VIDEO: Shkurtohet rruga Tiranë-Korçë, Rama publikon pamje nga punimet në aksin Qukës-Qafë Plloçë

4 Tetor 2023, 09:23Sociale TEMA

VIDEO: Shkurtohet rruga Tiranë-Korçë, Rama publikon pamje nga

Kryeministri Edi Rama, mëngjesin e sotëm ka shpërndarë në “Facebook” disa pamje nga puna që po bëhet në lotin 3 të aksin Qukës – Qafë Plloçë.

Rama shkruan se ky është një segment panoramik i cili do të shkurtojë distancën Tiranë – Korçë, duke kaluar përmes bukurive të Mokrës.

“MIRËMËNGJES dhe nga puna e përditshme në lotin 3 të aksit Qukës - Qafë Plloçë, një segment panoramik që shkurton distancën Korçë -Tiranë,  duke kaluar përmes bukurive të Mokrës, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

23 Komente

  1. M
   Mal Cori

   Ky lajm është i vitit 2015.....

   1. K
    Kalec Dega

    Pordha e Rames, me mire ta kishte pullitur Tualet Palla kete lajm 'sensacional, ekselent, performamce' e Dhise se zgjebosur...te Ballkanit...lol

   2. T
    Tata luigji

    Rame mos harro dhe ate perlen Tirane peshkopi nje perralle e vertet, po drita ne fund te tunelit nuk duket ne horizont, qoftelargu berisha kur nuk kishte cfare te reklaminte ne kohen e zymte te tij nxjerrete dy punetore dhe nje kove me zifte dhe merrte piskamen shikoni cfare bejme ne atiamerikanet, do zoti dhe nuk po ndjek rrugen e tije se pushteti 10 vjecar dhe te ngushton pak ngaqe jane konsumuar te gjitha rrenat

    1. T
     Tata luigji

     Edvin se harrova te te them mos e nderprit germimin e Shpiragut per autostraden Surrel Beograd. Je i modh Edvin e bere Surrelin si Hong-Kong. Nderto edhe nje port anijesh amon daku, amanet nga une Kaka luigji.

    2. f
     fisnik

     Do te,do te,do te kur do te mbaroi se late nam me kete rruge....

     1. S
      Shpresojmë.

      Inshallaaa, deri në 2030 do bëhet .

      1. n
       nje qytetar

       Per ato pamjet qe tregon shpesh Rama, themi Lume si NE! Per kete fukarallek qe po perjetojme nga kjo qeveri Rama, themi Mjere NE!

       1. G
        Gazepi

        Do edhe 6 vjet te hapet o ju qifsha patronazhistat

        1. P
         Patronazhisti

         Të na hash rakun ne patronazhistëve..... . Ku është faji jonë këtu? Ne për punën që paguhemi e bëjmë mirë....... . Se nuk punon Rama, ti ja ve fajin patronazhistëve.... . Shko re, q.hu !

        2. Jovami

         Shoqeroje edhe me nje cope harte z. kryeminister.

         1. p
          pa vlere

          Rruge e re qe duhet te ecesh me 40km/h dhe qe do prishet per 3-4 vjet Pastaj do e mbajne me zor dhe me arna qe te kapi kohen e garancise qe ka eshte dhene ne tender.. Dhe sa te mbarohe garancia, do filloje tender i ri per te bere rruge te re nga fillimi.. . Perrallat e zakonshme. Si puna e rruges panoramike te Vlores.

          1. B
           Bolja

           Ore me sa korsi do jete kjo rruga??? Se mos qofte larg po ndertihet me dy korsi, sic u be ajo Tepelene- Kakavije, turp e per faqe te zeze te ndertish superstrade me dy korsi ne kete kohe. Vendet europiane fqinje, edhe dytesoret i kane me 4 korsi( dy vajtje ardhje). Ne vazhdojme te bejme rruge si ajo Kardhiq- Sarande qe pas 15 vjetesh tallje mendereje me kete popull bene nje rruge aq te rrezikshme ne gjysmen e saj dhe me dy korsi. Po pse mo nuk ka toke per ti bere te pakten me nga dy korsi ne dy krahet? Dhe me krenohen me rruget qe duhen ribere pas jo me shume se 5 vjet duke patur parasysh turizmin “ ne rritje “ ???? dhe shtimin e mjeteve. Oh pika pushtetit dhe pika popullit qe zgerdhihet me mashtrimet qe i serviren.

           1. T
            TURI EMIGR

            O EDO ! PER ROZAFEN U DESH NJE FLIJIM DHE E NRITEN. PO PER KETE RRUGE SA EMIGRANT ( FLIJUES ) NGA GREQIA DUHEN AKOMA . KE QE NE 13 QE E KE MARE KETE RRUGE DHE NA THUAJ KU JE !! NA THUAJNNJE DATE , MOS NA THUAJ NGA PUNA E PERDITESHME ! SE PO TE PUNOHEJ PERDIT KJO RUGE DO TE KISHTE ARITUR NE FRANCE !!

            1. T
             TURI EMIGR

             O EDO ! PER ROZAFEN U DESH NJE FLIJIM DHE E NRITEN. PO PER KETE RRUGE SA EMIGRANT ( FLIJUES ) NGA GREQIA DUHEN AKOMA . KE QE NE 13 QE E KE MARE KETE RRUGE DHE NA THUAJ KU JE !! NA THUAJNNJE DATE , MOS NA THUAJ NGA PUNA E PERDITESHME ! SE PO TE PUNOHEJ PERDIT KJO RUGE DO TE KISHTE ARITUR NE FRANCE !!

             1. T
              Tata luigji

              Bota rruget njekalimshe u nderton ne majat e maleve qe nje makin mund te kaloj nje here ne vit, Rama mire ne metoda po vepron si berisha ke marrr dhe veset e tij. Kujdes amriken po flasin vesh me vesh, ca thon se di vetem po shkruajne shume

              1. M
               Mokrari

               Kete rruge e filloi Saliu ne vitin 2009, e deri tani kane kaluar 14 vjet. Do mbaroje ndonjehere?

               1. J
                Juristi

                Edo,na mbyte me pamje te rrugeve qe nuk mbarojne kurre.Kur te mbaroi,me kismet,na e trego.E ke inaguru kete rruge besoj, nja 3-4 here?

                1. t
                 tornitori

                 shkurtohet kur te mbaroje o mero jo kur eshte kantier ,mbase e di gabim une ,me fal .....qesharak

                 1. a
                  astrit

                  O Rame boll o burre me rena!

                  1. D
                   Davidi

                   Dje folen keq per kete rruge, si rruga qe mbeti rrugeve, sot manipuluesi enverist i opinionit publik, nxorri videon. Qesharak!

                   1. p
                    perroi psiqik

                    Qente leri te lehin karvani te ec perpara! Sa te mejre qe jeni! Rama po hap rruget e te ardhmes sepse ju jeni te humbur !

                    Lini një Përgjigje