kunder ngacmimeve ordinere te mashkullit vs femres ,te prekurit padeshiren e saj ,kte arrogance te pavend qe kerkon t'i imponohet femres e cila nqs deshiron dicka nga X mashkull ,i jep te kuptoje pamvaresishte se ne cfar raporti qendron X Femer me kta meshkuj . Mos na thoni se , s'suam te ndihemi ne jete e se s'duam te ndihemi seksi e terheqese ne syt e Meshkujve ,kjo do ishte fatale per nji femer sot . Mjerishte kjo eshte jeta ne shoqerine njerezore sot . Eshte paperfytyrueshme e papranueshme ,te mendojme se nuk duhet e sdo ket fenomen te tilla ne shoqerine njerezore .

            1. T
             Taraboshi

             Që çiftet ndahen me shkak apo pa shkak kjo ndodh por që vjerri të ndajë nusen nga djali kjo është paradoksale dhe nuk ndodhte as në mesjetë, megjithatë unë gjukoj që nuk është faji i vjetrit,por ti zonjë nuk ke patur burrë por kukull që as të q.... as të lëshonte dhe me mamin e babain jetonte e për t'a ekzistonte,paske shpëtuar dhe jepi drejtim,gjynha të rrish pa prashitur e pa vaditur , ai le të flejë me mamin e babain.

             1. n
              no hate

              S'po komentoj per kete artikullin se s'me intereson, por vetem desha me thene, vetem fakti qe ke dale me bikini me flamurin kuq e zi ne plazh ne Serbi, e meriton nje duartrokitje nga ana ime :) :) https://www.youtube.com/watch?v=fi0wiRzE9u4

              1. .
               ..

               Kjo eshte e semure mendore dhe tani ne pleqeri ka rrjedhur dhe kerkon vemendje. Kjo ka qene bythlevizur qe ne rini dhe skishte nevoje ta kapje me zor se ta jepte vete ,dhe si ka faj as vjehrri e asnjeri tjeter. Ska faj ajo por ata gazetare qe u japin hapesira njerezve koti thjesht pse ajo hapi nje emision ne TVSH mbas viteve 90

               1. p
                pfff.

                per cfar Pleqerie flasni mer aman . nqs duket si ktu ne foto o gjynaf me e qujt plak

                1. T
                 Tomi

                 Sa keq të flasësh pa i njoft njerëzit...

                2. Lulja ime

                 Edhe un e di këtë se Lindën e ndau i vjerri.Lindën e kam patur komshije .unë te babi e linda te burri...........në ato pallatet me tulla silikate , un isha nja 4 pallate më brënda...jam pak vite poshtë Lindës dhe Lindën e njoha nga tv.se pas fakultetit ,partia më emëroi me detyrë në një qytet larg nga Tirana.(of çfar tmerri ..larg Tiranës)............familja e burrit të Lindës gëzonte rrespektin më të madh në banorët a atij komuniteti...edhe vjerri i Lindës gjithashtu.ka qënë një burrë zotëri......por që doli se ai e ndau Lindën......kush ësht fajtori këtu ? Atë e di tashmë që vjerri nuk jeton,e di vetëm ndërgjegja e Lindës.......por do i thonja Lindës......këto gjëra ndodhin akoma.ti duke nxjerr edhe emra nuk do arrish asnjë gjë..se në të tilla raste gjithnjë i mbetet faji gruas,sado e rregullt të jetë ajo...tashti ësht shshsh vonë.Kushedi sa i jan bërë fëmijët.ndofta Linda mund të jet bërë gjyshe.nuk më duhet tja di.....pra i them Lindës.......Linda hesht se ësht sh vonë

                 1. p
                  petrit

                  cfare mendojne niperit dhe mbesat per ty tashti???? nuk me mendoj se eshte ide e mire qe te terheqesh vemendjen me keto gjera. por ti bej sic do, shoqeri e lire , mendime te lira .... veprime te lira

                  1. L
                   Lala i Lushnjes

                   Po dëgjuan gjyshen do të ndjekin rrugën e gjyshes. Me një ndryshim të "vogël,, , gjyshja prapa murit e fshehtas, mbesat e nipërit para kamerave dhe në tik-tok. Veprime të lira nuk tha "petrit,,. !!!???

