REAGIMI/ Top Channel, deklaratë zyrtare: Sulmi terrorist ndaj nesh, për të minuar fjalën e lirë

27 Mars 2023, 12:16Sociale TEMA

REAGIMI/ Top Channel, deklaratë zyrtare: Sulmi terrorist ndaj nesh,

Në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme, e hënë 27 mars 2023, Top Channel është goditur nga një sulm terrorist, i pandodhur kurrë më parë në 32 vite ndërtim të shtetit të së drejtës dhe fjalës së lirë.

Pasojë e këtij sulmi ishte humbja e jetës së punonjësit të sigurisë, Pal Kola, i cili i ka qenë në krye të detyrës, pjesë e stafit të shoqërisë së sigurisë “Öktapus”.

Në orën 00.40, i ndjeri Pal Kola është gjendur në qendër të breshërisë me 25 plumba në drejtim të godinës së Top Channel.

Humbja e jetës së familjarit, të babait e bashkëshortit Pal Kola në krye të detyrës, është tronditja dhe goditja më e madhe për Top Channel.

Ngushëllojmë me hidhërim të thellë familjen Kola, duke qëndruar pranë tyre në përballimin e kësaj fatkeqësie.

Po ashtu, Top Channel shpreh qartësinë që ky akt terrorist i paprecedent, është kryer për të dëmtuar e goditur misionin e medias së lirë dhe fuqisë së fjalës së lirë.

Top Channel, është themeluar, krijuar me frymën e njeriut që ndërtoi jo vetëm idenë e një media shqiptare me vlera perëndimore, por dhe mbi të gjitha e një media që përfaqësohet nga grupi i madh i  profesionistëve të shquar, figurave publike dhe intelektuale, që çdo ditë ne një transmetim të pandalshëm televiziv e jo vetëm, i shërbejnë publikut me dedikim të plotë.

Sulmet terroriste të këtij lloji tregojnë qartazi sa e rëndësishme është fjala e lirë sa shqetësuese për minuesit e demokracisë.

Në emër të detyrës më të lartë të cilës i kemi shërbyer, Top Channel do të vijojë të trashëgojë dhe të kryejë misionin e vet të fjalës së lirë  ndaj publikut e shoqërisë shqiptare.

Në emër të këtij misioni, Top Channel kërkon dhe pret zbardhjen e plotë të ngjarjes nga organet ligjzbatuese.

Zbardhja e këtij akti duhet të jetë prioritet për organet ligjzbatuese, sepse është vrarë një punonjës i Top Channel, por gjithashtu është atentat ndaj televizionit që ka shërbyer në transparencë e mbështetjen e të drejtës duke kontribuar me informacion e ndërgjegjësim dhe fuqizim të institucioneve të së drejtës  për shoqërinë shqiptare.

Ky akt terrorist është i papreçedent ndaj një media kombëtare, e lidhet vetëm me misionin e saj të fjalës së lirë.

Top Channel, aksionerët e tij e familjarët, drejtuesit, gazetarët e autorët, nuk kanë e nuk ka qënë kurrë objektiv i ndonjë sulmi individual që prej themelimit të tij, gjithçka në këtë akt terrorist, lidhet dhe ka të bëjë vetëm me misionin e Top Channel.

Ky krim i paprecedentë e akt terrorist, kërkon menjëherë reagim të përgjegjshëm e të ashpër nga Policia e Shtetit dhe institucionet e drejtësisë, për të vënë përpara përgjegjësisë autorët e vrasjes.

Top Channel, është e do të jetë, në shërbim të publikut shqiptar, pavarësisht presioneve të vazhdueshme të minuesve të demokracisë, të cilat i njohin dhe përballojnë të gjitha mediat e lira që adhurojnë e ndërtojnë përkrah vlerave perëndimore për ndërtimin e institucioneve dhe principeve të shoqërisë shqiptare.

