A është Silvinjo trajneri më i mirë që ka pasur Kombëtarja? Habit Lorik Cana

21 Nëntor 2023, 09:24Sport TEMA
A është Silvinjo trajneri më i mirë që ka pasur

Ish-kapitani i Kombëtares shqiptare është shprehur se nuk mund të thotë se Sylvinho është trajneri më i mirë që ka pasur ekipi ynë.

Ai tha se për momentin trajneri më i mirë është ende Xhani De Biazi.

Ai tha se Sylvinho ka krijuar një frymë shumë të mirë në Kombëtare dhe kualifikimi është falë punës së tij, por shtoi se trajneri ka ende rrugë për të bërë me ekipin kuqezi.

“Nuk e di, është akoma shumë herët për të thënë diçka të tillë. Por është një trajner që ka bërë një punë të mrekullueshme. 

Më ka lënë një përshtypje shumë të mirë, ambienti që ka krijuar, frymën që ka krijuar aty brenda dhe kualifikimi që është diçka historike flet vetë.

Por për t’u bërë më i miri duhet të presë akoma, sepse ka ende një rrugëtim të gjatë për të bërë me Kombëtaren shqiptare. Për momentin më i miri mbetet Xhani De Biazi”, është shprehur Cana.

33 Komente

 1. S
  Salikoqepetulla

  Pirdh o lorik,ai ka rezultatet me te mira si dhe lojen,se cdo trainer tjeter.!!

  1. R
   Raimond vlonjati

   Sylvinjo eshte trajner koti. nuk ka nivel fare . Ekipi i tij nuk di te beje nje sulm , kur kundershtari qendron ne mbrojtje, keta vetem kthejne topat pas tek portieri , Sylvinjo nuk ju thote lojatreve te levizin pa top, dhe te mos qendrojne te mbuluar ng kundershtari dhe nuk ka asnje lloj skeme loje . Loz bjei ti bijem

   1. O
    Olti Hipopotam Curri

    U bere dhe specialist futbolli tani o binjaku Vironit.O Zaimi vazhdo bjeri bythes se ate po di ta besh mire ti.Dhe hiqe ate vlonjati se gjysem fshatar prej vlore dhe gjysen fshatar pe Korce je.

    1. R
     Raimond Vlonjati

     Une jam super qytetar O kaurr o rrac cobenjsh muti te shkrerdhefsha motren dhe gruan e cte mban pragu . Ku ka me rrac bythqirash se ju minjte e grekutmore . Ju jeni te gjithe bythqira o mut muti.,Ju dhe ate qe keni ne krye te PS e keni bythqir me nam , shkerdhate . Te dhejfsha teteme ne.vrim te pidhit , krimbi i grekut . Del nje kaur qe esht lopcar 400 brezash , me tregon fshatin mua

    2. R
     Raimond kari me gunga

     o Raimond vlonjati , e mori provimin motra ore ??

     1. R
      Rajmonda nga fieri

      Aaaa, llaf me mënd na the zotrote! Ashtu posi, të lëvizin me top dhe pa top. Ashtu më të lumtë! Sylvinjo ka bërë faj që stë dëgjon ty!

     2. p
      pilo Lala

      Lojtari nuk duhet te bjeri ne kurthin e gazetarit, kush eshte me i miri... Te dy jane te mire. Gazetaret kenaqen kur krijojne konflikte.

     3. V
      Vito mashtruesi, shoku i Orneles se Varuzhanit

      Shko mor mashtrues qe shisje ndeshjet e kombetares

      1. N
       Nje nga Skrapari

       Pse ,,edhe ajo e djeshmja nuk te duket e shitur ty?

      2. S
       Sportdashesi

       Silvinjo per kater ndeshje beri ate qe nuk e ka ber asnje.Ngriti entuzizmin ne grup e publik.Ne dy ndeshjet e fundit e rreshtoi me filizofi si trajneret italjane.E entuzizmi eshte shuar.Diten qe Mancinit i flututou entuzizmi te dhemt,nuk e kualufikoi Italine ne finalet e boterorit.Entuziazmi nuk komandohet me pult,por me shiprte gare.

