Milaim Zeka: Mallkimi më i madh për një shqiptar, kur vendos të ikë nga vendi i vet

29 Nëntor 2022, 09:24Sociale TEMA

Milaim Zeka: Mallkimi më i madh për një shqiptar, kur vendos

Analisti Milaim Zeka thotë se mallkimi më i madh për një shqiptar, është momenti kur vendos që të largohet nga vendi.

Në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, Zeka u shpreh se kur klasa politike nuk ndryshon gjendjen në vend dhe papunësia është e madhe, detyrimisht që njerëzit do të rrezikojnë edhe jetët e tyre për t’u larguar.

“Kjo ikja e shqiptarëve, si në Kosovë, si në Shqipëri, është bërë fenomen. Njerëzit, për mendimin tim, kur një klasë politike nuk e ndryshon gjendjen në vend, kur ne jemi një vend me papunësinë më të madhe në Evropë dhe nuk shohin perspektiva për të ardhmen tonë, nuk arrijnë ta ndërtojnë të ardhmen në atë vend, sigurisht që njerëzit e rrezikojnë jeten e tyre për t’u arratisur jashtë vendit.

Shikoni, shkurt po e them. Mallkimi më i madh që i ndodh një njeriu, është momenti kur vendos për t’u arratisur nga vendi i vet. Nuk shkon asnjë shqiptar që të rrezikojë jetën e tij me dëshirë, që të shkojë në atë Londrën e zymtë”, theksoi ai.

3 Komente

 1. t
  tata luigji

  Milaim dhe ti ke ikur ne emigracion bile kure kosova kishte nevoj, por nga qe pordhet juve deshtakeve nuk ju pine uje jashte pjerdhni neper studiot tona dhe ketu ju paguhen mire. keshtu e provoj dhe Adi Krasta ne angli po i futen hurin ne bithe IK QIHUNI

  1. L
   Labi pidhar qe per zgjuaresi nuk ja ha qeni shkop

   Ik ore shkerdhate muti Luigj ! Te qifsha gruan ,i hangsh karin ti Milaimit se ai ka marre pjese ne demostratat e 1981 ne Kosove dhe ka ardhe edhe ne Shqiperi duke i derguar ne tribune Enver Hoxhes nje tufe karafila Meso te shkruash or byth palare se nuk e paske idene e ortografise INJORANT Shiko se Shkruan KURE KOSOVA KISHTE NEVOJ dhe prap JU KETU PAGUHEN MIRE Ik tashti shko bo shurren se keshtu e duan keta injorante qe jane shume ketu ne komente

  2. K
   Kissingeri

   Mallkimi më i madh është kur nuk ka mundësi të ikë dhe është i dënuar të shohë dhe dëgjojë përditë rracën e ndyrë të politikanëve që të bëjnë ta mallkosh veten që ke lindur në këtë gropë të zezë. Mos e provoftë njeri shkeljen nga injoranca dhe arroganca e bashkëatdhetarit tënd.

   Lini një Përgjigje