Rama: Në buxhetin e 2024 mbi 231 mijë nxënës përfitojnë libra falas

13 Nëntor 2023, 09:15Sociale TEMA

Rama: Në buxhetin e 2024 mbi 231 mijë nxënës

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka njoftuar se buxheti i vitit 2024 do të vijojë të garantojë librat falas për 231 mijë nxënës.

Librat falas do të garantohen për nxënësit nga klasa e parë deri në të nëntën.

“Mirëmëngjes, dhe me njoftimin se buxheti i ri vijon të garantojë librat falas për 231 mijë nxënës, ju uroj një javë të mbarë”, shkruan kryeministri Edi Rama në Facebook.

1 Komente

  1. n
    nxenesit me koken jashte dritares se shkolls

    dum droga Gratis jo libra o njorant KM

    Lini një Përgjigje