Gazetari britanik shpërthen ndaj shqiptarëve që festuan ditën e Pavarësisë në Londër: Ikën nga vendi i tyre vetëm me rrobat e trupit, sot po ngasin 'Mercedes'

30 Nëntor 2022, 15:13Sociale TEMA

Gazetari britanik shpërthen ndaj shqiptarëve që festuan

Gazetarin britanik, Mark Steyn e kanë shqetësuar festimet e shqiptarëve në Londër për Pavarësinë dhe ditën e çlirimit. Ai është shfaqur i zemëruar në emisionin e tij, ku hyrjen ia ka kushtuar “pushtimit” siç shprehet ai të Londrës Qendrore.

“Sipas Home Office, e unë mendoj se nuk janë vlerat e sakta, 2% e meshkujve shqiptarë janë në Angli sepse mesa duket nuk ka mjaftueshëm shqiptarë. Edhe nëse janë punësuar si figurantë në filmin e Liam Nelson në "Taken 27".

Sipas të dhënave, këta raportohet se janë refugjatë që kanë ikur nga sytë-këmbët nga vendi i tyre me asgjë tjetër veç rrobave në trup. Nuk do bënin përshtypje nga ajo që u pa në qendër të Londrës mbrëmë.

Këta po ngisnin 'Mercedes', ja shikojeni. Meqë ra fjala ky është flamuri shqiptar se do e shihni shumë shpesh. Ja dhe Policia i ndihmon dhe i mbyll urat. Ja edhe po udhëtojnë me 'Porche'. Po i përdorin për të bërë drifte. Është qejf, ta bësh në 'Lamborgini'”, shprehet ai.

 

93 Komente

 1. S
  Siriani

  I shkreti gazetar e bene bythe “grisurit” shqipetare sic quan ai qe ti iki mendja e kokes.Ike si tespiet e plakut mere o gazetar

  1. V
   Vlonjati 12

   Mjafton ti shohesh surratin ketij muti dhe e merr vesh se ka dal nga psiqiatri . Hale !

   1. b
    ben

    Keta plehrat e Europes jane xheloze per ata qe arrijne majat duke punuar nga mengjezi ne darke, sic bejne shumica e shqiptareve kudo ku jetojne neper bote. Nuk eshte faji jone qe keta jane dembele.

    1. A
     Aaaaa

     Nuk e di ca do benin gazetaret shqiptar sikur emigrante anglez te benin 1 te 1000 e asaj qe shqiptaret kane bere ne Angli.

    2. N
     Nuk ka mbaruar gje ende

     Mos u gezo shume o siriani,do vij koha te vijne prape ne rrogoz dhe te kthehen si e meritojne dhe aq sa i takon.Fmth ti ben te paditurin?Si jane bere ato paraa?Me pune?Cfare profesionesh kane patur keta “djem camarroke” (sic i therret Belinda thithlopa)pervec bujkut,bariut dhe druvarit(ketu po qe jane te specializuar!).Si u bekan keto para duke kare makinat,duke bere pune te rendomta sepse nuk kane asnje profesion apo kualifikim qe te garantoje keto te ardhura.Po nuk ka mbaruar loja akoma,keta po provokojne fatin e tyre sepse jane bujkrober dhe nuk dine si funksionon,do bijne vete ne carkun e dtejtesise njerezore por dhe asaj hyjnore qe ka rregulla fikse me teprimin

     1. E
      Eshte axhenda e kapale-vegjelve dhe hundemedhenjve

      Keta palaco gazetare ndjekin axhenden e kapele-vegjelve dhe hundemedhenjve qe kane planifikuar qe te zevendesojne racen e bardhe ne boten e bardhe. Ata duan te hakmerren me te bardhet qe i kane trajtuar keq hjate shekujve. Keta palaco gazetare dhe ata politikane me ngjyra te cuditeshme ja kane shitur shpirtin parase jeshile dhe po mbeshtesin axhenden e kapelevegjelve duke mos folur per ata me ngjyre tjeter sepse ata duhet te zevendesojne racen e bardhe. Ndersa imigrimi i shqiptaree shkon kundra axhendes se tyre te ndyre. Kjo eshte aresyeja e vertete. Por asnje nuk flet sepse ose bejne sikur nuk e dine ose nuk kane guxim te thone te verteten. Ne Europe, ne Amerike, ne Kanada, ne Australi te duket vetja sikur je ne Indi apo Afrike, apo ne ndonje vend arab. Eshte e trishte qe raca e bardhe qe krijoj qyteterimin me te zhvilluar ne bote po zevendesohet nga fiset zulu, nga ata qe jetojne ne lagjet e varfra te Indise (slumdogset) apo fshataret arabe e kineze. Raca e bardhe qe krijojn kete qyteterim madheshtor me keto zhvillimi teknologjike te papara trishtesisht po zevendesohet qe te shkaterrohet perfundimisht. Kjo do te vije nga fakti qe vajzat e bardha po shtyhen qe te martohen me te zinjte dhe femijet e tyre nuk do te jene me te bardhe. Ju lutem kerkoni ne Google familje e bardhe e lumtur. Dhe do te cuditeni qe familja e bardhe e lumtur eshte martesa e nje vajze te bardhe me nje afrikan. Kerkoni familje kineze e lumtur

      1. J
       Janulla

       Na ngrente Karin, kaq

      2. A
       Avgani

       Per vec mercedezit dine te ngasin dhe satemen o rotecare

       1. I
        Illyrian

        You're a cock sucker, Mark Steyn!!!

        1. o
         obzervues

         Puno dhe ti po pate byth dhe bli Rolls Royce.

         1. G
          Genti

          Nuk blihet me punë të ndershme RR o ti shoku katnar. Këtu e ka fjalën gazetari anglez. Është ngritur llumi i emigrantëve shqiptarë dhe festojnë si të ndërkryer rrugëve të Londrës me makina luksoze. Pikërisht ai llum që turpëron Shqipërinë dhe ata që punojnë me djersë. Ata që punojnë nuk patën mundësi as të festojnë e jo më të shesin pordhë rrugëve si "patriotët" e tyre miellaxhinj e trafikantë të mishit të bardhe.