Deklaratë e Top Channel, pas sulmit me armë ndaj këtij televizioni

68 Komente

 1. "
  "BOHOTINA"

  Deklarate qe nuk u ka folur zemra dhe mendja, por buzet (sa per te lare gojen) dhe xhepi...

  1. F
   Fener Zizi

   Mos e beni Turp Emrin e Gjigandit Dritan Hoxha, Ju skeni asnje Lidhje me Tanin, jeni kthyer ne Media pa Vlera njerëzore, Pali u prehte ne Paqe, ngushellime Familjes, Dhe Ata Kriminela ,qe qelluan ato Plumba nje Dite do kthen ne Koke te tyre, kjo eshte e sigurte, Ngjarja do perdoret tani nga te gjithe Ata qe se duan Shqiperine.

   1. V
    Vranakonti

    Kete akt te shemtuaar dhe terrorist e ka bere Sali Berisha dhe pike. Kohet e fundit Top channel eshte kthyer ne sherbim te Sali Berishes. Ai duke perfituar nga kjo,ka paguar ata person qe ta godisnin me qellim te akuzoi Edi Ramen.Nqs top channel nuk do bente propagand per Saliun,nuk mund ta bente kete se do binte pergjegjesia tek ai. Saliu eshte dhelper e vjeter ta le dobiçin ne preher.Eshte i njohur per keto poshtersi ai. Mos kerkoni kot persona te tjere,eshte 100% Sali krimineli.

   2. L
    Lala i Lushnjes

    Punë e madhe se Pali la kalamajt pa bukë. Luizi të jet shnosh si kokra molls se i duhet putanave për të nxjer lekët e botoksit e silkonit.

    1. V
     Vranakonti

     Dale,dale,nuk kini pare gje akoma. Sa vjen e Saliu do terbohet me keq. Ai eshte bere si ujk i plagosur dhe do vazhdoi te godas akoma me shume. Me afrimin e dites se zgjedhjeve te 14 Majit, ai do behet perbindesh, se e ka te qaert se nuk i fiton dot zgjedhjet,elektoratin e tij e ka genjyer disa here per fitore dhe nje mut ka fituar. Ai mori dhe nje goditje te madhe sot nga kolegji zgjedhor. I kane rene turinjet ne mut.

   3. C
    Cdo sulm me Arme eshte i denueshem

    Oganet kompetente Policia duhet te bej gjithcka te gjej autoret e Krimit e sulmit mbi T-Ch pooooooor , per hir te se vertetes ,ktu s'kemi te bejme aspak me Fjalen e Lire (o tv idiot) por me dicka qe ndoshta duhet prituir te na i tregojne vet Kriminelet ,ndoshta se jan Eksituar me shume nga c'lejon truri njeriut nga programet tuaja te shkaperdhyeme para e pas

    1. M
     Media mafioze

     Nuk eshte akt terrorist por larje hesapesh dhe lufte midis bandave kriminale mediatike. Lani para te pista, vendosni gjoba dhe sot fshiheni pas fjales se lire. Jo erdhi keq per rojen ju shkerdhata me 300 mij lek ne muaj ndersa vete merrni nga 10 mij euro ne muaj rroga ne te zeze.. Ju q.. robt.

     1. D
      DinPak

      Ç'kerkoni te sbardhet akti terrorist? Ju e keni sbardhur dhe sqaruaur plotesisht: "është kryer për të dëmtuar e goditur TCH, misionin e medias së lirë dhe fuqisë së fjalës së lirë". Tani e tutje, beni kujdes te ruani ate qe ju furnizon dhe ju sjell kafen se mos i ndodh ndonje gje.

      1. i
       iliria

       Me siguri roja nuk ka qenë edhe i siguruar!Drejtoria e tatimeve ta hetojë këtë pistë!

