FOTOT/ Vijojnë punimet për ndërtimin e urës në Kukur, Rama: Iu shërben afro 1600 banorëve

12 Nëntor 2023, 14:37Sociale TEMA

FOTOT/ Vijojnë punimet për ndërtimin e urës në Kukur,

Në fshatin Kukur të Gramshit po bëhet një ndërhyrje për ndërtimin e urës që u shërben rreth 1600 banorëve të 3 fshatrave.

Kryeministri, Edi Rama ka postuar në facebook foto nga punimet për ndërtimin e urës, duke theksuar se banorët e 3 fshatrve do të munden të arrijnë më shpejt në qytetin e Gramshit.

“Në Gramsh, vijon puna për ndërtimin e urës në fshatin Kukur.

Një ndërhyrje e rëndësishme, e cila zgjidh një problematikë të hershme, duke ju shërbyer afro 1600 banorëve në fshatrat Kukur, Rashtan e Rovien, të cilët do të mund të aksesojnë më shpejt e më lehtë qytetin e Gramshit.

Do të vazhdojmë t’ju shërbejmë qytetarëve, në çdo cep të vendit, përmes ndërhyrjeve të cilat lehtësojnë jetesën e tyre”,- shkruan Rama.

 

 

 

1 Komente

  1. D
    Demagogu !

    Ouuu po pse çfarë ndodhi me urrën e vjetër?? Apo qysh kur e kishte ndërtuar xhaxhi se kishte mirëmbajt kush?? Eh merr artist i show-t, i Podcasteve dhe skicave. Ç'do gjë do me e paraqit si diçka të re, si risi, si zhvillim. (Po kush dha llogarri pse rra urra e vjetër dhe pse kanë 4 muaj pa rrugë fshatarët atje???)

    Lini një Përgjigje