          1. S
           Shkodrani

           Jam dakort, por nuk eshte si e zeza mbi te bardhe. Londra eshte vendi nr1 i pastrimit te parave. Shqiptaret jane vetem me te fundit qe kane hapur qepenat e maskarallekut ne ate qytet. Ne shume raste eshte konkurrenca qe flet keshtu prandaj edhe shqiptaret ne vend qe te "hapen" duhet te pakten te bejne punen pa rene ne sy te korruptojne gazetare e politicane sic bejne te gjith te tjeret. Thashe gjithe keto por kjo nuk do te thote ne asnje menyre qe keta ose gazetari te jene burra te mire ose qe kam ndonje fare simpatie per ta. Ata jane ne shume raste kriminele qe me pompozitetin idiot vetem na demtojne ne te shkreteve qe na ra brretku ne pune.

         2. C
          Cfar eshte kjo gjuhe Ordinere prej nji halabaku

          Kjo nuk eshte gjuha e nji Politikani as Kultura e te shprehurit per nji njeri Normal . Duket qarte ne fytyre dhe nga menyra se si flet ,se tipi devijime ne tru ,prandaj edhe mendimet i dalin jashte si pordhe qensh Mbreterore , _ Te gjithe qe punojn ndryshojn ,permiresojne menyren e e jeteses . Edhe ky vet , mesiguri qe nuk ka apsur ato qe posedon sot ,kur ka dal nga vryme e pasme e asaj qe e ka dhi mbi toke , pra boll me te tilla Lehje ju Banda e Lamshit ! - Secili sot i shikon te tjeret si ai vet do , ose si i pelqen t'i shikoje .__________Nqs ky Sharlatan Politikan i shikon Shqiptaret si ne Filmin skandaloz , realizuar pikerishte nga te tilla Opinione Politikanesh si ky ,Te Pasurish qe mesiguri edhe i Financojne kto Filma qesharake , qe i referohet nji Realiteti te sajuar ,aspak Real ,si ja ka dasht Bythes se Ndjeshme te Regjizorit ose X Politike , kjo tregon qarte ate , se kush jeni Ju bijt e Satanit . ______-Ndryshe nga ju , pra si na shikoni ju Politikanet e Satanit ne shqiptareve , ha ha ha , ne nuk ju paragjykojne juve , as kur bensi seks anal si meshkujt e dhe nenat tuaja me emigranbte ,afrikan apo pakistaneze , sepse ne fund te fundit , secili sot ne kte jete eshte i Lire te bej ate jet qe i pelqen . Pra ne shqiptaret po na paragjykojne kot ,ca tipa Politikanesh si ky ,te frustruar ndoshta nga jeta sepse kushedi - s'ndjejn me ,as para e as pas dhe ju ka ngelur vetem Goja . Anglishtja e ktij Sharlatani e Politikani Extremiste me tingelloj si dialekt Greqisht mua . Por hajt mo se jua njohim ne shqiptaret juve surratin ,se cfar jeni.

          1. A
           Alb

           Po gezojn dhe po e kruajn me gjethe fiku njekohsisht shqiptaret.Heret a von per te ndaluar kete eksod britaniket dhe europianet do detyrohen te ndryshojn politiken ne shqiperi duke e kthyer ne nje diktatur vetem ashtu sdo ket largime edhe kete lloj kriminaliteti.

           1. .
            .

            Alb dolet ju pederastet e janulles te pellisni ktu ! Sa ju ha bytha more pederaste ! Le qe jeni ordiner fare dhe flisni idiotizma qe hahahahaha ku jeni ktu ne gerrqi o ju dhjefte afrikani gojen. Partia e Sufllaqit a thu i financon Kurva Athina kta Pederatsa Anglez se i rren mendja se mundet te influencojne ne Opinionin Shqiptare e Politiken ? hahahahah ju q.fsha tobt Partia Sufllaqi Dulen ne bythe do ju shkerdhejme e gjitha karaficat korifillake

            1. A
             Alb

             Ja vk marrin gomonen ca si puna jote edhe na e kan fajin anglezet ti je mbetje dhe per shqiperin qe kushedi te mban me ilace skizofrenie paguajm ne te pish ti ilace po ckusur ka te paguaj dhe anglezi.

            2. H
             Hajdar

             E vërtet është europa do të ndryshoj politikën Kundër shqiptarëve

            3. r
             ruajuni nga afrikanet jo nga tropojanet7

             po per ata zezaket qe i moret ju si skllever dhe u pasuruat nga puna e tyre,do na thuash gje.. po per ate qe keni pushtuar gjysmen e botes dhe e keni vjedhur,do na thuash gje... a ke sy more gazetar qe vetem futbollin e kane pushtuar afrikanet dhe po u q... grate...

             1. D
              Duket si i semure Mendor qerrataj hahahah

              Nga xhestikulacioni te ben merak se semundja mundet ti perparoje e shkaktoje dicka te rende ne tru . Nuk e di nese ky palo Politikan e di qe Anglia i ka shume borxhe Shqiperise dhe se ka mbeshtetur Politikanet me te Korruptuar e Kriminele ,injorante te cilet ,nuk u kujdesen aspak per zhvillimin evendit dhe te krijonin nji perspektive ne vendin e vet shqiptareve ,por mbasi abuzonin me Arken e Shtetit Shqiptare i dergonin Miljonat ne Bankat Angleze si psh Ilyer Mutaj .nji nder Miqte me te afert te Anglezeve . Pra kemi te bejme me Politikat e Djallit qe kta bejne mbare Botes sepse ju duhet fuqi punetore dhe kur kta emigrante mbas nji far kohe kapin vehten .hapin Firma ne Angli dhe permiresojne jeten e tyre , papritur ndeshin ne Politikane si ky , i cili do t'i shikoje te Hujat ne Angli si skllever apo si dikur Kolonialistet afriken . _ Paska pas te drejte BE-ja qe ju futi shqelmin pordhaceve Koloniazatore _kriminelet e botes .Shqiptaret fitojne parane e tyre me punen e tyre dhe s'ja fal ky Ekstremist Naziste . Prandaj i urrejne kudo kta Maskarenje njerez te ndyre