       1. z
        zhaku i pamposhtur

        Heheheeee..'sulm terrorist' thote Heheheeee...sa kollaj qe e genius zgjidhjen...normalisht qe sulmi eshte I denueshem por mendoj se eshte I natyrshem ne ate shtet bordello te edi rames sali berishes e ilir metes..sikur kemi pare vetem kete sulm ne shqiptaret?ne jemi te tejngopur me keto lloj sulmesh.shqiptaret sylesha duhet te zgjohen nga gjumi sepse terroristat e vertete jeni ju gazetaret qelbanike e te shitur qe keni per strofkull 'tempuj te fjales se lire'...ku eshte fjala e lire ne kete shtet terrorist mor kopila??kush po e degjon kete 'fjalen e lire'?? Perse po zbrazet shqiperia? Ju jeni kthyer ne nje diktature me te sofistikuar se ajo e qoftelargut enver per ti sherbyer agjenturave te huaja dhe jeni pale me politikanet per te shtypur dhe sabotuar kete komb..ju jeni dora dhe gjuha e edi rames dhe sali berishes..henkshit kokat tuaja se kete popull e keni ngrene me kohe..nuk ma do mendja se sulmi eshte dicka e organizuar kunder 'fjales se lire' sepse ky popull sylesh asnjehere nuk eshte organizuar apo bashkuar per te mbrojtur interesat e veta por si lepurush frikacak e ka braktisur shtepine e tij per tia dorezuar uzurpatoreve dhe terroristave te vertete...tani se cfare thote juri kim se me cfare deklaratesh del 't ch' etj etj keto jane lodra fjalesh..sulmi natyrisht qe eshte nje sulm banal per motive te dobeta si gjithe sulmet e ketyre 30 viteve te fundit dhe natyrisht qe askush nuk kishte perse te hakmerrej ndaj atij fukarait qe punonte per 300.000 lek te qelbura tuajat...gjeni kurajon dhe dilni perpara shqiptareve dhe zbardhni arsyen e vertet te ketij sulmi sepse terroristat e vertet jeni vete ju media dhe politika e Tiranes qe paguheni me fondet secrete te athines apo 'cnn'..kur nuk ju vjen pershtat situata e gjeni shume kollaj zgjidhjen ju.kush e ka fajin? 'terroristat'...o burra tu biem 'terroristave' ne emer te popujve..ne emer te 'fjales se lire' apo ne emer te 'demokracise'..hmm.. pra nese behet fjale vertet per terrorizem atehere shkoni dhe trokisni tek bunkeri I surrelit ose tek parlamenti sepse sigurisht qe aty do ta gjeni pergjigjen.henkshit kokat tuaja..

       2. T
        Toni

        Ore... objektivi mund te kete qene dhe i ndjeri???? policia mund te indagoi per te shkuaren e viktimes... pasi per hakmarrje vrasin kusherije,niper,daja etj etj shkurt kanun... dmth injorance..

        1. H
         Henks

         Toni "Indagoi"??? Hahaha o italiano...

         1. d
          dcsdcs

          RIP truri i indaguesit komentues :(

          1. T
           Toni

           Mqse me peshon trurin.. me pesho dhe pak k... bq.

         2. T
          Toni

          Ore... objektivi mund te kete qene dhe i ndjeri???? policia mund te indagoi per te shkuaren e viktimes... pasi per hakmarrje vrasin kusherije,niper,daja etj etj shkurt kanun... dmth injorance..

          1. E
           Erzeni

           Top-Channal po behet streha e berishisteve,po fut sherrin Brenda vetes,Saliu i vuri zjarrin Shqiperise,jo me topit.Si ka mundesi qe mori nje berishiste,sharabajken Grida Dime,dhe largoj nje nga gazetaret me te mire si Sokol Balla?!

