Dy “bishat” e qiejve fluturojnë të hënën mbi sheshin “Skënderbej”/Ambasada amerikane mesazh qytetarëve: Mos e humbisni shfaqjen

20 Gusht 2022, 10:46Sociale TEMA

Dy “bishat” e qiejve fluturojnë të hënën mbi

Dy avionë gjigantë “B52” të SHBA-ve do të fluturojnë paraditen e datës 22 gusht mbi sheshin Skënderbej me qëllim nderimi ndaj shqiptarëve në kuadër të 100 vjetorit të marrëdhënieve mes dy shteteve. P

ërmes një njoftimi në rrjetet sociale, ambasada amerikane shprehet se do të njoftohet edhe ora e saktë e fluturimit të tyre, ndërkohë që fton qytetarët që të shohin spektaklin që do të dhurojnë dy avionët gjigantë që SHBA-ve.

"Nderoni drejt qiellit këtë të hënë! Të rritur dhe fëmijë, mos humbisni një shfaqje të mahnitshme ushtarake dhe ejani të shihni fluturimin e dy avionëve amerikanë B-52 nga sheshi Skënderbej të hënën, më 22 gusht.

Do të njoftojmë orën e saktë këtu në faqen tonë të hënën në mëngjes! Nuk ka mënyrë më të mirë për të nderuar 100 vjetorin të marrëdhënieve diplomatike midis Shteteve të Bashkuara dhe Shqipërisë, marrëdhëniet tona gjithnjë e më të forta në fushën e mbrojtjes dhe vlerat tona të përbashkëta të NATO-s.

Aeroplanët B-52, të cilët për më shumë se 60 vjet kanë qenë themeli i forcës së bombarduesve strategjikë të Shteteve të Bashkuara, do të fluturojnë përmes qiejve miqësorë të Europës Juglindore për të ardhur drejt Shqipërisë. Dhe nëse doni të mësoni më shumë rreth këtyre avionëve të jashtëzakonshëm", - thuhet në njoftim.

15 Komente

 1. T
  Tani

  USA qe na mbron edhe nga Sali dhe Ilir krimineli...le ta provojne po deshen!

  1. A
   Adriani

   Edhe Shtetet e bashkuara ta dine ama qe Shqiperia dhe shqiptaret kane dobesi te madhe per ta ....edhe pse te vegjel jemi jo nje nder , por e them me siguri qe ndihemi miqte me te ngushte te tyre ...tani se sa u duhemi dhe se sa ata na shikojne si miq te ngushte ajo eshte tjeter pune .....por besoj se mbas Britanise se Madhe dhe Izraelit Shqiperia eshte miku me i cmuar i Shteteve te Bashkuara ..... Dy ngjarje nuk kane per te haruar kurre ne shekuj shqiptaret , sado vite e shekuj te kalojne dhe sido te vije situata ....nderhyrjen personale por dhe ne emer te nje shteti kaq potent te Presidentit te dikurshem Woodrow Wilson ndaj planeve keqdashese te europianeve te etehershem per coptimin e Shqiperise . dhe e dyta po kaq e rendesishme clirimi perfundimtar i vellezerve tane kosovare po nga Shtetet e Bashkuara dhe NATO nen drejtimin e nje tjetri mik i shqiptareve Bill Clinton ..... Keto jane dy ngjarjet me te rendesishme historike qe lidhin pejete mardheniet tona .... Dhe mos te harojme qe dhe ne kohen kur Shqiperine e drejtonte Enver Hoxha , sa here kercenonin ruset per nderhyrje ushtarake ne Shqiperi ne bashkepunim me serbet nuk qe e rastit qe Flota e 6 Amerikane ishte ne Mesdhe .....Edhe pse Enver Hoxha llapte pa pushim ndaj tyre , ata nuk e kercenuan kurre seriozisht vec na mbronin nga larg dhe pa u futur ne valle , kete Enver Hoxha ishte teper i sigurt dhe e dinte ....andej nga anet e mia thone nje fjale te urte popullore : qe do te vras , por kockat e tua do ti ruaj ......ne fillim te viteve 50 ata ishin pak te ftohte me ne , sidomos kur u lidhem me ruset , vec me largimin e ruseve ne fillim te viteve 60 amerikanet bene ceshte e mundur qe me Shqiperine te mbanin nje ekuliliber qe ne Shqiperi mos te futeshin ruset kurre me ......tung