       1. m
        muçua I tanes

        te rrofte topet guriu o mondi. wow... çfare analisti, mond po flitet per Silvinjon, mos je ne ndonje gazete tjeter leri pordhet mer ekipin dhe nxire kampjone europe

       2. O
        O Pederaste te Tems perse s'jepni Komentet

        Peearstet krmbat e haklese qe pallohen ne kte hale me ymer bozen kryPederastin e Kazańeve . vazhdojne te Bllokojn Komentet tona ,pra te Shqiptareve dhe lejojne para nesh si ne cdo raste e kan si metode pallimi bythqimat na len neve nga pas , dhe ne krye ,gjithmone ne fillim zbardhn komentet e Krimbave te apo dal nga bythe e pderastit i cil vetem Hur bythes mundet ta qetsoje . Pra dalin gjithe Krmbat FiloGreke dhe shajne shqiptaret mshajne Canen qe shkerdheu Kapmpionet Bythqima Grek ne Tirana ja cvati nga koka Kukroren fallso te Europianit ne Portugali dhe e vuri ne maj te Karit te Shqiptarit ,por jovetem kaq , Pederastet e halese ymer bazt ,kujdesen gjithmone edhe ti japin nji pamje joRealiste Fotove te Shqiptareve qe perfaqsojn vertet Shqiperise si ne Foton e Canes ktu psh por edhe ate te KM Shqiptare qe mundohen ti shtremberojne sa munden dhe irona e Bythqimllkut flogrek ,arrin kulmin kur Mutin e halese Kombit Shqiptare salih brrishen e ilr mutajn na i bojn Fotomontazhe duke na i qit Mutin si Statuja Greke te Lashtesise . Uroj qe nj dite te shkosh ne fund te halese ymer pederasti

        1. D
         Demokrati

         Po ç'komente të botojë Tema o kaqol. Shkrimet e tua janë pordhë me rigon të një individi injorant që nuk ka kulturën minimale. Ik njëherë shkollohu dhe edukoju dhe më pas shkruaj dhe komento.

         1. S
          Si that si ju pederastet e Halese ?

          Demokarti , po kush je ti mor plehr Kazanesh qe me tregon mua shkrimet hahahah un te dhjes ty etj si ty ne Goje ! Per cfar Kulture ben fjal ti mer qurrash ,ne kte Hale ? Hik mer klysh kurve e qiu atyre haleve aty bashke me kte peerastn poshte "Mos u merzit" ! yyyyyyyyyyyt ju shkedhefshte Afrikani faren tuaj Krimba Halesh .Kur ken ehe surrat ju e na tregoni ktu edukaten e kulturen ,ju qifte Afrika faren

         2. M
          Mos u merzit

          Yyyyshhh, Ndalu beg se ka hendek, mbaj minimumin e edukates or tej, se dukesh sikur shkruan nga haleja

         3. I
          Ilir Macukull

          Lorik je Legjend vëlla. Këtu kush nuk shkruan Serb, Grek etc vetëm për të përçarë Shqiptarët. Debiazi kishte vetēm 2 lojtarë që luanin në Seria A.

          1. G
           Gani Abazi

           O Lorik, Ganiu vajti me ballistin ne europian!

           1. I
            Iliazi

            Paska mbetur mbrapa, po si ka mundesi me. 8 Gola mo Lorik. KY eshte tregues shume I miri. Apo nuk Kane rendesi Gola. Mire ke menduar??? All the best

            1. 1
             1 kendveshtrim ndryshe

             Ja fusni kot, ai normal qe nuk do thote Silvinjo esht me i miri se De Biazin e ka patur trajner ka mirenjohje per te. Po te mos kishin vajtur ne France ne 2016 sot nuk do synonin fare per tu kualifikuar

             1. R
              Raimond Vlonjati

              De Biazi ishte me i mire se kishte lojtare me te dobet dhe dinte te bente mbrojtje te mire . Megjithate thote mire Loriku , te shohim si do dali Sylvinjo ne Gjermani , aty do duket , por qe Sylvinjo ka ne dispozicion lojtare me te mire

              1. R
               Raimond Vlonjati

               De Biazi ishte me i mire se kishte lojtare me te dobet dhe dinte te bente mbrojtje te mire . Megjithate thote mire Loriku , te shohim si do dali Sylvinjo ne Gjermani , aty do duket , por qe Sylvinjo ka ne dispozicion lojtare me te mire

               1. R
                Raimond Vlonjati

                De Biazi ishte me i mire se kishte lojtare me te dobet dhe dinte te bente mbrojtje te mire . Megjithate thote mire Loriku , te shohim si do dali Sylvinjo ne Gjermani , aty do duket , por qe Sylvinjo ka ne dispozicion lojtare me te mire

                1. R
                 Raimond Vlonjati

                 De Biazi ishte me i mire se kishte lojtare me te dobet dhe dinte te bente mbrojtje te mire . Megjithate thote mire Loriku , te shohim si do dali Sylvinjo ne Gjermani , aty do duket , por qe Sylvinjo ka ne dispozicion lojtare me te mire

