FOTOT/ Rama publikon pamje nga transformimi i Gjanicës: Dje ishte vatër ndotje, sot sërish lumë

31 Mars 2023, 10:13Sociale TEMA

FOTOT/ Rama publikon pamje nga transformimi i Gjanicës: Dje ishte

Kryeministri Edi Rama thotë se lumi Gjanicë tanimë ka pësuar një transformim urban dhe mjesidor.

Përmes një postimi në Facebook, Rama publikoi disa foto nga kantieri ku po zhvillohet faza e dytë e punimeve. Sipas Ramës, Gjanica ishte kthyer në një vatër ndotje dhe rrezik përmbytje për qytetin e Fierit.

“Mirëmëngjes dhe me kantierin e fazës së dytë drejt përfundimit të transformimit urban e mjedisor të lumit Gjanicë, i cili deri dje ishte një vatër ndotje dhe rrezik përmbytje për qytetin dhe sot është sërish lumë, ju uroj një ditë të mbarë”, shkroi Rama në Facebook.

28 Komente

 1. q
  qenefistan

  Akoma ky piktor,qe vuan nga sindromi i bllokut,nuk don te shikoj njollat e errta,qe ka shkaktuar sundimi i tij ne harten e Shqiperise dhe jeten e shoqerise: Boll te shikosh pamjet nga emsioni fiks fare, dhe kupton dimensionin katastrofal te rrenimit te natyres shqiptare,,kriminele pa fund qe vazhdojne te ikin ne drejtim te pa ditur,trajtimi i shqiptarit,neper tragete dhe avionie,qe shpesh jane jo te natyres njerzore ndeshen me indiferencen e plote te shtetit,objektet e kultit,qe na perfaqesojne ne boten e kulturuar perendimore,vazhdojne te rrenohen nga natyra dhe njeriu me dhe pa pushtet,korrupsioni si nje kancer vazhdon perhapjen ne institucionet shteterore,kurse ky lloj kryeministri vazhdon me bejten e tij ´´pegjegjesi eshte individuale´´,kur ligji njeh dhe pergjegjesine indirekte,qe ky vazhdon ti shmanget megjithse ka nje morri aparate kontrolli,qe i raportojne,etjetj, Ajo qe e ben kete lloj piktori kryeminister,qe te ciceroje mbi maje te nje plehu,qe sa vjen dhe rritet,eshte qe opozita perfaqesohet nga shpellare orientale komuniste,apo lloj katundaresh te tjere te kesaj marke, te vet quajtur demokrate,qe ja bejne karrigen te perjeteshme.. Prandaj Rama ne teqen e kryeministrise duhet ta zevendesoje portretin e Ismail beut,me ate te Saliut,qe eshte me aktual se i pari.

  1. F
   Futja kot

   O inatci qe s'di cfare thua, Gjanica ishte uji krejt i zi, mbuluar me pislliqe ku u dynden dhe ndertuan sa munden e si munden. Sistemimi eshte pune e mire. Ju ka hyre e keqja ne shpirt dhe urreni cdo pune te mire, vetem se e ben piktori.

   1. R
    Raimond vlonjati

    Pllakat shume te bukura Ja me keto pllaka ta shtrosh Lungomaren ne Vlore, jo e ke shtruar me ato gure zall qe duken skandal keq , dhe thyejne takat femrat kur kalojne atje

   2. L
    Labi

    Nuk e kupton se bëhesh karagjos o qenef kur bën sikur nuk shikon atë që e sheh gjithë Shqipëria dhe bota? Do të vinin 8 milion të huaj, turistë në vit, po të ishte gjendja ashtu siç e përshkruan ti? Pse nuk e erdhën as 10 përqind të tyre në kohën e babait tënd shpirtëror? Mund të heshtësh nëse të dhemb të krenohesh, o njeri i keq që fyen jo Ramën, - se ai vjen e ikën, - po vet Shqipërinë tonë! Urrejtja jote nuk i bën dëm askujt përveç vetvetes..