              1. f
               fukaraji

               Perse ky shqetesim vetem per shqipetaret ne Angli.!!!???? Ka dhe emigrante nga shtete te tjera te mire dhe nga ata qe nuk zbatojne ligjet, te gjithe kane ikur njesoj nga shtepite e tyre me rrobat e trupit ..!!!! Sic duket ky eshte racizmi specifik per shqipetaret, ligji te zbatohet per ata qe e thyejne ate dhe jo te futen te gjithe ne nje thes sepse sic po duket sheti dhe propoganda shteterore po nxir urrejtje ndaj shqitetareve .

               1. B
                Buke Kallamoqe

                Puno moj Kurve puno dhe ti mos pi Birra dhe wisky ne fund jave e duke u divorcuar nji here ne 5 vite na rrofte bythen,Jemi mesuar ne me keto komente kete pune kane keta bythe qima, POR KARVANI LE TE HECE PERPARA.

                1. Mos u merzit per (Mercedes) shko puno shum do blesh Mercedes elle ti gazetar llafazan,,,,, ske lek me pagu taxin je shqetsuar per ne ,,,,, Te duhet me fol per ne sepse jemi popull pak te Vujatur shume qe ka sakrifikuar me shekuj ( me shekuj) Uh! Europë, ti kurva e motit, Qi i rae mohit besës e Zotit, Po a ky â shêji i gjytetnís: Me dá tokën e Shqypnís Për me mbajtë klysht e Rusís? Po ti a kshtû sod na i perligje Njata burra qi m’ kto brigje Për tý vehten bâne flije Kur ti heshtshe prej ligshtije?

                 1. R
                  Rtv

                  Ja demokracia polli analfabet qe te japin leksione pune si te vjedhin e shesin drog e quajn pune eshte mir te mesoje te shkruaje se te shesesh drog per familjet europiane

                 2. T
                  Tini

                  Qelben dynjane kudo ku shkelin. Ne vendin e tyre as buke nuk kane. I papari mos pafte. Edhe shqiptaret e qelbur, prandaj si duan e i urejne.

                  1. P
                   Per Tinin a Tinen aspirinen

                   Ofendo ata qe te kane rritur moj Tini a Tani.........Babin dhe mamin edhe vellain po pate edhe motren po pate edhe femijet e tu po pate edhe burrin po pate edhe komshinjte po pate edhe edhe ............Po ti cfare mutin do qe flet shqip dhe ofendon shqip dhe je e acaruar me shqipetaret ???????? Cfare Njeriu je ???....se per te share eshte gjeja me e lehte qe mund te beje njeriu........Pa Buke shqipetaret ???? Qelbin Dynjane kudo ku shkelin ??? epo e ke qelbur ti dhe Familja jote Boten ku keni shkelur se und njoh me shume ketu ku jetoj qe jane cuna e goca per s`mari...punojne jetojne si qytetaret e vendit nga shkruaj...............Injoranca jote te ka shkaterruar sistemin mendor.........Bota eshte e ndare ne te mire e te keqinj.........Ti thuash njerezve te kombit tend (po te jete qe je shqipetare) te qelbur, te urryer, nuk i duan etj etj......eshte thjeshte cmenduri........Zoti me ty e ata qe ke perreth.....Amen

                  2. P
                   Pukjan KATOLIK

                   Kjo logjika ruaju nga y grup te huajsh dhe jo nga x grup sepse ne jemi te mire eshte logjik kllufash, ore cfar lidhje ka nga vjen njeriu, gjykoje ate ne baz te sjelljes se tij dhe punes qe ben Ndersa ky gazetari thjesht kerkon te beje show dhe te krijoje audience por nuk eshte e udhes te besh gjeste te tilla te ulta pasi i demtojne besueshmerine

                   1. S
                    Schopenhauer

                    Një shtetas kanades, që kërkon të bëjë karrierë nën tutelën e nacionalistit të njohur , Nigel Farage!

                    1. S
                     Shqiptari

                     Mark Steyn,duro dhe pak! Brenda 20 vjeteve Londra do jete gjysem per gjysem me shqiptare -Do e marresh vesh kur te rritet fara qe po mbjellin shqipot me çikat tuaja te beshme dhe atehere do shikoni makina fluturuese,or mik!

                     1. S
                      Shigjetari

                      Anglia ne censusin e fundit ka rene nga 80% me angleze ne 73% dhe po vazhduan keshtu per me pas se 3 dekada do te jene minoritet ne vendin e tyre.Ndersa ne Londer jane 37% jane minoritet. Po permbyten nga afrikanet pakistanezet dhe bangladeshasit cdo vit me qindra e mijera kurse keta plehra merren me shqiptaret qe jane ne numra te paperfillshem. Bajga angleze po mire tu behet si ja bete botes dikur tani bota do ja u ben juve.

                      1. t
                       tetovari2

                       E ç'të thuash Shigjetar: Kjo dynjaja ripa,ripa një herë ma hypë pesë herë ta hyp ! Prandaj pëllet ky gazetar që me siguri ka marë para nga shërbimet sekrete serbe ,ruse, greke dhe si kunorë e gjith kësaj,pa pagesë i ndihmojnë dhe do gazetarë kazani në Shqipëri!

                      2. m
                       muçua I tanes

                       yes mister LOQE, ishte Albanian independence day.