                 1. R
                  Raimond Vlonjati

                  De Biazi ishte me i mire se kishte lojtare me te dobet dhe dinte te bente mbrojtje te mire . Megjithate thote mire Loriku , te shohim si do dali Sylvinjo ne Gjermani , aty do duket , por qe Sylvinjo ka ne dispozicion lojtare me te mire

                  1. R
                   Raimond Vlonjati

                   De Biazi ishte me i mire se kishte lojtare me te dobet dhe dinte te bente mbrojtje te mire . Megjithate thote mire Loriku , te shohim si do dali Sylvinjo ne Gjermani , aty do duket , por qe Sylvinjo ka ne dispozicion lojtare me te mire

                   1. R
                    Raimond Vlonjati

                    De Biazi ishte me i mire se kishte lojtare me te dobet dhe dinte te bente mbrojtje te mire . Megjithate thote mire Loriku , te shohim si do dali Sylvinjo ne Gjermani , aty do duket , por qe Sylvinjo ka ne dispozicion lojtare me te mire

                  2. K
                   Kuqezi

                   CUNAT E KOMBETARES nuk Jane ne Nivel te Larte , nuk e di perse duhet te krenoheni kaq shpejt. Ndeshja e djeshme ishte per te ardhur keq. Ishin ne nje Nivel me CUNAT e Faraoe. Gjithesesi do te skualifikohen shume shpejt, mbrojta DOBET, SULMI DOBET, mesfusha dicka.

                   1. E
                    Eno

                    Një trainer largpamës, dje nxori në fushë një ekip për ta strukturuar për çfarë vjen më pas. Kujdes, në ekip janë 22 lojtarë! Për gjithëçka kishim siguruar, ky ishte aktivizimi më i mençur. Por tek ne (si komb) duket se largpamësia është "idiotllëk".

                   2. G
                    Goli

                    Brumin më të mirë e ka kjo kombëtare,se ka stok,kështuqë arritjet e De Biasit janë historike,paçka se e kuptoi nga fundi se nuk mund t’a zgjaste se kushte ndërhyrje nga federata që gjithmonë prish diçka të bukur. Dhe fytyra e federates tonë është kampionati vendas ku nuk krahasohet as me nje ekip te kategorise dyte te para 90-es dhe futet ne kampionatet amatore te Europes. Ndersa Sylvihno është i ri dhe me të drejtë legjendari Cana argumenton duke konkluduar se duhet kohe per ta provuar. Dhe sa per kualifikimin,eshte mbrojtja dhe mesfusha me tre lojtaret Ramadani,Asllani e Bajrami,të cilet me veprimet e tyre sporadike individuale me rastet e shfrytezuar 90% dhe me fat dhe qe kanë fytyren e serisë A,që del dhe vlera e trajnerit. Sigurisht qe Sylvihno ka fut pak frymen e grupit,por ana psikologjike eshte e dobet dhe nderhyrjet per ndryshimin taktik te lojes eshte e dobet dhe kjo u duk qarte ne dy ndeshjet e fundit te cilat duhet ti fitonim duke luajtur si fitues duke inponuar lijen kundershtarit,jo të na impononin ato lojen e tyre. Fati ynë që portieret i kemi patur ne forme te mire,sidomos Berisha ka noten maksimale. Uroj qe te tregojne në te ardhmen më shumë futboll me skena te pergatitura mire se jane profesioniste dhe mund te japin më shume. Gjithashtu uroj qe fshf të mos ndërhyj ,se në dy ndeshjet e fundit m’u duk më shumë futyra e saj me ‘urimet’ e saj në dhomat e xheveshjes se sa fytyra ‘e vertete’ e trajnerit! Gjithsesi suksese !

                    1. K
                     Kosovari

                     Je nje kokerr mashtrusi ti more logik loqa, qe se ke shokun.

                     1. L
                      Loriku kokoriku

                      Loriku , pa qene nevoja dhe rjadha e lojes la skuadren me 10 lojtare ne EURO 2016....dha shembullin personal ...se si mund te jape kapiteni shembullin personal ..

                      1. B
                       Burrelli

                       Loriku është në zemrën e çdo tifoza të vërtetë.

                       1. I
                        Isa

                        Loriku asht lojjtari me i mir se ka pasur kombtarja por dhe Silvinjo asht per momentin ma i miri der tash do shofim ne europjan kem shpres i Urojm fat.

                       Lini një Përgjigje