           1. A
            AX

            Atentatet familjare te Topit nder vite: 2003, Brenda ambjenteve te tv ne Piramide u la per i vdekur me disa plumba ne trup, Tan Lepri. 2005, zv presidenti i Top radios, polici Vajdin Lame, shperthen ne ashensor. 2008, “presidenti, themeluesi gjeniu” dritan hoxha, dhe dashnorja anonime e papermendur nga mender media, u perplasen ne mes te Tiranes me Ferrarin e tyre me nje peme buze lanes. Ka dhe pafund vrasje te tjera te lidhura me keta “dishepuj te lirise se shprehjes”!

            1. U
             Une

             Entela Hysko

             1. k
              kopi

              Top chanel ka qene de facto i Vajdin Lamajt dhe Tan hoxha skishte as para e as bythe ta mbante. parate gjeneroheshin nga trafiku i droges ku tan hoxha me pas bente rolin e pronarit

             2. A
              Anri

              Shtet i te drejtes? ahahahahahahahahahaha...Mos u tallni shume per ate Zot. Ky shtet eshte fryt i ndyresise qe dhe mediat vete kane gatuar me kontributin 30 vjecar te politikes. Ketu shume gazetare i gjen me pasuri miliarderesh qe nuk justifikojne pagen qe marrin dhe kjo i ka bere tek shesin veten me arrogance neper studio duke bere gjithlogun ku flasin qe nga grate shtatzana, te BBV e deri te politika...

              1. K
               Kurva e Vicidolit

               Po kjo ngjarje,neqoftese,nuk ka ndonje motiv hakmarrje,a problemesh te tjera,eshte shume e rande,po qe per mendimin tim,ne kushte normale,nuk eshte sulm kunder medias,se cfare vlere do te kishte,te vrisje nje roje,per te demtuar,apo sulmuar medjan.Ky veprim kunder medjas,mund te kete ndodhur vetem nga nxitja,qe kryekurva plake e politikes,Sali Karaxhici,kercenoi para ca ditesh,per shitjen e disa aksioneve te kesaj kompanie,nje subjekti tjeter,qe saliu i di mire keto gjera

               1. L
                Luani

                Vete e kini fajin or Topi. Mbajtet ne BBV Luiz Ejllin , mashtruesin , vulgarin, kercenuesin dhe bullizuesin me ekstrem te shoqerise tone. Mbrojeni edhe ju moj zonja qe turp tiu vije qe lepini buzet kur e shikoni dhe uroni ti kini burrat si ai ndyresire. Kete doni ne Shqiperi , por ta dini se keto bandat dhe cetat e Luizit te Shkodres do tiu hane kokat e femijeve tuaj shume shpejt mij zonja koktrasha

                1. R
                 Rezi

                 Nuk do isha dakord me ty, por që hetimet të përqëndrohen edhe në këtë pistë, s’do ishte keq. Shije të hidhur lë ky koment, por sepse ka ca pika ku duhet përqëndruar hetimi.

                2. G
                 Gentiani

                 Po çfarë fjalë e lirë mor idiotë.Bordello e keni bërë televizionin.Gjynah që u vra një njeri fukara i cili luftonte të riste fëmijët e tij.Ju merni meleona me programet plera e ai merte një rrogë sa për tu tallur.Ngushëllime familjes dhe mirë do ishte të zinte plumbi no një nga ju pronarët...

                 1. V
                  Vranakonti

                  Tani,top channel le t'i paguaj pension te perjetshem rojes. Turp,i jepte nje page qesharake.

                  1. R
                   Ringjallja pellazge

                   I ka mbytur varferia, te shkretet pronar te Topes. Ta sa kane filluar te marin fondet greke per "lirine e fjales". Arjan Qeni, Arjan Qurrja, Fredi i Progonaqit dhe eshte shtuar seksperti KaRaMucua. Te gjitha i bashkon Lirija e Sales. E kam llafin per Lirin e Fjales.

                  2. D
                   Domi

                   Hajde frrok cupi dil pak tani dhe verja fajin rojes sic ja vure asaj kamarieres se shkrete. Dil pak thuaj fajij e kane njerezit qe s pyesin i kujt eshte biznesi jo policia dhe shteti.