                       1. P
                        Pickaxhiu

                        Ky i ngjaka Bujar Asqeriut kur behet tape...edhe karit tim

                        1. B
                         Bob Pop's

                         Duhet tè kuptohet drejtè shfryrja e kètijè spikeri, pasi Ai nuk e din ende se: - po tè dalèsh pèr tè shkèrdhyer tek shtèpitè e huaja, do tè vijè njè ditè qè do tè vijnè e tè shkèrdhejnè nè shtèpitè e juaja! Pak a shumè tè njèjtin qèndrim kishin dhe italianèt, por sot janè tè mèsuar me shqipètarèt...lèrini tè festojnè nè mènyrèn e tyre...Shqipètarèt janè si njè dallgè deti e shkumuar qè ju zbardh faqen qè po ju nxihet deri nè westminster.

                         1. K
                          Klimax

                          Kërkuan Brexit për t'ju mbyllur portat burokratëve të Brukselit, por nga oxhaqet si babagjyshi i krishtlindjeve u lëshuan turmat barbare!

                          1. @
                           @@@@

                           Kur shqiptaret kane njoh qyteterimin keto plera as nuk "pipetinin" me kete Planet......keto ishin barbaret e asaj Bote....o zullap.....

                           1. Q
                            Qirje Qaniu

                            O Klimax, o kopil kishe, e hengre supen per sot ?

                            1. s
                             shqip

                             Turmat barbare i ke ne Athine ku shkaterruan cdo gje qe u dilte perpara. Shembullin e tyre ndoqen hordhite e Salih Berishes ne mender protestat qe te mbrojne bythen e Salihut me femijet e tij. Pra barbare ka kudo, duke filluar nga Greqia jote.

                            2. S
                             Si mundet me ken kaq mosmirenjohes shqiptareve mer

                             shqiptaret e shkret po ju ngopin vrymat e grave motrave tuej ,tu harxhu palcen e trupit mer derr i flliq ,tuj vadit vaginat e Anglise tuj i shptu nga tharja e mbajt gjall .o peder i pagum me bo zhurm medies

                             1. T
                              Tata luigji

                              Bravo Mark shume e vertet, po shqipetaret rrine pa buk po benzin e duan, Ajo fjala gjermane akoma me bisht

                              1. P
                               Per smiraxhinjte e 2022-shit

                               Shko mor levozhge Arre.........ku di dhia cèshte tagjia Osht viti 2022 mor kanoce shpume...........dy lek me ble i makine ( ene Mercedes ) i ka bo cdo njeri qe puno n`perendim...........Ate bishtin fute atje te veni....e kupto ti.......

                              2. L
                               Luani

                               Po puno o mikë , mos pi birra nga mëngjezi në darkë .., shqiptaret janë i vtmi komunitet , qe punojnë forte, paguajnë taksat, dhe si marin shtetit asnjë lekë .., shiko komunitetin indian , afrikan qe janë me miliona qe vetem marin ndihma .. e tha edhe zëdhënësi i home ofisit..!!

                               1. f
                                franci

                                Ky qenka gazetar idjot, duhet te vish ne Shqiperi dhe do shikosh se cfar makinash ka o plere... ????????????????

                                1. R
                                 Rtv

                                 Ka ndonje statistik sa shqiptar punojn ne pun te ndershme ne angli sa me kriminalitet se dolen shume puntor ca ketu puntor me lambo

                                 1. S
                                  Shqip...

                                  Rtv , po kush Karin je ti mer bythcpuar ,qe kerkon te dish Statistikat e Punesimit te Shqiptareve ne Angli ?! _ Shiko me mbysh bythen me Sufllaqe nga Shteti Kriminel Gerrk pederi ndyre . U bet edhe ju plehra sufllaqesh na pellisni ktu me cdo tene ,me mendimin se do jua rrasin ndonji Shqiptare .Yt plehra shiko byten tate aty ku je

                                  1. s
                                   shqip

                                   Perse nuk gjeni ndonje pseudonim tjeter, por moret ate qe perdor une? Anglezet jane dembele te pashoq dhe kane inat kur shqiptaret bejne para ne vendin e tyre. Te tille ishin edhe italianet kur vajten shqiptaret e pare ne ate vend, por sot jane mesuar me suksesin e tyre ne cdo fushe dhe nuk bejne me fjale. Njoh shqiptare ne Itali qe kane punesuar italiane dhe kombe te tjera.

                                   1. S
                                    Shqip...( ka edhe nga kta !)

                                    shqip_ eshte per t'u cuditur ,kjo lloj pafytyresie qe nuk i zbyth kurr nga shqiptaret ,duke ber te tyren ate qe s'ka qen kurr e tyre ! More Zoteri , ku e gjete ti Nofken qe perdor dhe si mundet ta pervetesosh zotrote edhe kur Un e kam pedorur Vite me Radhe dhe madje te Dallushme nga kjo qe perdor ti ! _ Nuk ja vlen te debatohet per te tilla gjera ktu ,ber nji Recherch ktu ne Medie se kushedi ndoshta bindesh se kjo -shqip- qe perdor zi mundet te ket dal vite ,pas asaj qe un kam perdorur .Mos u beni qesharak po merruni me temen . Nqs do ishe i afate te besh dallimin ,sdo merreshe aspak me kte budallek . Hajt me te mira ...

                                2. A
                                 AC/DC

                                 Αlbanisanasit shofin çfare thote me te drejte gazetari britanik dhe nuk duan te shofin se mbas 30 e ca vjet "demokraci" akoma vazhdojne ne gomone,komardare,me vrap,neper kamiona frigorifer, kudo qe te jete,vetemte ikin. Ja kane dhiere dhe siraneve dhe afganëve. Se per vendet e rajonit as behet llaf per te tilla gjera. Dhe rrine e shajne te tjeret. Rrace muti!