    1. U
     Universi shpresa ime

     Mir e ke thën.

     1. C
      Communist Republic of America

      Si pikturat e Rames!lol

     2. G
      Gjanica si pak Lumenj ne Shqiperi

      ka qen pothuaj si Vjosa pra i paster e poshte me rere dhe dikur tregojne ka pasur peshq .me ndertimin e azotikut u shkaterruar fauna e lumit qe kalon mes qytetit te Fjerit

      1. j
       jori

       super e ka bo shume bukur

       1. j
        joni

        shqetesimi i qytetarit dhe reagimi i menjehershem ????

        1. g
         goni

         super shume bukur do u benka

         1. B
          Bora

          Me keto ndryshime qe ben qeveria Rama ka fituar besimin e shume njerezve

          1. L
           Lea

           Po beni pune shume te mire duke ndryshuar cdo zone te Shqiperise,vazhdoni me keto pune

           1. M
            Mondi

            Lumi i Gjanices ka marre nje pamje tjeter pas ketij transformimi qe i eshte bere

            1. A
             Ani

             Projekt i cili i ka dhene keti qyteti nje pamje komplet tjeter

             1. E
              Eno

              Projekt mese i rendesishem per zhvillimin e ketij qyteti

              1. B
               Bjordi

               Fale pastrimit qe i eshte bere i ka dhene nje pamje me te bukur vendit

               1. J
                Jetmir

                Ky lume me perpara ka qene katastrofe dhe shume i ndotur por tani pas ketij tansformimi qe i eshte bere ka marre nje pamje tjeter

                1. l
                 lili

                 Transformim rrenjesor dhe teper i domosdoshem,,,urime

                 1. o
                  oli

                  Nuk ka asgje me te mire sesa kjo puna qe Rama po ben per te gjithe vendin tone

                  1. m
                   miri

                   Bravo rames i lumshin duart e arta sepse te mos ishte ai do te ishte bere kanal mbeturinash

                   1. u
                    urim

                    po po o shoku im ti puno po sta di njeri

                    1. B
                     Beni

                     uji kerme ikni mini ndonje birre ne darke te hotel Fieri ta shikoni te mbyt era dhe ju thoni sa bukur e ka bere

                     1. B
                      Beni

                      uji kerme ikni mini ndonje birre ne darke te hotel Fieri ta shikoni te mbyt era dhe ju thoni sa bukur e ka bere

                      1. a
                       alphade

                       Qenefistan dhe qenefet tjere saliste, Rama paste kusuret e veta qe shume kusure nuk ka por qeneper tuaj po i pastron dhe Shqi- perine Po e nderton e lulezon ! L’ereni rehate deri ne vitin 2031 derisa ta ndertoje edhe marinen e Durresit pastaj ejani Ju ne pushtet per ta gjetur Shqiperine te gatesh- me dhe juve nuk Ju mbetet gje tjeter vecse lahuta,ciftelia dhe sharkia per te kenduar kenget e kresnikeve me duce rakie e mish dhie …….!

                       1. i
                        i indinjuari

                        Une dhe shume si une ty Qenefistan te besojme dhe une personalishte kam nje kerkese: Diten e merkurre paraqitu ne psiqiatri per te bere viziten dhe per te marre ilaçet.Kaq mjafton per ty profesionist idjot.

                        1. v
                         velo

                         Gjanica ka qene katastrofe por ka plot QENEF shpellare qe nxjerin vetem m*t nga goja..

                         1. a
                          adi

                          Si u be shetitorja ne Durres nga Majestici e tutje me at betonin e lemuar o Zot sa pa lidhje!! Keto kubezat duken te bukura

                          1. I
                           Isa

                           O Qenef ke vajt per lesh.Po pse nuk thoni nje fjale te mire per te bukuren.Gjanica ka qene kanceri I qytetit,po ske faj nuk ke sy te shohesh

                           Lini një Përgjigje