   1. S
    SODOMI

    Ne 20 vjet te ndihmes kineze, nuk fluturoi kurre nje bombardier i tyre ne qiejt shqiptar. Do te ishte nje SODOMI diplomatike per Shqiperine e Vogel dhe krenarine e saj. E megjithate Kina e varfer ndihmoi ne krijimin e ushtrise me te madhe dhe me te forte qe kemi pasur ndonjehere. Ne ndertimin e bazave te fortifikuara me te medha te Europes. Ne ndertimin e hidrocentraleve. Ne ndertimin e industrise, bujqesise, shkences, mjekesise etj, etj. Edhe pjesmarrja jone ne bllokun e Varshaves, kishte si synim kryesor rritjen dhe forcimin e potencialit ushtarak shqiptar dhe jo neutralizimin total te tij, ne kembim te vasalizmit dhe narkotizimit te cdo aftesie vetmbrojtese apo qeverisese shqiptare. Ne kohe rekord u instruktuan pilote, marinare, ushtarake. Shqiperia u pais me teknologjine dhe mjetet me moderne ushtarake te kohes, e afte te mbronte qiejt, detin dhe territori. Ne 30 vjet pas komunizmit, Shqiperia degradon me shpejtesi ne mesjete. Ky lloj demonstrimi amerikan, ne te njejten kohe kur Shqiperise i eshte hequr cdo e drejte vetmbrojtje, sovraniteti dhe aftesie per te menduar me koken e vet, eshte vazhdim i vizites se shemtuar dhe poshteruese te Michael Pompeo, qe pa respektuar askend ne Shqiperi, duke e trajtuar si nje koloni amerikane te depersonalizuar, per llogari te politikes se tij pragmatiste-imperialiste, i con nje mesazh kercenues Iranit te Jatollaheve nga nje baze terroristesh iraniane, qe e kane mbjelle ne nje koloni te tyre, qe nuk ka asnje lloj respekti per veten. Eshte koha qe ti themi kesaj ambasadoreje jo shume inteligjente qe manipulon pa pushim me parafabrikate ideologjike dhe dashuri hipokrite, qe Shqiperia nuk ka nevoje qe bombardieret e tyre qindramiljonesh, te markojne duke shurruar si qente, qiejt e Shqiperise qe konsiderojne koloni! As per rrembimin e bazave, qe me anen e politikaneve lavire qe ushqejne, bejne ne menyre te tille, qe te duken sikur po kenaqin kerkesat e shqiptareve! Shqiperia nuk ka nevoje as per nje Ligj Lufte, qe NATOja dhe BEja, mbajne ne kembe me ane te nje shteti fantoc si Greqia, si thike ne gerrmazin e Shqiperise! Shqiperia nuk ka nevoje as te jete vrimbytha Bashkepenmpajtese e interesave te atyre qe here silleni si padrone te dhimsur e here si kolonialiste te paskrupullt! Shqiperia nuk ka nevoje te narkotizohet, paralizohet, budallepset dhe te zhytet ne humnere e mesjetes, sepse keshtu perdoret me mire!

    1. S
     SODOMI

     Mike Pence

     1. F
      Franci

      NATO dhe BE mbajn ligjin e luftes me Helenet ????? Dhe mbajn ne kemb nje shtet fantok si Greqia dhe ne ate e kemi thike ne germaz ???? Me dore ne zemer po ta them shoku , sinqerisht , do te kisha shume deshire ti besoja te gjitha keto qe ke shkryuar , vec do te ishte nje peralle , dhe perallat nuk jane per ti besuar .......Pa te ofenduar , mos ke pire gje ???? Thone qe kur pi shume pije alkolike te kalon ne vetvete nje ndjenje dhe nje eufori sikur cdo gje e ke nen kontroll , sikur cdo gje e di ne menyre te padiskutueshme , sikur ti e di dhe te tjeret jane jashte teme , e verteta ama qe eshte me anen e te gjithe atyre qe ti si i pire i snobon , eshte krejt ndryshe ........SODOMI , nuk besoj se ke te drejte me pjesen e fundit te komentit , kurse per pjesen e para ndoshta PO, vec ke permendur vetem ndihmat e kinezeve ndaj nesh , dhe ke haruar qe u ndihmuan jashte mase nga ne , nje shtet i vogel kur ne propozuam ne OKB per pjesmarjen e Kines .....e ndihme eshte dhe ajo , seshte e thene qe ndihme quhet vetem ca ekurishte dhe ca fabrika te rendomta te teknologjise se tyre ....dhe kam nje ide qe jo te gjitha u bene falas dhe keshtu refene ....nejse

     2. U
      Uran Marku

      E bete qe ebete , beheni deri ne fund nderin , ska rendesi per cfare rasti , per 100 vjetorin ose per dicka tjeter ....jepini dermen ketij kok qypit ish presidentit Lili hajduti , jepini titullin madhor , po e pret i shkreti , ka dobesi per tituj dhe dekorata ....jepini NON GRATA , se na ka care llarin , ka nje muaj qe ciret si cakall ....futini nje vul boshe lamashit , jepini NON GRATA pastaj te tjeret i dim vete ne .....me shume respekt per Ju , dhe mos na haroni Liken ....beheni te vije verdalle ne Shqiperi si gabzer , nje soj si ai tjetri NON GRATA ai digitali Sali kufoma ....telendisini deri ne ate grade sa sbehet ....na jane bere te peshtire , na u neveriten ....mendoni per ne ....

      1. F
       Fittings

       Mos na bien tek Ambasada, aman, se do e marrin për sulm nga shqiptarët ????

       1. M
        Mal Cori

        Dy bombardues ? Një do ta rrëzojë legjenda dhe goxilla Berisha, me një të zgjatur të dorës........ .

        1. O
         Orest Saraci

         Nje tjeter do ta hedhi ne ere Vojo kushi , po jo heroi , i verteti , po ky i rolit te dyte ....Agushi , ky qe shtriet neper shkalle e ben shqipen ......

        2. K
         KK

         Avionet do kalojne edhe mbi Shkup e Zagreb Ne te njejtin interar ate dite,Mos merrni flake nga bytha.ne nuk kemi as rrota Avioni lere me te Krenohemi me avionet e tjeter kujt.kaq propagnade as Ambasada sovjetike nuk bente..Ju duam shume por nga larg.Si Magelani qe mashtronte Indianet me pasqyra e ju merrte Floririn.Vetem Enver Hoxha beri ushtri e shtet indipendent.keta sot jane vasal te cdo te forti se jane hajduter e te zhytur ne llum..

         1. G
          GEZUAR BAFTJAR

          I MBISHI BREKET ILIRPRESIDHJERI DHE SALEKUFOMA

          Lini një Përgjigje