                                 1. I
                                  I

                                  Solli para Gruaja sot ja hapi bythen greku .Ik o Qerrata se juve te greqise ju mbushen me kopila greket e ja u qijne grate ne bythe nga inati se jeni Shqiptar…ty jo se je grek.ty te qijne Vajzen dhe djalin ne bythe

                                  1. @
                                   @@@@

                                   Mos u acaro jevgjito....se mos na dhjesesh nga goja........hahahahaha...kokrra e kurves......sshkombush zorren me sufllaqe dhe me mbrapa fut gishtat ne bithe dhe fishkelle....se shqiptareve t'ju hani m....ti dhe gjithe si soji jote....hale 300.....bashke me kte ...derrin e eger....qe qelbet era uiski e peshk ne 5 te mengjesit.....

                                   1. Q
                                    Qirje Qaniu

                                    Doli dhe nje tjeter kopil kishe nga keta te jonulles

                                    1. A
                                     AC/DC►Peshk qe vjen era QEN

                                     Ate rrace muti - maje per vete ti lepurush.......Ti ose ju i takoni asaj pjese te njerezimit qe per para vret none e babe....fatkeqesi e modhe qe flet gjuhen time......plehre........ Ne qoftese injoranca/ budallalleku do shoqerohej me dhimbje koke ti do flije ke Farmacia per ilacet pa fund .........kur lexoj se cfare shkruan "Tipi" i Njeriut qe vret none e babe per pare thua - Hapu dhe , Hapu dhe........i gjith Ballkani perendimor leviz ne shifra te larta drejt Europes perendimore, sidomos ata qe kane nje profesion...sepse e kane punen e gjetuar..........NUK KA DALLIM FARE...shqipetare, maqedons, serb, boshnjake, malazez......PSE ??? PUNE ME RROGE DY apo TREFISH me shume........Greket para disa vitesh vinin brenda javes nga 70-80 mije...por nuk shenohej apo gazetohej diku sepse jane EU or lum mortja...........Idjotia eshte semundje e pasherueshme....ta gzosh e ta trashegosh or rrace mosmirnjohese......

                                    2. M
                                     Majkëll Englezi

                                     Ktij mbetet vetem ta urosh: ta qifte grun ose gocen nanji Shqiptar!

                                     1. .
                                      .

                                      mos ki merak se anglezet nuk kane komplekse seksuale, perkundrazi seksin e lidhin me dashurine, vetem ne albanistan perdoren sharjet seksuale dhe i lidhin me dhunen. Po s'ke faj, i biri sateme je.

                                     2. N
                                      Noci

                                      Do t'u hane kokat harapet si ne USA.Edhe ju ashtu shkuat ne te gjitha vendet qe kolonizuar dhe i vrate.Ne nuk ju vrasim por punojmë e mos uhabit per benzat kemi edhe reng roversa sa te duash.Te paktën na falenderoni se po u permirrsojme racen se ne bejne femije te bukur e te zgjuar

                                      1. H
                                       Hako

                                       Mjaft komentues me siper po "mesojne" Anglezin qe te punoje dhe te behet pasanik si emigrantet Pika, pika o mjerane, u bete qe te mesoni Britaniket, po te ishit te zote ndertonit vendin tuaj, dhe jo ta shkaterroni cope-cope dhe pastaj te hidheni pertej detit qe te beni dëmin e radhes.Epo mendja e madhe, e zeza e te zot.

                                       1. H
                                        Hah. Komentoni mer Gazetarin jo shqiptaret

                                        Hako , mua s'me duket ashtu si i shikon Komentet zotrote ,se Shqiptaret i mesojne ktij Pederi Gazetare , se si te pasurohet . Shqiptaret nepermjet Komenteve te tyre i tregojne Anglezit llapaqen e rracist , se Shqiptaret i kane fituar ato te mira Materiale nepermjet punes se tyre me djerse ,jo duke u zhgrryer klabeve si shume angleze ,te dehur qe hiqen zvarre rrugeve te Botes. Para disa vitesh ne Ibiza SP. deheshin aq keq e shtriheshin rruges e te jepnin te dashuren e thoshnin "shoqerohe" pak Te Fejuaren time deri ne dhomen e Hotelit etj etj qe nuk ja vlen ti permendim

                                        1. b
                                         ben

                                         po gjysma trafikant droge jan o rrot cari se me pun nje mut bejn po dhi e zgebosur dhe bishtin perpjet

                                         1. s
                                          shqiptari jugut

                                          ben, e para nuk te fyeva ty o pjell bushtre , dhe e dyta , ti flet edhe shqip mo te shkeedhefshin shqiptaret e Anglise dhe jovetm ,cte permban pragu o pederast . Kush eshte Nationaliteti jot dhe ke perfaqson ti me funderine ,ne cilin shtet shkerdhehesh ti ,si e fiton bulen e gojes , apo duke ber Zhurme ktu dhe fyer shqiptaret ? Mesiguro je ndonji minorikare ,fshatre i dhjer yyyyyyyyyt kermat e Shqiperise .Kur u bet edhe ju jashteshqitja e Shqiperise te shndruar ne Diare e Janullatos ,qe qellbni ambjentet e medieve Shqiptare . Jeni duke i hyr shume ne hak Shqiptareve gjithe pederastet e tufezuar ne byth te Janulles ,por kujdes se mundet ta paguani shtrenjt kte poshtersi qe asnji shqiptare s'ju a ka borxh .

                                          1. K
                                           Komunisti skandinav.

                                           Bishtin përpjet e kuptoj. Por këtë dhi e zgjebosur dhe me mercedes, nuk e kuptoj.

                                        2. pusht Gazetare eshte i paguar per kto Karlliqe qe

                                         Ky maskara gauzetare ka pas miqesi me nji Ambasadore Shqiptare ne Angli dikur me mbiemer berisha dhe eshte para shpesh ne Ambasaden Shqiptare ateher kur Gjykata e Larte Angleze diskutonte statusin e Kumbaros - kriminelit te Biznesmenit Kosovare vrar e zhdukur nga Shishi Gazidedes . Eshe mik i PD-se e njohin jopak kte plehr .

