Rama: Shqipëria, e para për rritjen në turizëm krahasuar me 2019-n

29 Nëntor 2022, 11:22Sociale TEMA

Rama: Shqipëria, e para për rritjen në turizëm krahasuar me

Kryeministri Edi Rama ka thënë se Shqiëpria është e para për rritjen e turizmit krahasuar me vitin 2019, kur filloi pandemia e COVID-19.

Rama ka ndarë në “Facebook” një grafik që tregon se Shqipëria ka pasur rritje positive me 18%, ndërsa ka lënë pas shumë destinacione të preferuara.

“Shqipëria radhitet e para nga Organizata Botërore e Turizmit (UNWTO) si destinacioni me performancën më të mirë në rritje të flukseve turistike krahasuar me vitin 2019”, shkruan Rama.

2 Komente

 1. ?
  ??

  Me një fjale, tani më nuke jemi të dytet, pase Gjermanise?! Po ike more hajdute Turk mutit se ështe duke u zbrazur e gjith Shqiprija, ti flet për turista. Sali Gerdeci, ilir spiun dhe Ed Rame Turke hajdut Erdogani duhet të dalin para drejtesise sa më pare të jet e mundur..

  1. I
   I pa puni

   Po ne krahasim me vitin 1938???!!! Ed Rama! Nuk i vlejne popullit keto"SUKSESE" te Qeverise. Je i zoti,bei punen qe te takon,krijoi popullit kushte per pune e jetese!Opinionet,lerja popullit,qe te ka zgjedhur!

   Lini një Përgjigje