                   1. A
                    Ardian

                    Ti idjot i shkund ska dal te thot qe mir ben qe e vran po e ka ber sa-ha-leja kurva 3 di ka qe lefi b.q per top qenin si e ka zakon maloku b.q. i tropojes .

                   2. G
                    Gezimi

                    Juve te media Top-Qenefi nuk keni qene kurre Fjale e Lire, sa per Pro-qeveri Po, ate e keni pas ne thua qe ne start.

                    1. a
                     altin

                     sado banale qe te duket kjo ka te beje me ate formatin idiot qe sdua tja them as emrin se me ben pis,eksitohet injoranca dhe llumi i ketij vendi dhe keto gjera ndodhin pastaj ..shqiperia eshte plot me injorante dhe makute te tjera ngjarje do pasojne ,si gjithnje en ate vend qameti me i madh 3 dite zgjat .......

                     1. D
                      Dante

                      Nje jave me pare ajo puntorja e shkrete te lokali ne don bosko. Mbreme ky i gjori. Njerez qe skane buke te hane dhe qe habe plumbin kot. Krimi po afrohet ne jetet tona. Faleminderit qeveri. Faleminderit Rama, Belinda dheCuci

                      1. D
                       Do kapen skane ku shkojne. !

                       Do te kapen skane ku te shkojne. ! Iku Ajo kohe. ! kure shikonim ne drejtim te pa ditur. ! Ceshtje kohe. ! se as vrimat e miut nuk i zene keta Kriminele me dy kembe. !

                       1. D
                        Do kapen skane ku shkojne. !

                        Do te kapen skane ku te shkojne. ! Iku Ajo kohe. ! kure shikonim ne drejtim te pa ditur. ! Ceshtje kohe. ! se as vrimat e miut nuk i zene keta Kriminele me dy kembe. !

                        1. D
                         Do kapen skane ku shkojne. !

                         Do te kapen skane ku te shkojne. ! Iku Ajo kohe. ! kure shikonim ne drejtim te pa ditur. ! Ceshtje kohe. ! se as vrimat e miut nuk i zene keta Kriminele me dy kembe. !

                         1. p
                          poli

                          Cila kohe ?E djeshmja? E paredjeshmja?E para nje jave? E para dymuajve?!

                         2. D
                          Do kapen skane ku shkojne. !

                          Do te kapen skane ku te shkojne. ! Iku Ajo kohe. ! kure shikonim ne drejtim te pa ditur. ! Ceshtje kohe. ! se as vrimat e miut nuk i zene keta Kriminele me dy kembe. !

                          1. R
                           Rexhina

                           Kete sulm e kan bere bandat e Monikes-Likes-Sales per shkak te emisionit insid stori qe po u nxier te palarat sheshit.

                           1. L
                            Luiz Zhulsi Mbreti i Budallenjve

                            25 Plumba ! Zoterinj Top Chanellar keni 3 muaj qe promovoni cdo gje negative me ane te nje emisioni si BB ku protagoizmin kryesor ja keni dhene nje njeriu shembull i dhunes dhe pabesise ! Turp per nje televizion kombetar !

                            1. T
                             Timi

                             Duhet të jetë ndonjë hakmarrje nga Luisi që i nxorën Kiaren jashtë!!

                             1. t
                              teleshikuesi

                              Jo ore Tim kjo eshte hakmarrja per prerje ne bese e Sabianit per vajzen e vet nga ana e Top Chanellit dhe ,fondamentalisti Sabian nuk vonoi per tu dhene pergjigjien.Roja eshte vrare aksidentalisht.Sabia ka dashur te rihye ne BBVip2 per ta nxjerre jashte Kejsin por nuk e kane lejuar pe per rrdhjedhoje ai ka porositur terorin per te prishur BBV2 !Shikoni urgjentisht kur te denojne direkt Lorencin duke e nxjerre jashte shtepise.

                             2. a
                              aman vetem Fevzi sorratLoqen jo !