                                         1. R
                                          Rtv

                                          Hahahah qr ky konspiracioni berishes ne cdo gje eshte ber me keq se iluminati berisha drejtoka dhe median dhe mendimin social e politik te anglezeve .

                                          1. h
                                           hahahaha sa histerik jane korifillaket grek

                                           Rtv, duket se ta haka shum prapanica qe krruhesh me te gjithe ktu . E para asnji nuk ka permbendur ktu Konspiracion - si shkruan bytha jote , por nqs ti kokqyp me mut s'e di , duhet ta mesosh se ne gjithe BOten paguhen Gazetare madje Medie dhe TV ne kembim te parase $ , te shkruajn Medieve ate qe i Kerkon X -Politike kunder X - shteti apo kombesie . berisha qe permend ti eshte salih berisha krytear i PD-s jo ai qe ka qen Ambasadore ne Londer o idiot i mjere . Hik e gjuj no Car ke WC e Athines tani

                                         2. K
                                          Kriqi

                                          Mire thote o plehra arrnauter se perveç se spurdhjake jeni dhenislamike te terbuar. Kukes, ahas, Tropoje qendra islamike qe duhet te ikni me shpejtesi nga UK.

                                          1. S
                                           Shqiptari

                                           Shqiptareve qe jetojne ne UK dhe sidomos ne Londer do iu kerkoja me shume miresjellje qe komentet ti bejne nen videon e tij qe e gjen edhe ne You Tube dhe eshte e hapur per komente, mund te jepni perspektiven tuaj aty. Ajo qe ve re une ku lexoj komentet aty jane ose nga njerez te frustruar per nje arsye a tjeter dhe shqiptaret qe bllokojne rruget me zhurma e tym makinash ne nje qytet mbi 10 milion banore eshte qershia mbi torte apo me shqip kulmi, iu ka vajtur aty ku nuk mban me. Nuk me duket e drejte qe te fajesohen shqiptaret per kaq shume gjera nga te cilat iu eshte mbushur kupa gjithe keto dekada dh iu kane ardhur jo nga shqiptaret por te tjere se shqiptaret i kane pasur me kokrra atje dhe tani ua dergjin te gjitha shqiptareve, si duket angezet nuk jane mesuar te mbajne asnje faj mbi vete, ama edhe ajo pjese e shqiptareve qe organizoi kete pseudofeste duhet te reflektoje mbi veten, kjo nuk i nderon shqiptaret. Te dalesh dhe "show off" nuk eshte gje e kulturuar. Edhe nese e ke shume fiksim Lamborghinin, Porsche a ku di une te tjera si keto dhe ke derdhur djerse ne menyre te ndershme dite e nate per ta blere kupto qe shumica e njerezve normale qe kane ca para nuk do i hidhnin per nje makine te tille, per rroba plot me logot e firmave ( e di qe nje reklame qe ecen per ta dhe me e forta nuk te paguajne por i ke paguar ti, kjo vetem investim i mencur qe nuk eshte) Nese jep nje imazh te tille te shqiptareve qe i bien borive e zene trafikun dhe mburren me makinat e gjera te tjera siperfaqesore kjo nuk na nderon aspak. Nese do te besh nje investim te mire beje ne fusha ku te kthehet investimi mbrapsh disafish, ne bursa, pasuri te patundshme e ku di une. Por showing off me Lamborghini nuk eshte as e mencur dhe nuk tregon as kulture. Nderkohe nen keto video serbet po perpiqen ne cdo menyre ta perdorin politikisht duke thene e shihni se me cfare kemi te bejme ne, se keta jane njerez te pakulturuar, qe na dhunojne e na kane marre tokat tona kur ne fakt e kunderta eshte e vertete dhe askush nga shqiptaret nuk ndjehet ne keto komente, dhe jo duke share sepse sharjet thjesht perforcojne bindjet qe ata kane ose po formojne per shqiptaret por duke sjelle argumenta historike. Ndjese per kete koment te gjate por nese jeton ne UK komenti qe ben ketu nuk pi uje, por nese komenton ne ato video per te treguar se nuk jemi sic na pasqyrojne ath dhe ne mediat britanike ne pergjithesi ath ia drejton komentin tend audiences se duhur.

                                           1. L
                                            Lugu gjat

                                            Hako,gjithe vendeve te perparuara ekonomikisht (nga gllaberimi i pasurise se vendeve te tjera )nuk kane fytyre te shajne nje popull i cili kerkon nje jete me te mire ne permjet punes,me djersen e ballit.A me kuptove

                                            1. H
                                             Hako

                                             Po flet sikur jetojme ne nje planet tjeter.Shumica e atyre qe dolen ne parade nuk merren me gje tjeter vecse te kundraligjshme.Ky eshte fakt qe nuk le vend per interpretim.

                                            2. J
                                             John Qelbashi

                                             Dhi e zgjebosur, bishtin krekosur! Kjo eshte historia e shqiptareve ne Angli. Te isha une Anglez i deboja se ne rast perzjerje aksidentale me Angleze ulin inteligjencen e shtetit

                                             1. S
                                              Siriani

                                              Po te shikosh komentet me shume mllef dha cmire kane shqipetaret pernjeri tjetrin se ky gazekari.Ulini gjakrat dhe i shkerdheni nenen ketije qeni

                                              1. O
                                               Opinion

                                               Nuk e kuptoj kete festim me makina!! Pse nuk mblidhen Shoqatat Shqipetare ne Angli, te marrin leje dhe te bejne nje parade si ne New York. Ky festim kuturru nuk na nderon. Ne duhet te tregojme qe dime te organizohemi dhe kemi kulture.

