Shqiptarët festojnë në rrugët e Londrës me makina luksoze dhe flamuj kuq e zi, ish-deputeti i PE: Zot na ndihmo

29 Nëntor 2022, 15:46Sociale TEMA

Shqiptarët festojnë në rrugët e Londrës me makina

Ish-deputeti i Parlamentit Evropain, Nigel Farage ka reaguar pas festës së bujshme të shqiptarëve në rrugët e Londrës duke brohoritur nga makinat e tyre luksoze, në shoqërinë e këngëve e flamujve kuq e zi.

Farage ka bërë retweet një postim të klerikut Clavin Robinson, në Tweeter i cili shkruan "Nuk është një pushtim", duke e komentuar: "Kjo gjë po ndodhte natën e kaluar në Londër. Zot n'a ndihmo". 

110 vjetorin e Pavarësisë, shqiptarët e Londrës kanë zgjedhur t'i japin vëmendjen maksimale, teksa janë mbledhur në rrugët e Londrës duke brohoritur dhe kënduar me flamujt kuq e zi. S'kishte si të ndodhte ndryshe. Edhe këtë vit ata kanë festuar duke xhiruar me makina luksoze.

Siç shihet edhe në videot e publikuara nga media britanike DailyMail, dhjetëra Audi, Range Rovers dhe Porsche 4x4 bllokojnë trafikun rreth ëestministerit, ndërsa oficerët e Policisë Metropolitane përpiqen të lëvizin automjetet.

Burra dhe gra, shihen duke valëvitur flamurin shqiptar ndërsa varen nga xhamat e makinave të tyre, teksa në një video shihet edhe një Lamborghini Huracan ngjyrë vjollce dhe një Mercedes të klasës G, të cilat kushtojnë rreth 120,000 dhe 160,000 £.

Atmosfera duket se është ndezur më shumë, teksa janë hedhur edhe fishekzjarre, nën shoqërinë e borive të makinave luksoze për të festuar pavarësinë e Shqipërisë, e cila përkujtohet çdo vit më 28 nëntor.

Shqiptarët festojnë në rrugët e Londrës me makina

6 Komente

 1. G
  Gruan e ktij ishDep. PE e pallonte nji Shqiptare

  Anglezet ne vecanti Politikanet jane shndruar be Karagjoza nderkohe qe Meidet Angleze po jetojne Organza te papara ne kte Histeri kunder Shqiptareve . Hahahahah

  1. K
   Klimax

   Zbarkimi i alienëve!

   1. A
    Avokati

    Shpellaret qe kane zbuluar sheqerin e po lyejne dhe bythen ne rruget e Londres.

    1. l
     labi

     Nuk mund te rreagoj ndryshe nje kafshe me fytyre njeriu qe ka zbritur nga malet e thella te Shqiperise dhe ka shkuar ne londer,e ket rruge e ka bere duke shkuar ne Rinas direkt,as nga Tirana nuk ka kaluar.Jane keta qe e kan bo mut gjithe Shqiperine e tani i kan hy Anglise,jane keta pjella me e keqe Shqiptare jane jashteqitja gjaku Salihit qe duhet djegur deri ne rrenje,kjo fare e keqe qe ju ka bo Shqiperise si muti mbas kepuce.

     1. S
      Sali gerdeci

      Ku shkelin kta nuk mbi bari.po vetem hashashi...e qelben dhe angline,,,fare e keqe,

      1. G
       Genti

       Të kishin dalë nëkëmbë si njerëz duke kërcyer dhe kënduar më Flamurin kuq e zi do ishte diçka e bukur. Por të parakalosh me potere dhe me makina superluksoze duke u bërë karshillëk londinezëve është jo vetëm shenjë e një mentaliteti fshatar por edhe mungesë kulture dhe njerzillëku. Gjithsesi nga një bandë trafikantësh dhe drogaxhinjsh të zbritur nga pemët nuk mund të pritej gjë tjetër. Ma e morën fytyrën dhe na e nxinë faqen Ditën e Flamurit ca plehra që ja nxijnë faqen gjithe shqiptarëve që punojnë ndershmërisht në emigracion. Në 100 vjetorin katunarët zbritën me legena në shesh r tortë ndërsa në sheshet e Londrës zbritën legenat me flamur kuq e zi për të na fyer të gjithë ne të tjerëve me palaçollëkun e tyre.

       Lini një Përgjigje