                              te ruhet Fevzi surratLoqia i Opinionit si celula e trushplalrjes se Bandes se Krimit 32-vjevare ne Politike sb , i mutaj. te cileve fevzua i pastron Mutin qe ata kane ne Surrate me llapen e tij prej pederasti Mediatike. Aman ,mos na e vrisni Fjalen e Lire te frymezuesve te Krimit e degjenrimit te TV Shqiptare

                              1. J
                               Jari

                               Respekt për punonjësit e ndershëm të TCh, ngushëllime Familjarëve të Ndjerit Pal Kola, ata 25 plumba që gabimishë zunë Rojen, ndoshta janë për Vjollca Hoxha, Lori, Arbana, Kjara, Fotinia, Olta e lloj lloj Ordinereje që mbledh aty Lori Vjollca !.

                               1. E
                                Engjell

                                O jar ti se paske jar emrin. Ose dhe nqsme emrin nga trute je car komplet. Po pse mo do vrasim njerezit qe dalin neper emisione. U be gabim qe u mbyll cmendina perfundimisht! Ty Cari vetem kemisha e hekurit te ben pune

                               2. P
                                Poseidon

                                O TOPI I MUTIT. .......NJE MUT FJALE E LIRE E JUAJA SEPSE JU U KETHYET NE TV LESHI GJOBVENES TE SHTETIT EDHE JU SI IRFAN S KAR PARLLIUT.................KANE MARE HAK NDAJ PALIT BESOJ GJAKMARRJE MALOKESH ........

                                1. ☢️

                                 Na ka çu Nendaja me la gojen! Ku ju rruhet ju mi kurva, bijat dhe gruaja e kurvarit per fukarenjte.Sa ç ju rrujt per ate gocen qe vdit ne preherin e babit te tuaj dhe qe shtireni si familja e lumtur. Bejini fresk Luizit, Arbanes, bores dhe grides, se Vjollca ka nevoje per zhutra, ndryshe i ikin dashnoret plakes se gjore. Me siguri Grisa sonte do e hape emisionin me pikellim te thelle, por pa harruar te qendis mbi cicat e fishkura trendafilat e leckes. Nderkohe Vjollca me te bijat po numeronin milionat,fukarait te shkrete iu rrokullisen nga xhepi vetem 50 leke, leket e ubanit per tu kthyer ne shtepu.

                                 1. P
                                  Phoenix

                                  Top Kanali perfaqeson fjalen e lire? Jam dhier se qeshuri. Ata vetem propagande, mashtrim dhe manipulim percojne, me keq se shtypi Komunist ne kohen e merhumit.

                                  1. T
                                   Trebeshina

                                   Aman ruani Griden e Salian babales!!!!!!

                                   1. n
                                    ngushellime familjes se Viktimes

                                    mesiguri qe s'kan dasht me pallue gridat bre .Familja e viktimes duhet te demshperblehet ne disa Miljona per jeten qe i morri puna si Roje ne ate TV ,te cilit nuk i eshte komunikuar me par Rreziku per jeten . TV mafioze e pabesushme si perdoren njerzit

                                    1. S
                                     Skenderbeu

                                     Me kete krim Nuk ka fare lidhje Luizi i izoluar dhe keq perdorur nga Top nevojtore a. Per familjen e te ndjerit ngushellime u prehte ne paqe. E vetmja lidhje eshte ne kreret drejtues te Top hales dhe politikes si dhe pastrimit te para e Lori Sara Vjollca Arbana dhe financier er e Topit duhet te thiren ne SPAK per kete krim. Dhe Spaku duhet te sekuestroje komjuterat e llogari e te Spakut dheqe permbajne votimet e publikut per BB vip2 sepse atje fshihet shkjaut i ketij krimi dhe drejtusit i vrases e.