                  2. T
                   Thellenxa komshija e Selfos

                   O Selfo mavrija, po mavri mbete o i zi e nuk zure mebd. Ti nje shites kar uranti te zuri demokracia me 8 klase dhe zotrote na u bere biznesmen i madh. Me parate e jujt u bere biznesmen o mavri? Dhe sapo u zure mire ekonomikisht ndave gruan, da e edhe dy te tjera dhe tani merresh me statuse kur ka femra e flet si nje adoleshent. Zonja po ngre nje shqetesim te madh qe burrat jane terbuar, sidomos biznesnenet pa shkolle. Per shkak te injorabces sa kontaktojne nje femer, o burra ta shfrytezojne biles e kapin me zor si kafshet. Ja ti as nuk merr vesh fare se per çfar flet zonja

                   1. E
                    Era

                    Grua simpatike,por duhet te ketë probleme të shëndetit mendor,te Rudina Magjistari ka thënë që burri nuk interesohej për familjen,prandaj u ndanë,në një intervistë tjetër thoshte; po bëja punët gjej ditarin e burrit dhe aty lexoj komentet e bashkshortit që kishte një femër tjetër, tani thotë e ka ndarë vjerri.

                    1. T
                     Tomi

                     E tha ajo qe ishte ndarë 3 herë nuk po ndryshon version.

                    2. N
                     Nga Shkodra

                     Beni kujdes ju disa komentues qe flisni perçart me nje fjalor jo te hijshem ndaj zonjes Linda. Ju e njihni nga programet e sukseseshme te mengjezit te aerobise ne TVSH, por zonja ka nje sukses edhe me te madh ne kete fushe. Zonja erdhi ne Stamboll ne ate kohe krize qe kish mberthyer vendin ne kohen e ndrimeve te sistemeve. Burre e grua me femije te vegjel, pa ditur gjuhen u rropaten dhe filluan çdo gje nga zero. Gradualisht zonja e gjeti vehten, hapi sallon modern aerobie, krijoi fame ne Stamboll, sallonin filluan ta frekuentojne gra aristokrate, femijet i sistemoi ne shkolle dhe per pak kohe shkelqenin ne mesime e sjellje. Me perpjekje titanike kjo grua e be e njohur jo vetem ne Stamboll por ne te gjith Turqine per suksesin ne fushen e saj. Jane disa televizione turke qe flisnin per "profesoren shqiptare e suksesin e saj" .eshte nje grua, nje nene, nje pedagoge e shkelqyer qe çdo gje e arriti me pune te paster, punoi si nje burre dhe arriti ate qe desheronte. Edhe i shoqi ishte nje njeri i mire, njeri punetor dhe pavaresisht se kan pase edhe ndarje, ai interesohej per femijet. Prandaj ti respektojme njerezit qe punojne dhe qe nuk pranojne sjellje te tilla vulgare e te pamoraleshme. Zonja ngre nje shqetesim qe sot eshte bere gangrene ne shoqerine shqiptare.

                     1. T
                      Tomi

                      Shumë e vërtetë ajo c'ka thua. Linda është një person i shkëlqyer. Sikur ndokush nga ne të kishte gjysmën e energjisë dhe këmbënguljes së saj, Shqipëria do ishte një vend shumë më i mirë sot.

                     2. M
                      M

                      BRAVO MERO , E GJETE NJE GJE PER TE HEQUR VEMENDJEN.

                      1. j
                       jevgu

                       FEMRAT SOT EDHE NE SHQIPERI E QUAJNE NORMALE TE NGASMOHEN VETEM NGA QENTE OSE NGA NE JEVGJIT. LUM SI NE DHE QENTE PER DMOKRACIN.

                       1. B
                        Beni

                        Une kam fatin qe njof bashkeshortin Nje ish sportist i shquar Qe merret shume me dy djemte Hallet e tyre jane si te gjitheve

                        1. T
                         Tomi

                         Jo me iniciale o Linda, por nxirri me emër dhe mbiemër halabakët.

                         Lini një Përgjigje