                                               1. A
                                                Adi

                                                Fiks e ke thene Opinion

                                               2. C
                                                Churchill ishte Pijanec Racist

                                                Kryminister Indian.Kryetar Bashkie Pakistan,minister i Jashtem Jamaica,minister i brendshem Sri Lanka.minister i Industrise Afrika…..o Anglez Pijanec Dhembprishur gruaqire. Prit se do Qash shume.Ne Londer ka Lagje te Tera qe jane nen Ligjin e Shariatit ……….gjeten Shqiptaret dhe ju bien…..Pse nuk e kap ministrin e Jashtme per Hunde ate Shemtiren e tyre ne Tirane e te ja u dergoje pakete…Ky eshte Racizem i paster.

                                                1. A
                                                 AC/DC

                                                 Jepini mend si te beje anglezi leke dhe gazetari,si te vishet italiani,si te haje dhe cfar vere te pije francezi,si te beje histori heleni,si te lozi futboll braziliani.. Rrace me shk*death nuk ka,pa brek,pa buk,pa uje pa arsim,vetem mend(keshtu mendojne se bajga kane ne vend te truve). Rrace muti.

                                                 1. L
                                                  Loni

                                                  Rrace muti je ti o sperme anadolli!

                                                2. X
                                                 XHH

                                                 Shqiptaret jan te zot te punes dhe dine ta bejne jeten sic duhet jo puno per nje jave dhe je broken on Monday Eshte mire qe te mesoni nga kultura dhe zakonet shqiptare

                                                 1. H
                                                  Hb

                                                  Jo e ke gabim shumica e kan puno 1 vit edhe 6 ne burg puno anglia per ty ska asgje ne angli qe perfaqeson kulturen shqiptare jan vetem ca mbeturina inferiore nese keto u duken patriotet shqiptar athere e meritoni ate politik qe keni ne shqiperi dhe miellaxhinjt qe u vrasin e u vjedhin.

                                                  1. s
                                                   shqiptari

                                                   Hb ,Petrit , Alb , jeni pjes e Bizges se Jashteshqitjes se Shqiperise ,qe me ne shqiptaret s'ju lidh asgje . Jeni nga ata pederaste te flliqur , qe hani mut ne cdo teme qe ka te bej me shqiptaret . Nuk eshte aspak puna juaj o Morra , te beni Vleresimin e atyre shqiptareve qe protestuan ne Angli plehra te ndyra . Ik or zorraxhinje filogreke apo larot e tyre e merruni me bythen tuaj ,e boll pellitet ktu ju a shkerdhefshin hanullen dhe dule korofillakun

                                                  2. P
                                                   Petrit

                                                   Seriozisht mendon qe ne jemi ne gjendje t'u japim keshilla Britanikeve?. Mos u beni qesharak.

                                                  3. H
                                                   HISTORIA

                                                   PERENDIMI po e kupton se beri gabim te rende qe harxhoi miliarda dollare per te rezuar ENVER HOXHEN dhe per te hapur SHQIPERINE .Tani ne menyre te terthorte po kerkon ta rimbylle por nuk ka me ENVER TE DYTE prandaj cirret neper gazeta dhe televizione per te njollosur Shqiptaret.Perendimi mendoi se Shqiptaret ishin nje popull i shtypur dhe se kishin nevoje vetem per nje cope buke .Ata nuk e dinin se grerezat i mbante vetem diktatura .

                                                   1. S
                                                    Shqiptari

                                                    Gje per te thene gjete edhe ti o historia, boll na hapet barkun me te tilla veteurrejtje, mesoni te rinjte te kene dinjitet dhe respekt per veten dhe te tjeret, te punojne ndershem dhe te blejne cju do e bardha zemer por nuk kane pse shesin tangerllik ne rruget e Londres me makinat. Nuk duhet te bertasim me makina dhe veshje " Me shiko mua" shiko sa para kam. Ata qe kane para shume vertet nuk i reklamojne asnjehere, nuk ua dime as cfare makine kane se i kane pergjithesisht shume ordinere, disa jetojne akoma ne shtepi te vogla modeste per standartin e miliardereve. Kete duhet te bejne te rinjte ato parate e Maseratit apo BMW-ve ti bejne edukim dhe investime qe nuk kerkojne karburant dhe mirembajtje gjithe kohes. Nuk kemi nevoje ti perulemi askujt nga ata qe jane si ne pavaresisht ne c'pjese te rruzullit tokesor gjallojne, por as nuk kemi pse behemi mendjemedhenj. Njerezit me te mire jane ata qe nuk e masin veten ne baze te cfare kane por kush jane dhe si sillen, sa miq kane, sa imponojne respekt vetvetiu pa e kerkuar ate. Nga ana tjeter ky qendrimi yt eshte shume me i demshem. Gjithe ky brezi qe sillet keshtu eshte pasoje e filozofise se rrumparres se Shqiperise keto 30 vite dhe e artit te ketyre dekadave te fundit qe vetem art nuk eshte. Te behen te famshem njerez Kardashian qe gjithe cfare i kane ofruar shoqerise eshte vaniteti i tyre dhe shpesh modeli jane kengetare qe nxisin dhunen, normale qe keto rezultate do kesh. Duhet marre seriozisht edukimi i brezave.

                                                   2. B
                                                    Bardha

                                                    Shqiptaret mund te festojne sepse ashte e drejta e tyre dhe per kete duhet te jemi krenar.Gazetari qe shkruane eshte nje derr i qelbur e rraciste sepse ato qe punojne zgjedhin vete si te jetojne dhe fitimet mund te ti shpenzojne ku kane deshire.Shqiptaret jetojne ne Angli por dhe punojne atje.Anglia ashte nje shtet modern dhe cdo gja kryhet nepermjet bankave dhe keto pund kane qarkullua nepermjet bankave dhe ky derri gazetare i qenefeve nuk e di sepse Anglia nuk ashte shtet ordiner.Genti i haleve duhet ta dine kete pune,une e di se disa nga te rinjet qe punoje atje kane ra viktima ashtu sic ndodhe ne cdo vend te botes,por mediet ne Shqiperi jane krijuar nga ma kriminel se keta qe jane viktima

                                                    1. T
                                                     Tersi

                                                     Çudi se ju inglizët lat leshtë me sa e sa misione spiunazhi për të na "çliruar" nga diktatura hoxhiste dhe tash që na çliruat na sollët lirinë nuk na doni!! Ëëëhëë... prit prit se skeni parë gjë akoma!.