                                     1. R
                                      Raketa

                                      Top Qenefi u dhi, shihni qiftin meta kokmadhi, se keni 10 dite qe po ja cani bythen nones dhe likja nuk fal. eshte qun I pazarit te ri te thyen ne mes.

                                      1. n
                                       ngushllime familjes rojes

                                       ruani griden e fjales lire dhe karminen e saliut qe i paguani milionat.

                                       1. P
                                        Prisni se akoma nuk keni pare gje.

                                        Ngushellime familjes se te pafajshit Pal Kola. Nuk eshte sulm terrorist por eshte goditur "Big Kurva" shtu sic eshte vete TV Top Channeli i cili sot nuk ka asgje te perbashket me ate qe krijoj Dritan Hoxha, feckat e famijes e degjeneruan ashtu sic jane edhe vete.

                                        1. T
                                         Tradita

                                         Te kthehet me nje here sistemi komunist vetem ata dine te bejne shtet nuk munden njerezit te jetojne ne kete Shqiperi te kapur nga krimi dhe nga mafjozet. O Edi palla nuk di ti te qeverisesh vendin ke 10 vjet kryeminister dhe smunde te regullosh sistemin e drejtesise ca karin kerkon qe ri ne qeveri je njesoj si Saliu dhe si like floriri kuc te q...sha suratin kurve mjere populli me keta zgjebe. Largohu o mason ti nuk punon per popullin ti punon per sorosin sepse ai eshte punedhensi jot.

                                         1. B
                                          BAXHELLA

                                          Topi ===== me KURVERI.

                                          1. b
                                           bashkimi per drejtesi

                                           Fajin për krime ndaj njerëzimit – kombit dhe shtetit Shqiptar mos e kërkoni atje ku nuk është, sepse e keni brenda në politikat redaktuese, manipuluese, e propagandistike me e plotë shpifje, denigrime , denoncime dhe asnjë vlerë morale dhe etike profesionale. Aty janë njerëzit të inkriminuar në Media për interesa të klaneve mafioze. Në rastin Tv TCH. Gjithnjë deri tash ishte viktim e S. Berishës dhe I. Metës që financohen nga Ruset - serbet dhe aferat e shumta anti kombëtare që zihen brenda TCH përmes kësaj Meços etj. Mos kërkoni fajtorin jashtë sepse e gjeni jeni pjesë krimit të Salos dhe aty kanë në ndodh vrasje dhe akte tjera të rënda dhe nuk janë zbardh njeheni janë sulmuar dhe po sulmohen vlerat kombëtare dhe shtetërore sipas politika kolaboracioniste bolshevike dhe Foltores Berishës. Familjes së viktimës që vdiq për të siguruar bukën e familjes ngushëllime të sinqerta.

                                           1. I
                                            IPANJOHURI

                                            Ngushellime familjes paste dheun e lehte . TOPI po a do te shpallni dite zije per punojnesin tuaj qe u vra ne vendin e punes ?

                                            1. e
                                             enter””

                                             Krimi eshte i rende por ju si TV jeni llum

                                             1. K
                                              Komunisti skandinav.

                                              Te gjithe ketyre qe ju vjen keq per te gjorin qe u vra dhe permendin 100 here qe ai punonte oder 300 mije leke nuk thone asgje per ate qe i jepte atij ato 300 mije leke !!! Apo dhe rrogen ja jepte Rama atij?Ne rastin me te mire jeni hipokrite, ne cdo rast tjeter jeni hijena qe ushqeheni me kufoma.

                                              1. G
                                               Gurabardhi

                                               Lirinë e mendimit, fjalën e lirë, të vërtetën po e vrasin mediat shqipfolëse si TOP/C dhe me rradhë. Ju jeni bërë zëdhënësit e fuqishëm t përçarjes së popullit, të shpifjeve, intrigave, gënjeshtare, të nxitjes së gjakmarrjes dhe hakmarrjes. Ju jeni zeri i vdekjes, jo i jetës. Mallkuar qofshi! Ngushëllime të përzemërta familjes së viktimës!