                                                     1. L
                                                      Lugu gjat

                                                      Hako thellohu,Shqiperia nuk eshte 5 bandite.Une planetit Toke i perkas

                                                      1. N
                                                       N.VJOSA

                                                       Ky gazekari anglez dhe shume si ky jetojne me ënderrat qe emigrantet duhet tu fshijne kepucet gjithe jeten ketyre bythkove!... Shqiptaret punojne shume dhe kursejne shumë...! Po pas 1990- ës kur ne Shqiperi 90 perqind e makinave qe ngisnin shqiptaret ishin mercedesa...ky bythkua anglez ua fali?!... Ca raciste si ky Fodulli anglez mendojne se kane lindur qe te tjeret tu sherbejne si skllever...! Anglezve po u bienë breket te këmbet...duane te rrojne me lavdine e dikurshme, por SKLLEVRIT NUK MBETEN GJITHNJE SKLLEVËR...Londres nuk i thua dot qytet i te bardheve... Të huajt dominojnë dhe tok me ta edhe shqiptaret, në mos sot nesër!...Shqiptaret jane rracë vitale, jo cinikë dhe fodullë si anglezet ipotentë...!

                                                       1. P
                                                        Piskuriqi

                                                        Once more you nailed it Mark You are one of the rare kind journalist left in the media Keep on going and continue your great job man.

                                                        1. J
                                                         Just a normal guy

                                                         Piskuriqi, keep on improving your English, you are doing a good job, as for politics better stay out of it, you don't fit well with it with the name you have. An Albanian (which I am convinced you are) should not support the racists against their own people. Try to help emancipate those that are lacking manners and if you can't just show a different example yourself without hiding your own ethnicity, but don't attack your own people, that is one of the lowest points people can go and I don't recommend it.

                                                        2. .
                                                         .........

                                                         Cmund te presesh nga tufe qelbesirash qe ishin arkitektet e coptimit shqiptare.........vrane...prene....zaptuan...vodhen e intriguan...si i desh b....ne gati 400 vjet ne tere Planetin e sot na hapen b....me moral.......ikni ore b..q....se mjaft na keni care kkkkk.....

                                                         1. D
                                                          Denis

                                                          Kush ma vrare e ka vjedhur o fyell? Anglia ka civilizuar boten. Kjo bote si e njofim ne sot, me te drejtat e njeriut, me barazi para ligjit, me industri te rende, pa skllaveri etj eshte krijesa e Anglise. Kur anglia zbarkoie ne shumicen e kolonive te saj as rrota nuk ishte shpik atje

                                                          1. .
                                                           .........

                                                           Anglezet edhe sot jane deri diku barbare o klluf....kane sjellje me keq se ksfshet e egra....te flasesh per kulture franceze apo austriake...por jo per angleze....400 vjet u sollen si koloniziatore kudo qe shkuan...vrane e prene...zaptuan.....mbas 400 vjetesh barbari u kujtuan te sillen si njerez ne ato vende....."kulture angleze"....hahahaha...majmunet e Ishullit....shko shikoj si sillen neper Spanje apo Potugali...Itali..ku shkoj me pushime....edhe maloket e Sales kane me qyteterim....e ti po na trego ...te drejtat e njeriut e te drejtesi para ligjit....qe fillimet e saja i ka qe ne kohe te Romes te asaj Rome qe ishte dhe zanafilla e civilizimit te kanibaleve te Ishullit....

                                                         2. e
                                                          emigranti

                                                          Gazetare idiot.Qenka bere xheloz per makinat e shtrenjta te shqiptareve.Shqiptaret makinat e shtrenjta i kane me djers se po ti kishin te paligjshme do tjua kishit marre ju idiot. Apo nuk keni cfare i beni gomarit tuaj dhe i bini samarit.

                                                          1. .
                                                           .

                                                           Nuk jane shqiptare ata, jane majmune. Sjellje e shpifur adoleshenteske me muzike dhe flamure evgjiterie. E pashe videon dhe gazetari ka folur shume mire, ka bere kritike te sakte dhe humor britanik. Egersirat qe komentojne ketu, ashtu sic pritej, menjehere jane pergjigjur me kercenime, fyerje, racizem, dhe percmime me baze historike (edhe idiote edhe supremaciste). Si per te vertetuar dhe per tju vene piken fjaleve te gazetarit. Nje komunitet injorant dhe agresiv. Imagjino te vijne shtetasit e nje vendi tjeter ne menyre te paligjshme duke kerkuar azil te arratisur si bythqira, dhe pastaj te festojne pavaresine ne mes te kryeqytetit tend. Duhen ndare ata shqiptare qe rrespektojne ligjet dhe vendin e britanikeve, por nqs kjo eshte menyra sesi sillen, merrini dhe zhdukini fare qe aty.

                                                           1. J
                                                            Julian Laci

                                                            12 makina ishin . Nuk ishte ndonje gje e mire me u hap kot ,edhe vjet kaq ishin 12 makine nuk perfaqesonje gjithe shqiptaret me makina ne londer. Ne si shqiptare kemi i cike qejf me u hap . Vitin tjeter 13 makina Une kam 26 vite ne londer ne 2020 arrita me blejt ne Mercedes s class 63 convertible. U hapa 2 a 3 muaj,pastaj u stabilizova me hapjen. Londra eshte qytet qe te jep mundesi te behesh I pasur

                                                            1. T
                                                             Toni Bler

                                                             Qenke dhe ti legen si Sali Berisha.

                                                             Lini një Përgjigje