                                               1. Z
                                                Zagali

                                                T'ju rroje Luizi! Ta kini me jete e shendet. Ai eshte njeriu qe e "zbukuron" top channelin.

                                                1. K
                                                 Koli

                                                 Kjo histori vazhdon ne Shqipni prej 30 vitesh.Vrasin nje Roje te gjore,do merret vesh perse,por nuk ka kuptim qe para se te kapen Vrasesit,ju thoni Po vritet fjala e lire.Fjala lire nuk Zhduket me nje Roje,moj Zonja e Ish Tanit.Fjala lire u vra kur Sali Berisha dogji Koha Jone,kur vrau Gazetaret ne Bulevard,kur nje Ish Gazetar i Koha Jone i atyre viteve,tani jeton i Paralizuar dhe ne varferi ne Mokerr te Pogradecit.Kjo eshte Fjala e Lire e vrare,por jo me nje Roje,qe disa Idioter kane shtire per Dashni te Luizit te BB A,ose kane pasur Hasmeri 100 vjecare,qe ne Shqipni i ke me kile.Pastaj sikur Top Chanel nga Saliu thuhej qe eshte Vegel e Qeverise.Pra kush e ka bo,Saliu?Prandaj qetsi dhe dashuri thote Like Mafiozi,do zgjidhet dhe te gjithe do mbyllin gojen pastaj.Edi Rama munt te kete shume gjynahe,por kurre Vrases dhe Kriminel.

                                                 1. D
                                                  Dani USA

                                                  Komentus te nderuar mos i bini anes e anes sa te kete fryme Krye krimineli Sali kerma keto pune do kemi atij i duhen keto gjera per destabilzim dhe pik pa koment.

                                                   1. V
                                                    Veshgusi

                                                    Top Cenell çfarë ke mbjellë po korr po të futësh në BBV mostra si Luisi i cili është shembull për rininë ky do jetë perfundimi ,mjer viktima qe la fëmijtë rrugeve , ngushëllime.

                                                    1. P
                                                     Phoenix

                                                     Me sa duket, e gjithe kjo histori duket si nje inskenim. Kam filluar te dyshoj, qe ky roja as qe nuk eshte vrare fare. Pal Kola 60 vjec? Te japin numrin e kartes se identitetit, qe ta verifikojme neqoftese ka vdekur nje person i tille dje dhe te verifikojme neqoftese vertet ekziston.

                                                     1. f
                                                      fteri

                                                      Nëpër televizione galon shpifje të ananaleve të ujrave të zeza ,të nxihet jeta me degjenerimin e Bigut dhe përputhen ,jan shumë larg normave morale shqiptare,në këto emisioone dashurin e gjejnë me shpifje e sharje deri ekstremiste ,kjo nuk i shërben edukimit brezit ri mbi dashurinë e martesën e përjetshme ,shqipëria nuk është Amerikë apo bordello e europës ,por popull e rini që vjen nga gjaku i pastërt i Arbërit bashkë me to traditat e dashurisë pastërt e martesës përjetshme e fisnike,por karrjeristët hamshiorë e hamshore për të fituar lek na dalin cullak si i ka lindë nëna ,vetëm lopët dalin me cica jashtë ,jo njeriu,këtu vlerë kan vetëm shpifarakët dhe jeranët,dhe pastaj shfaqen nëpër televizione e gazeta bythe GËNJESHTRA E HIPOKRIZIA (JO si G .Dita e nderuar ku e vërteta ndriçon porsi AR) me komentin e Adrian THano që ka vënë gishtin në plagë ,por keni parë që e sulmojnë kopila e të përdalë .

                                                      1. S
                                                       Schwartz

                                                       Top hale përpiqet të politicizoj si sulm kundër fjalës së lirë faktin që sot po korrin banalitetin dhe çvlersimin e jetës që ka mbjell me vite.

                                                       Lini një Përgjigje